Nedeľa, 07. jún 2020
Meniny má Róbert | zajtra Medard

O atraktivity na Hornom Zemplíne je stále záujem

O atraktivity na Hornom Zemplíne je stále záujem, o čom svedčí mobilita turistov v jeho jednotlivých lokalitách. Niekde sa ich frekvencia oproti vlaňajšku zvýšila, inde sa zas môže porovnávať s prázdninovým režimom.

Domaša
Domaša

Pre obec Zámutov (okres Vranov nad Topľou), ktorú obklopujú Slanské vrchy, sú typické turistické chodníky a cyklotrasy. Množstvo zaujímavých lokalít je vhodných na aktívny oddych. „V tomto období evidujeme nápor turistov. Najmä cez víkend je tu veľa cyklistov, denne 30, niekedy aj 50 ľudí, “ uviedol starosta obce Stanislav Duda s tým, že turistov v obci vídavať aj počas týždňa. Podľa jeho ďalších slov nárast ich počtu oproti rovnakému obdobiu za minulý rok stúpol.

Ani vodná nádrž Domaša nemá v týchto dňoch núdzu o návštevníkov. „Chodia sa tu prechádzať, ale nie sú tu žiadne služby, “ uviedol Radovan Kapraľ, starosta obce Kvakovce, ktorá prevádzkuje rekreačnú oblasť Dobrá. Vlani sa na vody tejto nádrže vrátila po viac ako 26 rokoch aj výletná loď. Preplávala zhruba 2800 kilometrov, sedem štátov a 50 priehrad. Jej prevádzku nateraz zastavila pandémia. „Nedáme ju na vodu, pokiaľ nebudeme vedieť, že sa môže plaviť, “ ozrejmil. Aktuálne prebieha súťaž na obnovu jej interiérov. Od letnej sezóny teda na Domaši zatiaľ neupustili. „Chceme byť pripravení do polovice mája, “ uzavrel.

Na jednom z najvyhľadávanejších bodov v okrese Snina - Sninskom kameni enormný nápor turistov nepociťujú. „V minulosti boli gro víkendy, teraz sa to viac rozloží na celý týždeň, pretože turisti, ktorí chcú prísť, prídu aj počas pracovných dní. Približuje sa to prázdninovému režimu. Nie je to o plnom parkovisku, je tam stále nejakých desať áut, ktoré sa počas dňa priebežne obmieňajú, “ uviedol Ján Kepič, starosta obce Zemplínske Hámre, z ktorej vedú trasy na Sninský kameň i Vihorlat. Tamojšie turistické informačné centrum by chceli za sprísnených bezpečnostných opatrení otvoriť čo najskôr. „Pravdepodobne bude fungovať v exteriéri, a teda v obmedzenom režime, ale chceme, aby boli turistom poskytnuté potrebné informácie, “ vysvetlil.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) situáciu pozorne sleduje a pripravuje sa na možné uvoľňovanie opatrení, ktoré boli zavedené v súvislosti s výskytom nového ochorenia. Pracuje tiež na aktualizácii projektu na získanie dotácie z Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktoré umožnilo organizáciám cestovného ruchu žiadosti prepracovať a zohľadniť v nich aktuálny krízový vývoj.

loď Bohemia

loď Bohemia
Sninský kameň

Sninský kameň
Sninský kameň

Sninský kameň
Sninský kameň

Sninský kameň
kostolík_Nová Kelča

kostolík_Nová Kelča
Mohlo by Vás zaujímať
Koronavírus môže Domaši pomôcť
Záujem o pobyt pri vodnej nádrži Veľká Domaša rastie. Zrejme sa prejavuje efekt krízy súvisiacej s koronavírusom. Slováci chcú tráviť letnú dovolenku v domácich turistických destináciách. Slovensko si v boji s pandémiou počína úspešne a vláda uvoľňuje obmedzenia. Začiatok dovolenkovej sezóny v prímorských letoviskách je zatiaľ neurčitý. Roman Berkeš, prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr predpokladá, že sa posunie na koniec júna až polovicu júla. Už teraz je však viac-menej isté, že oddychu pri mori sa budú slovenskí dovolenkári v tejto sezóne skôr vyhýbať.
Na severovýchode sa znovuotvorili stovky možností pre turistiku a výlety
Ideálne slnečné počasie láka po dlhých týždňoch uzavretia v interiéroch kvôli koronavírusu na vychádzky do prírody. Severovýchod Slovenska poskytuje stovky možností pre turistiku a trávenie voľného času v prírode. V okolí Svidníka najviac lákajú pamiatky vojnovej histórie a v okolí Bardejova zasa turistické trasy, liečivé singletracky a Bardejovské Kúpele. Tento kút Slovenska je výnimočný aj drevenými kostolíkmi,  skanzenmi a rozhľadňami. Informuje o tom riaditeľ OOCR „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.
Bardejovské kúpele sú už otvorené aj pre samoplatcov
Bardejovské kúpele, a.s. sú od pondelka 25.mája 2020 otvorené aj pre samoplatcov. Zatiaľ v obmedzenom režime za protiepidemiologických opatrení odporúčaných hygienikmi, bez wellness a stravovania formou švédskych stolov, zato však s akciovými cenami. Pre klientov zdravotných poisťovní začala obmedzená prevádzka už pred týždňom v utorok 12.mája 2020. Dovtedy boli kúpele nútene šesť týždňov plne odstavené. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s. , Tamara Šatanková.
Stropkovský jarmok sa v tomto roku neuskutoční
Obľúbený stropkovský jarmok, najvýznamnejšie kultúrno-spoločenské podujatie v regióne, sa v tomto roku definitívne ruší. Prípravy na jeho 26. pokračovanie prebiehali už od jesene minulého roka, postupne uzatvárali zmluvy s účinkujúcimi, no v uplynulých dňoch padlo konečné rozhodnutie.
Dobrovoľníci vyzbierali na Ondave 900 kilogramov odpadu
Dobrovoľníci vyzbierali počas tradičnej májovej akcie na Ondave 900 kilogramov odpadu. Splavovanie tejto rieky bude vďaka nim oveľa krajším zážitkom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.