Utorok, 26. január 2021
Meniny má Tamara | zajtra Bohuš

Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra

Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.

Vnútroblok na Ul. 17. novembra č. 126 - 130 je jedným z ďalších vnútroblokov v Prešove, ktoré postupne získavajú nový a krajší vzhľad.

V rámci revitalizácie tohto vnútrobloku sa vytvorí cesta, chodníky, parkovisko, stojiská pre kontajnery, ale aj krásna oddychová zóna pre všetkých obyvateľov tejto lokality.

Cieľom mesta Prešov je najmä skvalitniť bývanie a životné prostredie obyvateľov tohto vnútrobloku, zvýšiť bezpečnosť, vytvoriť podmienky na hranie pre deti, zelenú zónu na oddych pre všetky vekové kategórie, a zabezpečiť aj možnosť komfortnejšieho parkovania.

Vo vnútrobloku vyrastie nové oplotené detské ihrisko s hojdačkou, trampolínou a lanovou vežou. Na nevyužitej zelenej ploche bude vybudované outdoor fitness ihrisko a oddychová zóna s lavičkami. Doplnené budú aj odpadkové koše. V rámci objektu budú odstránené aj tie prašiaky a sušiaky, ktoré sú v nevhodnom technickom stave.

Cesta široká 3,5 metra umožní bezpečný prejazd vozidiel, pohyb chodcov a bezpečné a pohodlné parkovanie áut. Celý priestor vnútrobloku budú prepájať nové dláždené chodníky. Vodiči budú môcť zaparkovať na celkom 57 parkovacích miestach. Dôjde aj k zmene dopravného značenia, na základe ktorého sa zjednosmerní doprava. Tým sa uľahčí nielen parkovanie, ale aj prejazd pre zásobovanie alebo záchranné zložky.

Výstavba nového detského ihriska, ihriska pre outdoor fitness a oddychová zóna zabezpečia vytvorenie možností pre bezpečné a aktívne trávenie voľného času. Realizáciou stavebných prác sa navyše zabezpečí vytvorenie predpokladov na trvalo udržateľné využívanie.

Stavba je rozdelená na 2 časti. Spevnené plochy, t.j. cestu, parkovacie miesta a stojiská pre kontajnery realizuje spoločnosť EUROVIA SK, a.s. Celkové náklady na realizáciu prvej časti revitalizácie vnútrobloku predstavujú 77 880 eur vrátane DPH. Mesto Prešov túto časť financuje z vlastných zdrojov.

Druhú časť tvorí park, ktorý realizuje spoločnosť EKOPRIM, s.r.o. Táto stavebná časť je podporená z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, na základe schváleného projektu "Revitalizácia vnútrobloku Ul. 17 novembra 126-130". Celkové náklady na realizáciu zelenej zóny vnútrobloku sú v objeme 90 185,94 EUR vrátane DPH.

Vnútroblok na Ul. 17. novembra patrí k jedným z najstarších v meste a nachádza sa v blízkosti historického centra mesta. Výstavba obytných domov, ktoré patria k vnútrobloku, je situovaná do roku 1960, t.j. od uvedeného roku je možné uvažovať aj o vzniku samotného vnútroblokového priestoru.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov otvorí 44 odberných miest na testovanie na COVID-19
AKTUALIZÁCIA 21.1.2021: Mesto Prešov má pripravený registračný systém, pomocou ktorého sa bude možné vopred objednať na antigénové testovanie v dňoch 23.1. a 24.1.2021. Registračný systém bude spustený v piatok 22.1.2021, kedy zverejníme aj postup s presnými inštrukciami ako sa objednať na testovanie.
Mesto Prešov počas víkendu otvorí desiatky odberných miest na antigénové testovanie
Mesto Prešov sa pripravuje na veľké víkendové testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré bude súčasťou celoslovenského skríningového testovania. V dňoch 23. a 24.1.2021 bude dostupných niekoľko desiatok odberných miest zriadených mestom, kde sa bude testovať pomocou antigénových testov.
Mesto Prešov hľadá zdravotníkov do tímov na odberných miestach
AKTUALIZÁCIA 19.1.2021: Mesto Prešov vyjadruje srdečné poďakovanie všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť ako zdravotnícki pracovníci, ktorí budú mať veľmi dôležitú úlohu počas víkendového testovania v Prešove v dňoch 23.1. a 24.1.2021.
Investície v meste Prešov 2020 - 2021
Prinášame Vám prehľad zrealizovaných investícií v meste Prešov v roku 2020 a plán investícií pre rok 2021.
Priebeh testovania v meste Prešov 23.1.2021
AKTUALIZÁCIA: Na odberných miestach zriadených mestom Prešov bolo 23.1.2021 v čase od 8:00 do 20:00 otestovaných 16 230 osôb, pričom 78 z nich malo test s pozitívnym výsledkom.
Novým prednostom MsÚ v Prešove je Ferdinand Exner
Mestský úrad v Prešove má od začiatku roka 2021 nového prednostu. Stal sa ním Ing. Ferdinand Exner.
Mesto Prešov spustilo registračný systém, ktorý pomôže zrýchliť priebeh testovania
Mesto Prešov spúšťa registračný systém na antigénové testovanie, ktoré bude prebiehať v dňoch 23.1. a 24.1.2021 na 44 odberných miestach. Všetci záujemcovia sa môžu zaregistrovať na test vopred pomocou aplikácie TrustOne. Táto aplikácia umožňuje iba registráciu, nie rezerváciu konkrétneho termínu s časom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.