Utorok, 26. január 2021
Meniny má Tamara | zajtra Bohuš

Akustika vynahradí fanúšikom zrušený koncert online streamom už túto nedeľu

Prešovská skupina Akustika prišla podobne ako všetci jej hudobní kolegovia o živé hrania až do odvolania. Napriek obmedzeniam idú hudobníci aspoň čiastočne podľa plánu a pracujú na nových pesničkách.

Akustika - koncert online
Akustika - koncert online

Nad letným Street Tour visí otáznik a tak sa svojim fanúšikom pripomenú už túto nedeľu 10. mája živým online koncertom, ktorý odohrajú v košickom Kulturparku. Vysielanie bude prístupné pre všetkých s možnosťou podporiť kapelu dobrovoľným vstupným.

Akustika vysielala online zo svojej skúšobne už v minulom roku a priznáva, že ju to baví. Navyše je to dobrá možnosť ako zostať v priamom kontakte s fanúšikmi, kým sa stretnú v kluboch alebo na festivaloch. „Máme k tomu pozitívny vzťah. Radi sa „strimujeme“. Doba nás donútila vnímať túto formu komunikácie inak a na druhej strane nás posúva ďalej, napríklad do obývačiek alebo kuchýň našich fanúšikov, “ hovorí Peter „Kovo“ Kovalčík.

Skupina odohrá nedeľňajší koncert bez Stana Rusyna, ktorý ostal doma na Ukrajine, ale pridá sa k ním gitarista Lukáš Vakulčák. „Odohráme program, ktorý sme mali pripravený na zrušený koncert Zelený štvrtok a ešte riešime či zahráme aj nejakú novú pesničku, “ dodáva hudobník.

Akustika – Na miestach plných krás live zo Stromoradia
https://youtu.be/RReM5QunerI

Skupina momentálne totiž pracuje na nových skladbách. Spevák Pavol Kovaľ vždy pošle nahrávku so spevom a gitarou a ostatní doma, keďže majú k dispozícii potrebné technické vybavenie, nahrávajú svoje stopy. V domácich podmienkach robí následný mix skladieb basgitarista Tomáš „Durky“ Durkáč. „K tomu sa nahrávame na video a obrazový materiál strihá náš trombonista Gregor Chalupecký.“

Online so štúdiovým zvukom
Na internete dnes nájdete desiatky online streamov, ktoré majú rôznu kvalitu zvuku aj obrazu. Akustika príde do Kulturparku s vlastným zvukárom, aby ponúkla kvalitný štúdiový zvuk. „Videl som viacero streamov a niektoré kapely mali zlý zvuk. Tomu sa chceme vyvarovať. Preto si berieme vlastného zvukára, aby si nás ľudia mohli doma zapnúť a užiť si kvalitu aj pri posluchu nášho vystúpenia.“

Online koncert Akustiky môžete sledovať na kapelovom facebooku v nedeľu 10. mája o 20:00 hodine. Vystúpenie je dostupné pre každého. Skupinu môžete už dnes podporiť zakúpením dobrovoľného vstupného, ak vám to situácia dovoľuje. Na výber je deväť kategórií lístkov od sedenia, cez ležanie s pivom až po VIP fanúšika. Urobiť tak môžete cez tickpo.sk.

foto: archív Akustiky

Mohlo by Vás zaujímať
Serendipity od Viliama Kráľa je knihou o ceste človeka, ktorý vzal osud do vlastných rúk
Cestovanie a príbehy o cestovaní, cestovateľské kiná a kvízy, tipy a triky ako cestovať za lacno. Tieto koncepty sú na Slovensku dobre známym a vyhľadávaným formátom, ktorý za normálnych okolností nemá problém zaplniť kaviarne a sály divákmi dychtiacimi dozvedieť sa niečo o zážitkoch moderných dobrodruhov.
Štartuje fotosúťaž Národného týždňa manželstva 2021
V pondelok 25. januára 2021 bola spustená celokrajská fotosúťaž na tému Bezpečne v manželstve, ktorá je sprievodnou aktivitou Národného týždňa manželstva. Najlepšie fotografie získajú špeciálne ocenenia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.