Nedeľa, 05. júl 2020
Meniny má Cyril, Metod | zajtra Patrik, Patrícia

Chystáte sa zapísať dieťa do materskej školy?

Mesto Prešov zverejňuje informácie k podávaniu žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2020/2021.

vzdelávanie v materských školách na školský rok 2020/2021 sa uskutoční v súlade s § 59 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a s § 3 vyhlášky Ministerstva školstva SR č. 306/2008 Z. z. o materskej škole v znení vyhlášky Ministerstva školstva SR č. 308/2009 Z. z.

Zápis do MŠ

Žiadosti na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie na školský rok 2020/2021 sa budú podávať v termíne od 04.05.2020 – 15.05.2020.

Podávanie žiadosti o prijatie dieťaťa sa bude organizovať bez osobnej prítomnosti detí a zákonných zástupcov, teda len elektronickou formou (e-mailom, elektronickou prihláškou - podľa možnosti školy) alebo písomne doručením do poštovej schránky materskej školy.

Zoznam materských škôl a všetky dôležité kontakty nájdete TU: http://www.skolskyurad.presov.sk/materske-skoly.html

K žiadosti je potrebné doložiť čestné vyhlásenie zákonného zástupcu o zdravotnom stave dieťaťa.

Potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od pediatra sa v žiadosti o prijatie z dôvodu mimoriadnej situácie nebude vyžadovať. Predloží sa dodatočne. Pri nepredložení potvrdenia bude dieťa prijaté len na adaptačný pobyt.

Pri prijatí dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami sa z dôvodu mimoriadnej situácie nebude vyžadovať ani predloženie vyjadrenia príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie. Doloží sa dodatočne. Pri nepredložení dokladu o zdravotnom stave dieťaťa a vyjadrenia príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, bude dieťa prijaté len na diagnostický pobyt.

Rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa do materskej školy vydá riaditeľ školy do 30.06.2020.

Do materských škôl sú spravidla prijímané deti:

- od troch do šiestich rokov veku,
- prednostne sa prijíma dieťa, ktoré dovŕšilo piaty rok veku, dieťa s odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky a dieťa s dodatočne odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky, dieťa s trvalým pobytom v meste Prešov,
- výnimočne je možné prijať aj dieťa od dvoch rokov veku, ak sú vytvorené materiálne, personálne a iné, predovšetkým kapacitné podmienky,
- ďalšie kritériá pre prijatie dieťaťa si stanovuje každá škola individuálne.

Mesto Prešov odporúča rodičom sledovať webové sídla materských škôl a komunikovať s nimi predovšetkým elektronickou formou alebo telefonicky.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Kreatívni programátori budú môcť predstaviť svoje nápady budúci rok
Tretí ročník súťaže Šarišský hackathon sa z dôvodu pandémie COVID-19 presúva na rok 2021, keď sa život vráti do zvyčajných koľají. Aktuálna situácia na Slovensku a možný nástup druhej vlny COVID-19 by totiž mohol ohroziť priebeh súťaže.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.