Nedeľa, 07. jún 2020
Meniny má Róbert | zajtra Medard

Mesto Prešov upravilo lehoty splatnosti miestnych daní a poplatkov za komunálny odpad

Mesto Prešov v čase mimoriadnej situácie vychádza občanom v ústrety aj v otázke miestnych daní a poplatkov za komunálne odpady na rok 2020 a upravilo lehoty ich splatnosti.

Mesto Prešov v období od 27. 4. 2020 začína s odosielaním rozhodnutí k miestnym daniam a miestnemu poplatku za komunálne odpady na rok 2020. Rozhodnutia daňových subjektov, ktorí majú aktivovanú elektronickú schránku na doručovanie, budú zaslané do elektronických schránok, ostatné zásielky budú odoslané v listinnej forme prostredníctvom poštových služieb.

Po dohode so Slovenskou poštou, a.s. budú osobám zásielky doručované postupne v priebehu dvoch mesiacov. Vzhľadom na mimoriadnu situáciu sú v prospech obyvateľov upravené lehoty splatnosti, a to k 31.8.2020 a k 31.10.2020.

Ak obyvatelia dostanú do poštových schránok „žltý lístok“, teda oznámenie o uložení zásielky z mesta Prešov a zásielku si nemôžu prevziať na pracoviskách Slovenskej pošty, a.s. , mesto je pripravené im poradiť a informovať ich nielen o vydaných rozhodnutiach, ale aj o úhrade miestnych daní a poplatku za komunálne odpady. Zamestnancov Referátu daní a poplatkov MsÚ v Prešove môžu občania počas pracovných dní kontaktovať telefonicky alebo prostredníctvom e-mailu.

Mesto Prešov prosí obyvateľov, aby úhrady realizovali bezhotovostným prevodom na účet mesta s použitím špecifického a variabilného symbolu, ktorý je uvedený v rozhodnutí. Zároveň prosíme občanov, aby pomohli s bezhotovostným prevodom aj svojim blízkym v seniorskom veku a ochránili tak ich zdravie.

Kontakty na pracovníkov Referátu daní a poplatkov:

Daň z nehnuteľností:

Ing. Jana Holodňaková: 051/3100250 jana.holodnakova@presov.sk
Ing. Martin Mako Marton: 051/3100235 martin.makomarton@presov.sk
Alena Ugrociová: 051/3100232 alena.ugrociova@presov.sk
PhDr. Mária Kurejová: 051/3100232 maria.kurejova@presov.sk

Daň za psa, daň za predajné automaty, daň za nevýherné hracie prístroje:

PhDr. Mária Martinková Kováčová: 051/3100231 maria.martinkovakovacova@presov.sk

Poplatok za komunálne odpady a drobné stavebné odpady:

Anna Balintová: 051/3100256 anna.balintova@presov.sk
Mgr. Adriana Palšová: 051/3100256 adriana.palsova@presov.sk
Bc. Slavomíra Pritchard: 0904534238 slavomira.pritchard@presov.sk
Mgr. Denisa Stašková: 051/3100257 denisa.staskova@presov.sk
Vladimír Trejbal: 051/3100257 vladimir.trejbal@presov.sk

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Potulky po východe: Kam sa vydať v lete?
Koronavírus zmenil cestovateľské plány nejednému z nás. Letné dovolenky sa presunuli alebo zrušili a cestovanie do zahraničia je pre mnohých stále nedostupné. Aj keď sa tento rok k moru nedostanete, nezúfajte. Skvelú dovolenku si môžete užiť aj doma. Tu je pár našich tipov na zaujímavé miesta u nás na východe.
Na stretnutí primátorov s ministrom dopravy sa hovorilo aj o investíciách v Prešove
V utorok 19.5.2020 sa na Ministerstve dopravy a výstavby SR stretli so šéfom rezortu zástupcovia všetkých krajských miest z K8. Hlavnými témami boli investície v rámci cestnej a železničnej infraštruktúry a taktiež výstavba nájomných bytov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.