Nedeľa, 07. jún 2020
Meniny má Róbert | zajtra Medard

Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra

Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.

Vnútroblok na Ul. 17. novembra č. 126 - 130 je jedným z ďalších vnútroblokov v Prešove, ktoré postupne získavajú nový a krajší vzhľad.

V rámci revitalizácie tohto vnútrobloku sa vytvorí cesta, chodníky, parkovisko, stojiská pre kontajnery, ale aj krásna oddychová zóna pre všetkých obyvateľov tejto lokality.

Cieľom mesta Prešov je najmä skvalitniť bývanie a životné prostredie obyvateľov tohto vnútrobloku, zvýšiť bezpečnosť, vytvoriť podmienky na hranie pre deti, zelenú zónu na oddych pre všetky vekové kategórie, a zabezpečiť aj možnosť komfortnejšieho parkovania.

Vo vnútrobloku vyrastie nové oplotené detské ihrisko s hojdačkou, trampolínou a lanovou vežou. Na nevyužitej zelenej ploche bude vybudované outdoor fitness ihrisko a oddychová zóna s lavičkami. Doplnené budú aj odpadkové koše. V rámci objektu budú odstránené aj tie prašiaky a sušiaky, ktoré sú v nevhodnom technickom stave.

Cesta široká 3,5 metra umožní bezpečný prejazd vozidiel, pohyb chodcov a bezpečné a pohodlné parkovanie áut. Celý priestor vnútrobloku budú prepájať nové dláždené chodníky. Vodiči budú môcť zaparkovať na celkom 57 parkovacích miestach. Dôjde aj k zmene dopravného značenia, na základe ktorého sa zjednosmerní doprava. Tým sa uľahčí nielen parkovanie, ale aj prejazd pre zásobovanie alebo záchranné zložky.

Výstavba nového detského ihriska, ihriska pre outdoor fitness a oddychová zóna zabezpečia vytvorenie možností pre bezpečné a aktívne trávenie voľného času. Realizáciou stavebných prác sa navyše zabezpečí vytvorenie predpokladov na trvalo udržateľné využívanie.

Stavba je rozdelená na 2 časti. Spevnené plochy, t.j. cestu, parkovacie miesta a stojiská pre kontajnery realizuje spoločnosť EUROVIA SK, a.s. Celkové náklady na realizáciu prvej časti revitalizácie vnútrobloku predstavujú 77 880 eur vrátane DPH. Mesto Prešov túto časť financuje z vlastných zdrojov.

Druhú časť tvorí park, ktorý realizuje spoločnosť EKOPRIM, s.r.o. Táto stavebná časť je podporená z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, na základe schváleného projektu "Revitalizácia vnútrobloku Ul. 17 novembra 126-130". Celkové náklady na realizáciu zelenej zóny vnútrobloku sú v objeme 90 185,94 EUR vrátane DPH.

Vnútroblok na Ul. 17. novembra patrí k jedným z najstarších v meste a nachádza sa v blízkosti historického centra mesta. Výstavba obytných domov, ktoré patria k vnútrobloku, je situovaná do roku 1960, t.j. od uvedeného roku je možné uvažovať aj o vzniku samotného vnútroblokového priestoru.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Potulky po východe: Kam sa vydať v lete?
Koronavírus zmenil cestovateľské plány nejednému z nás. Letné dovolenky sa presunuli alebo zrušili a cestovanie do zahraničia je pre mnohých stále nedostupné. Aj keď sa tento rok k moru nedostanete, nezúfajte. Skvelú dovolenku si môžete užiť aj doma. Tu je pár našich tipov na zaujímavé miesta u nás na východe.
Na stretnutí primátorov s ministrom dopravy sa hovorilo aj o investíciách v Prešove
V utorok 19.5.2020 sa na Ministerstve dopravy a výstavby SR stretli so šéfom rezortu zástupcovia všetkých krajských miest z K8. Hlavnými témami boli investície v rámci cestnej a železničnej infraštruktúry a taktiež výstavba nájomných bytov.
Prístup do MŠ Mirka Nešpora je bezpečnejší, pribudol nový chodník aj priechod pre chodcov
Mesto Prešov zrealizovalo pri materskej škole Mirka Nešpora nový chodník z betónovej dlažby, osvetlený priechod pre chodcov a vstupnú bránu pre peších. Výrazne sa tým zvýši bezpečnosť detí, ktoré škôlku navštevujú, a taktiež ich rodičov a učiteliek.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.