Nedeľa, 05. júl 2020
Meniny má Cyril, Metod | zajtra Patrik, Patrícia

DPMP, a.s. informuje cestujúcich o zmenách v cestovných poriadkoch

V súvislosti s postupným uvoľňovaním opatrení zavedených na Slovensku, sa od pondelka 4. mája 2020 menia aj cestovné poriadky MHD v Prešove.

Od 4. mája 2020 zavádza Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. zmeny v cestovných poriadkoch MHD.

Autobusová doprava bude počas pracovných dní premávať podľa cestovného poriadku platného pre PRACOVNÝ DEŇ PRÁZDNINY. Počas víkendov bude premávať podľa cestovného poriadku platného pre SOBOTU, NEDEĽU.

Zrušená je linka č. 20 a tiež zastávka „Veselá“.

Trolejbusová doprava bude premávať v týchto intervaloch:

Linky č. 1, 2, 5 interval 30 min. celodenne,
Linka č. 7 interval 30 min. v preprav. špičke, inak 60 min. ,
Linky č. 4, 8, 38 20 min. celodenne,
Linka č. 1 je obsluhovaná autobusmi, a to z dôvodu rekonštrukcie cesty I. triedy na Vranovskej ulici, a môže dochádzať k meškaniu spojov na linkách 1, 13, 21 a 28.
Trolejbusová doprava bude počas víkendov premávať podľa cestovného poriadku platného pre SOBOTU, NEDEĽU.

Dochádza aj k zmenám v organizácii nočnej dopravy. Upravené budú trasy a odchody spojov liniek N1 a N2. Linka N3 bude zrušená. Plošný rozsah obsluhy obytných lokalít mesta Prešov v nočných hodinách je zachovaný.

Zmení sa aj režim nočných spojov, a to z nedele 3.5.2020 na pondelok 4.5.2020, a cestovný poriadok liniek N1 a N2:

Linka N1

Realizované budú spoje o 22.54 h Sídlisko III – Solivar a o 23.25 h Solivar – Sídlisko III v pôvodnej trase. Spoj o 23.50 h Sídlisko III – Solivar už nebude realizovaný. Linka N1 začne premávať v novej trase od spoja o 00.10 h Sídlisko III – Pod Šalgovíkom.

Linka N2

Realizované budú spoje o 22.02 h Sídlisko III – Pod Šalgovíkom, o 22.56 h Pod Šalgovíkom – Sídlisko III a o 23.20 h Sídlisko III – Pod Šalgovíkom v pôvodnej trase. Spoj o 23.56 h Pod Šalgovíkom - Sídlisko III už nebude realizovaný. Linka N2 začne premávať v novej trase od spoja o 00.08 h N. Šebastová – Sídlisko III.

Linka N3

Realizované budú spoje o 22.52 h Sibírska – Dopravný podnik, o 22.54 h N. Šebastová – Sibírska a 23.25 h Sibírska – N. Šebastová a v pôvodnej trase. Spoj o 23.50 h N. Šebastová – Sibírska a nasledujúce spoje linky č. N3 už nebudú realizované.

Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. zároveň oznamuje cestujúcej verejnosti, že predajne cestovných lístkov v nákupných strediskách Družba (Sídlisko III. , Nám. Kráľovnej pokoja 3, Prešov) a Opál ( sídlisko Sekčov, Zemplínska 9, Prešov) sú opäť otvorené.

Otváracie hodiny Družba: pondelok – piatok od 07.30 – 11.30 hod. od 12.00 - 15.30 hod. ,
Otváracie hodiny Opál: pondelok – piatok od 08.00 – 11.30 hod. od 12.00 – 16.00 hod.
Všetky informácie k cestovným poriadkom nájdu cestujúci aj na webovej stránke www.dpmp.sk a na tel. č. 051/7470 268, 051/7470 204.

Mohlo by Vás zaujímať
Výstavba severného obchvatu Prešova pokračuje, začali raziť tunel Bikoš
Národná diaľničná spoločnosť v piatok 5. júna 2020 slávnostne zahájila raziace práce na tuneli Bikoš, ktorý je súčasťou rýchlostnej cesty R4 Prešov, severný obchvat. Tunelová rúra by mala byť prerazená v júni budúceho roka.
Na križovatke Pražská - Jána Pavla II - Pod Kamennou baňou dočasne vypnú semafory
Upozorňujeme vodičov na dočasné vypnutie cestnej dopravnej signalizácie na križovatke ulíc Pražská – Jána Pavla II – Pod Kamennou baňou dňa 12. júna 2020.
Jarková ulica v Prešove bude počas víkendu úplne uzavretá
Rekonštrukcia Jarkovej ulice v centre mesta je v plnom prúde a na mieste sa realizujú rozsiahle stavebné práce. Pre práce na priečnych prekopávkach cesty a chodníka však bude Jarková ulica počas nadchádzajúceho víkendu úplne uzavretá.
Primátorka Prešova rokovala s ministrom dopravy a dôležitých investíciách v meste
Minister dopravy a výstavby SR navštívil prešovskú radnicu, kde rokoval s primátorkou Andreou Turčanovou a vedením mesta Prešov o prioritných témach z oblasti dopravy. Šéf rezortu avizoval, že chce pomôcť nájsť pre Prešov konkrétne riešenia.
Na Sekčove sa vymieňa potrubie teplovodu, niektoré ulice sú čiastočne uzavreté
Prešovské ulice Exnárova, Karpatská, Magurská, Čergovská, Vihorlatská, Sibírska a Arm. gen. Svobodu sú v týchto dňoch čiastočne uzavreté v súvislosti s rekonštrukciou vykurovacieho okruhu Sekčov- Prešov.
Na niekoľko dní čiastočne uzavrieme križovatku Grešova – Masarykova - Hlavná
Križovatka pri Divadle J. Záborského bude od piatku 12.6.2020 do nedele 21.6.2020 čiastočne uzavretá. Dôvodom je výmena asfaltu na vozovke.
Mesto Prešov postupne modernizuje svetelné križovatky na Levočskej ulici
Mesto Prešov začína s výmenou hardvéru na svetelných križovatkách na Levočskej ulici. Modernizácia technického vybavenia semaforov je prvým krokom k zavedeniu preferencie mestskej hromadnej dopravy.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.