Nedeľa, 07. jún 2020
Meniny má Róbert | zajtra Medard

Zberné dvory budú otvorené aj v sobotu

Mesto Prešov pokračuje v uvoľňovaní opatrení súvisiacich so šírením ochorenia COVID-19. Zberné dvory budú po novom otvorené aj v sobotu. Rozšírené otváracie hodiny sú platné od 9.5.2020.

Zberné dvory v meste Prešov na Bajkalskej a Jesennej ulici fungovali od vyhlásenia mimoriadnej situácie na Slovensku v obmedzenom režime. Odteraz však budú oba zberné dvory otvorené aj v sobotu. Technické služby mesta Prešov, a.s. , ktoré tieto zberné dvory spravujú, upravili otváracie hodiny v reakcii na ďalšie uvoľňovanie opatrení zo strany štátu. Po novom tak budú prešovské zberné dvory otvorené šesť dní v týždni, okrem nedele, vždy v čase od 9:00 hod. do 17:00 hod.

Pri vstupe na zberné dvory naďalej platia sprísnené pravidlá v rámci zabezpečenia ochrany personálu aj občanov pred nákazou koronavírusom. Vstup občanov na Zberný dvor TSmP, a.s. je možný len s nasadeným ochranným rúškom a rukavicami. Do priestoru Zberného dvora môže vstupovať max. 1 vozidlo s max. dvomi osobami (vodič a spolujazdec). Pri vstupe na Zberné dvory platia všetky opatrenia vydané hlavným hygienikom Slovenskej republiky, slúžiace na ochranu zdravia, ktoré boli prijaté v súvislosti s pandémiou COVID-19.

Za účelom identifikácie občana podľa preukazu totožnosti nesmie dôjsť k fyzickému kontaktu medzi občanom a obsluhou Zberného dvora. Občan preto musí predložiť doklad obsluhe Zberného dvora k nahliadnutiu tak, aby bolo možné zaznamenať požadované údaje. Občan z auta nevystupuje, len priloží doklad zvnútra na zavreté okno auta a potom pokračuje podľa usmernenia obsluhy ku kontajnerom na zbernom dvore, kde svojpomocne vyloží odpad. Občan je povinný obmedziť dobu strávenú v areáli zberného dvora len na čas nevyhnutný na odovzdanie dovezeného odpadu a na zaznamenanie požadovaných údajov. V prípade nedodržiavania stanovených pokynov, je obsluha Zberného dvora oprávnená požiadať občanov, aby opustili Zberný dvor, prípadne privolať políciu.

Počas štátneho sviatku Deň víťazstva nad fašizmom 8.5.2020 - piatok sa vývoz odpadu v IBV - rodinné domy nerealizuje. Zberné dvory na ulici Bajkalská 33 a Jesenná 3 budú zatvorené.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Potulky po východe: Kam sa vydať v lete?
Koronavírus zmenil cestovateľské plány nejednému z nás. Letné dovolenky sa presunuli alebo zrušili a cestovanie do zahraničia je pre mnohých stále nedostupné. Aj keď sa tento rok k moru nedostanete, nezúfajte. Skvelú dovolenku si môžete užiť aj doma. Tu je pár našich tipov na zaujímavé miesta u nás na východe.
Na stretnutí primátorov s ministrom dopravy sa hovorilo aj o investíciách v Prešove
V utorok 19.5.2020 sa na Ministerstve dopravy a výstavby SR stretli so šéfom rezortu zástupcovia všetkých krajských miest z K8. Hlavnými témami boli investície v rámci cestnej a železničnej infraštruktúry a taktiež výstavba nájomných bytov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.