Štvrtok, 02. júl 2020
Meniny má Berta | zajtra Miloslav

Starostlivá banka. Spája komerčný svet firiem s rodinami bez domova.

Slovensko má aktuálne klesajúcu tendenciu novonakazených koronavírusom COVID-19, avšak naopak neustále rastie počet tých, ktorých prebiehajúca pandémia zasiahla ekonomickým prepadom. Rodiny a ľudia bez domova sú zraniteľnejší o to viac, že ich príjem je častokrát nepravidelný, neistý, no najmä nedostatočný na pokrytie základných ľudských potrieb.

Nadácia DEDO reaguje na aktuálnu situáciu a spoločne s partnermi otvára Starostlivú banku, do ktorej sa môžu zapojiť všetci tí, ktorí chcú pomáhať, ale aj tí, ktorí pomoc nevyhnutne potrebujú. „Vytvorili sme nástroj, ktorý spája komerčných partnerov z najrôznejších oblastí s organizáciami či jednotlivcami, ktorí sa starajú o najzraniteľnejších ľudí, rodiny a jednotlivcov bez domova, v núdzi. Prostredníctvom Starostlivej banky tak vzniká priestor na darovanie nie len finančných prostriedkov, ale aj konkrétnych produktov, ktoré sú v bežnej domácnosti potrebné.“ Uviedla Gréta Čandová, koordinátorka Starostlivej Banky Nadácie DEDO. Banka je oficiálne otvorená a vklady či výbery je možné uskutočniť prostredníctvom online formulára na webovej stránke Nadácie DEDO. „V tejto chvíli chceme osloviť najmä dodávateľov potravín a hygienických potrieb, no v ďalšom kole v Starostlivej banke privítame aj nábytky, elektro, kompletné vybavenie domácnosti či služby,“ upresnila Čandová.

Darovať a prispieť do nej je možné akékoľvek produkty. Nadácia DEDO je garantom, že pomoc dorazí adresne k tým, ktorí ju potrebujú najviac. „Počas našej 23 ročnej existencie disponujeme sieťou partnerov, ktorým sa aj aktuálne snažíme pomôcť zabezpečiť to najnutnejšie pre ľudí, ktorí sa ocitli v bytovej a komplexnej núdzi, zatiaľ čo naďalej pracujeme na dlhodobých riešeniach ukončovania bezdomovectva. Chceme osloviť spoločnosti a firmy na Slovensku, aby sme spoločne nie len zmiernili dopady krízy na tých, ktorí teraz majú výrazne sťažený prístup k základným potrebám a k bývaniu, ale aj podnecovali verejnú diskusiu a podnikanie konkrétnych krokov firiem smerom k skutočnej spoločenskej zodpovednosti.“ Dodala Gréta Čandová.

Starostlivá banka má ambíciu vytvoriť fungujúcu infraštruktúru donorov a organizácií venujúcich sa rodinám v núdzi a bez domova tak, aby bola schopná reagovať na aktuálne výzvy či dopyt aj po skončení koronakrízy, dlhodobo a udržateľne.

Viac o Starostlivej banke ...

Mohlo by Vás zaujímať
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Dorkabags sa mení, dizajnová taška s príbehom zostáva.
Tašky, ktoré majú príbeh, sa vďaka projektu podporeného v rámci grantového programu Active Citizens Fund Slovakia budú vyrábať v krajčírskej dielni novovzniknutej samostatnej neziskovej organizácie.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.