Utorok, 26. január 2021
Meniny má Tamara | zajtra Bohuš

Zberné dvory budú otvorené aj v sobotu

Mesto Prešov pokračuje v uvoľňovaní opatrení súvisiacich so šírením ochorenia COVID-19. Zberné dvory budú po novom otvorené aj v sobotu. Rozšírené otváracie hodiny sú platné od 9.5.2020.

Zberné dvory v meste Prešov na Bajkalskej a Jesennej ulici fungovali od vyhlásenia mimoriadnej situácie na Slovensku v obmedzenom režime. Odteraz však budú oba zberné dvory otvorené aj v sobotu. Technické služby mesta Prešov, a.s. , ktoré tieto zberné dvory spravujú, upravili otváracie hodiny v reakcii na ďalšie uvoľňovanie opatrení zo strany štátu. Po novom tak budú prešovské zberné dvory otvorené šesť dní v týždni, okrem nedele, vždy v čase od 9:00 hod. do 17:00 hod.

Pri vstupe na zberné dvory naďalej platia sprísnené pravidlá v rámci zabezpečenia ochrany personálu aj občanov pred nákazou koronavírusom. Vstup občanov na Zberný dvor TSmP, a.s. je možný len s nasadeným ochranným rúškom a rukavicami. Do priestoru Zberného dvora môže vstupovať max. 1 vozidlo s max. dvomi osobami (vodič a spolujazdec). Pri vstupe na Zberné dvory platia všetky opatrenia vydané hlavným hygienikom Slovenskej republiky, slúžiace na ochranu zdravia, ktoré boli prijaté v súvislosti s pandémiou COVID-19.

Za účelom identifikácie občana podľa preukazu totožnosti nesmie dôjsť k fyzickému kontaktu medzi občanom a obsluhou Zberného dvora. Občan preto musí predložiť doklad obsluhe Zberného dvora k nahliadnutiu tak, aby bolo možné zaznamenať požadované údaje. Občan z auta nevystupuje, len priloží doklad zvnútra na zavreté okno auta a potom pokračuje podľa usmernenia obsluhy ku kontajnerom na zbernom dvore, kde svojpomocne vyloží odpad. Občan je povinný obmedziť dobu strávenú v areáli zberného dvora len na čas nevyhnutný na odovzdanie dovezeného odpadu a na zaznamenanie požadovaných údajov. V prípade nedodržiavania stanovených pokynov, je obsluha Zberného dvora oprávnená požiadať občanov, aby opustili Zberný dvor, prípadne privolať políciu.

Počas štátneho sviatku Deň víťazstva nad fašizmom 8.5.2020 - piatok sa vývoz odpadu v IBV - rodinné domy nerealizuje. Zberné dvory na ulici Bajkalská 33 a Jesenná 3 budú zatvorené.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov otvorí 44 odberných miest na testovanie na COVID-19
AKTUALIZÁCIA 21.1.2021: Mesto Prešov má pripravený registračný systém, pomocou ktorého sa bude možné vopred objednať na antigénové testovanie v dňoch 23.1. a 24.1.2021. Registračný systém bude spustený v piatok 22.1.2021, kedy zverejníme aj postup s presnými inštrukciami ako sa objednať na testovanie.
Mesto Prešov počas víkendu otvorí desiatky odberných miest na antigénové testovanie
Mesto Prešov sa pripravuje na veľké víkendové testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré bude súčasťou celoslovenského skríningového testovania. V dňoch 23. a 24.1.2021 bude dostupných niekoľko desiatok odberných miest zriadených mestom, kde sa bude testovať pomocou antigénových testov.
Mesto Prešov hľadá zdravotníkov do tímov na odberných miestach
AKTUALIZÁCIA 19.1.2021: Mesto Prešov vyjadruje srdečné poďakovanie všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť ako zdravotnícki pracovníci, ktorí budú mať veľmi dôležitú úlohu počas víkendového testovania v Prešove v dňoch 23.1. a 24.1.2021.
Investície v meste Prešov 2020 - 2021
Prinášame Vám prehľad zrealizovaných investícií v meste Prešov v roku 2020 a plán investícií pre rok 2021.
Priebeh testovania v meste Prešov 23.1.2021
AKTUALIZÁCIA: Na odberných miestach zriadených mestom Prešov bolo 23.1.2021 v čase od 8:00 do 20:00 otestovaných 16 230 osôb, pričom 78 z nich malo test s pozitívnym výsledkom.
Novým prednostom MsÚ v Prešove je Ferdinand Exner
Mestský úrad v Prešove má od začiatku roka 2021 nového prednostu. Stal sa ním Ing. Ferdinand Exner.
Mesto Prešov spustilo registračný systém, ktorý pomôže zrýchliť priebeh testovania
Mesto Prešov spúšťa registračný systém na antigénové testovanie, ktoré bude prebiehať v dňoch 23.1. a 24.1.2021 na 44 odberných miestach. Všetci záujemcovia sa môžu zaregistrovať na test vopred pomocou aplikácie TrustOne. Táto aplikácia umožňuje iba registráciu, nie rezerváciu konkrétneho termínu s časom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.