Nedeľa, 07. jún 2020
Meniny má Róbert | zajtra Medard

Počas pandémie stúpla produkcia odpadu, Prešovčania môžu preplnené koše nahlasovať

V uplynulom období sme si museli zvyknúť na rôzne obmedzenia a doma trávime viac času než zvyčajne. Prejavilo sa to aj na zvýšenom množstve odpadu, ktorý v domácnosti vyprodukujeme.

V Prešove sa počas pandémie zvýšili nároky na odvoz a likvidáciu odpadu. Niektorí občania "upratovali" a nárazovo vyhadzovali veľké kusy nábytku a šatstva, iní zas zaplňovali smetné koše v meste určené na príležitostný odpad smetnými vrecami a obalmi od jedla. Produkcia odpadu v meste Prešov celkovo stúpla o 25%. Napríklad v apríli odviezli Technické služby mesta Prešov 43 ton plastov, čo je o 30 ton viac v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. V prepočte ide o takmer pol kila plastu na každého obyvateľa mesačne. V tom istom období stúplo v Prešove o 33 ton aj množstvo vyseparovaného skla v porovnaní s aprílom 2019, kedy bolo vyvezených 44 ton. Množstvo vytriedeného papiera stúplo o 5 ton.

V meste sme taktiež zaznamenali výskyt nových čiernych skládok. Touto cestou preto vyzývame všetkých občanov, aby nezanedbávali separáciu odpadu a v prípade, že sa potrebujú zbaviť väčších kusov nepotrebných vecí, aby využili zberné dvory na Jesennej a Bajkalskej ulici. Zároveň vyzývame všetkých Prešovčanov, aby v prípade, že objavia nelegálnu skládku, bezodkladne upovedomili mestskú políciu. Rovnako vyzývame občanov, ktorí si vo svojom okolí všimnú preplnený smetný kôš, aby to nahlásili spoločnosti Technické služby mesta Prešov na e-mailovej adrese: assist@tsmp.sk.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Potulky po východe: Kam sa vydať v lete?
Koronavírus zmenil cestovateľské plány nejednému z nás. Letné dovolenky sa presunuli alebo zrušili a cestovanie do zahraničia je pre mnohých stále nedostupné. Aj keď sa tento rok k moru nedostanete, nezúfajte. Skvelú dovolenku si môžete užiť aj doma. Tu je pár našich tipov na zaujímavé miesta u nás na východe.
Na stretnutí primátorov s ministrom dopravy sa hovorilo aj o investíciách v Prešove
V utorok 19.5.2020 sa na Ministerstve dopravy a výstavby SR stretli so šéfom rezortu zástupcovia všetkých krajských miest z K8. Hlavnými témami boli investície v rámci cestnej a železničnej infraštruktúry a taktiež výstavba nájomných bytov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.