Nedeľa, 07. jún 2020
Meniny má Róbert | zajtra Medard

Wave centrum nezávislej kultúry Vás pozýva na svoju ochutnávku

Počas pandémie, keď sme boli doma, vznikal často priestor na vznik niečoho nového. Mnoho umelcov, hudobníkov, hercov pustilo uzdu svojej fantázií a vymýšľali, akým spôsobom sa k ľuďom priblížiť.

Ani Wave~cnk nezaháľal a bol s nami počas pandémie v spojení aspoň online. Touto cestou nám prinášali a prinášaju kvízy, besedy, prednášky, workshopy a koncerty. Najbližie sa môžete tešiť na Literárne soirée dnes o 19:00 hod. a o 20:00 hod. na Fast and SMILE kvíz - Corona online edition #18. V piatok 15.05.2020 o 20:00 hod. si pre vás pripravili koncert Eda Klenu. V nedeľu 17.05.2020 o 18:00 hod. je tu pre vás Mikro Vlnka~ online verzia zábavno-súťažného kvízu pre celú rodinu. A v pondelok 18.05.2020 o 18:00 hod. sa môžete tešiť na prednášku Greencubator: Cirkulárna ekonomika.

Kedže vláda postupne uvoľňuje opatrenia, mnohí z nás si už dopriali chvíle na otvorenej letnej terase podniku. Ak ste to nestihli alebo sa báli, máte možnosť teraz. Wave otvoril svoju letnú terasu zvanú dvor pre verejnosť v čase od 13:00 do 20:00 hodiny. Tento víkend sa Wave ponesie v destilátno-vinnej nálade. Všetko samozrejme za dodržania nariadení (2 ľudia pri stole, stoly od seba 2m, rúško, dezinfekcia).

Wave rozšíril svoju ponuku a prináša vám možnosť ochutnať viacero druhov destilátov a vín. Motivuje nás tak prísť si posedieť na letnú terasu a spoznať niečo nové. V príjemnom prostredí, v spoločnosti blízkej osoby sa cez víkend oboznámite s destilátmi liehovaru Žufánek a novou značku vína Chateau GRAND BARI.

Žufánek je český rodinný ovocný liehovar, ktorý bol založený v roku 2000 s cieľom nadobudnúť zákazníkom slivovicu v kvalite, ktorú poznali iba z domáceho pálenia. Najdôležitejším predpokladom tej najlepšej slivovice je to najkvalitnejšie ovocie. Venujú sa výrobe tradičných 100% ovocných destilátov a botanickým destilátom a likérom. Všetko ovocie pochádza z ich vlastných EKO sadov. Ich filozofia je dopestovať vo vlastnej réžii všetko, čo sa v našich klimatických podmienkach dá.

Chateau GRAND BARI je nová značka vína, reprezentujúca dynamické vinárstvo v Tokajskej oblasti. Vinohradnícke hony sa nachádzajú v katastri obce Veľká Bara. Pri ochrane viníc minimalizujú použitie chemických prípravkov, ale o to intenzívnejšie využívajú prírodné prvky. Všetky vína sú vyrobené len z hrozna dopestovaného vo vlastných viniciach. Aby tokajské vína získali svoju komplexnosť, musia vyzrievať v malých dubových sudoch, kde vládne čierna pivničná pleseň – Cladosporium cellare. Táto pivničná pleseň tak žije v symbióze s tokajským vínom. Ich produkcia je úplne iná, ako boli z Tokaja zvyknutí a oceňujú suché, ľahké, svieže a minerálne vína.

Veríme, že bude priaznivé počasie a vy si budete môcť vyjsť do mesta a zlepšiť si náladu. Opäť si posedieť s priateľom či priateľkou, manželom či manželkou, kamarátom či kamarátkou. Výber je už na vás.

foto: Wave~cnk

foto: Wave~cnk
foto: Wave~cnk

foto: Wave~cnk
Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania sa môžu tešiť na nevšedný kultúrny zážitok
Mesto Prešov bude jedným zo slovenských miest, ktoré sa stanú dejiskom jedinečného koncertu, ktorý prinesie kultúru naživo priamo na sídlisko. Keďže pri hromadných podujatiach naďalej platia obmedzenia, vystúpenia umelcov si budete môcť vychutnať bezpečne z pohodlia obývačiek.
Marián Čekovský prichádza domov Po polnoci, a nie je v tom sám
Marián Čekovský prichádza s novým videoklipom a singlom z albumu Best On, ktorý vyšiel ku koncu roka 2019.
Otvorenie Krajskej knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove po viac ako dvoch mesiacoch otvorila v stredu 13. mája dvere niekoľkých prevádzok. Svojich čitateľov knihovníci privítali na pobočkách na Sídlisku 3 a Sídlisku 2, na Sekčove a v detskej knižnici Slniečko.
Po uvoľnení opatrení si podniky objednali až 2000 hektolitrov piva za deň
Rozhodnutie krízového štábu o 4. fáze uvoľnenia opatrení ako líder v segmente čapovaného piva vítame. Rovnako pozitívne reagujú aj prevádzky, dva dni po vyhlásení uvoľnení sme zaznamenali objednávky na 2100 hl piva. Priemerná prevádzka pritom počas celej letnej sezóny predá asi 34 hl piva.
Majitelia hudobných klubov na Slovensku zakladajú asociáciu. Ponúkajú konkrétne riešenia
Majitelia sedemnástich slovenských hudobných klubov sa stretli vo štvrtok 7. mája v Novom Meste nad Váhom, kde v klube Blue Note riešili súčasnú situáciu, ktorá paralyzovala ich krehkú životaschopnosť, hľadali možnosti zachovania svojej existencie a zároveň iniciovali vznik Asociácie Hudobných Klubov Slovenska. Zatiaľ ide o pracovný názov, ktorý doladia s tým, že momentálne hľadajú právnu formu, pod ktorou bude asociácia existovať. Pod spoločným združením chcú na úvod začať komunikáciu s tromi partnermi, a to s Ministerstvom Kultúry, Fondom na podporu umenia a SOZA.
Skupina PARA oživila trinásťročný song DOMA DOBRE novým videoklipom
Populárna slovenská skupina PARA, ktorá tento rok oslavuje štvrť storočnicu, zareagovala na aktuálnu situáciu, ktorá obrátila život naruby celému svetu, originálne. Spolupatričnosť, a že sme v tom spolu, pripomenula pesničkou DOMA DOBRE. Do nového klipu kapela zapojila fanúšikov. Nájdete sa v novom videoklipe?
Brány Šarišskej galérie v Prešove sú opäť otvorené
Šarišská galéria dnes prišla s oznamom, že opäť otvára svoje brány pre návštevníkov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.