Nedeľa, 12. júl 2020
Meniny má Nina | zajtra Margita

DPMP, a.s. obnovuje zastávky na znamenie

Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. informuje cestujúcich, že od 12. mája 2020 opätovne zavádza zastávky na znamenie označené v cestovných poriadkoch hviezdičkou. Ak chce cestujúci na takejto zastávke vystúpiť, musí stlačiť signalizačné tlačidlo.

DPMP, a.s. v súvislosti s postupným uvoľňovaním opatrení zavedených na Slovensku a na základe odporúčaní MDaV SR s platnosťou od 12. mája 2020 opätovne zavádza v MHD zastávky na znamenie (v cestovných poriadkoch označené hviezdičkou, napr. „*Jazdecká“), a to v zmysle čl. 3 ods. 20 Prepravného poriadku v MHD v Prešove. Cestujúci tak na výstup na zastávkach "Na znamenie" môžu opäť používať signalizačné tlačidlá.

Podľa Prepravného poriadku MHD v Prešove je pri obsluhe zastávok „Na znamenie“ vodič povinný zastaviť na zastávke vždy, keď sa na nej nachádza cestujúci. Na zastávke „Na znamenie“ je vodič povinný zastaviť vždy, ak cestujúci vo vozidle použije signalizačné tlačidlo.

V prešovskej MHD však naďalej platia nasledujúce opatrenia a odporúčania:

- Obmedzený je nástup a výstup cestujúcich prednými dverami, s výnimkou nevidiacich cestujúcich a cestujúcich s asistenčnými psami (v prípade potreby vodič poskytne takémuto cestujúcemu asistenciu).
- Priestor pri predných dverách je oddelený od ostatného priestoru vo vozidle.
Zrušený je doplnkový predaj cestovných lístkov u vodiča (cestujúci majú možnosť zakúpenia jednorazových cestovných lístkov v automatoch, resp. SMS-kou).
- Na otváranie dverí nie je potrebné stláčať dopytové tlačidlá (po zastavení vozidla na zastávke vodič otvorí všetky dvere).
- Je nutné si prekrývať horné dýchacie cesty ochranným rúškom, resp. šálom, šatkou a odporúčame si chrániť ruky rukavicami.
- DPMP, a.s. pokračuje s každodennou dezinfekciou interiéru vozidiel MHD.

Mohlo by Vás zaujímať
Na Štefánikovej a Hviezdoslavovej už čoskoro položia špeciálny protihlukový asfalt
Na prešovských cestách v centre mesta bude po prvýkrát použitá protihluková asfaltová zmes (VIAPHONE). Špeciálna asfaltová vrstva bude položená na vozovke v závere rekonštrukcie ulíc Hviezdoslavova a Štefánikova. Uzávierka ulíc sa však predĺži až do polovice augusta.
Linky prešovskej MHD premávajú počas leta podľa platného cestovného poriadku
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. informuje cestujúcich o prázdninovom režime dopravy. Naďalej zostáva v platnosti cestovný poriadok platný od 4. mája 2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.