Utorok, 26. január 2021
Meniny má Tamara | zajtra Bohuš

Koronavírus môže Domaši pomôcť

Záujem o pobyt pri vodnej nádrži Veľká Domaša rastie. Zrejme sa prejavuje efekt krízy súvisiacej s koronavírusom. Slováci chcú tráviť letnú dovolenku v domácich turistických destináciách. Slovensko si v boji s pandémiou počína úspešne a vláda uvoľňuje obmedzenia. Začiatok dovolenkovej sezóny v prímorských letoviskách je zatiaľ neurčitý. Roman Berkeš, prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr predpokladá, že sa posunie na koniec júna až polovicu júla. Už teraz je však viac-menej isté, že oddychu pri mori sa budú slovenskí dovolenkári v tejto sezóne skôr vyhýbať.

Domaša
Domaša

Politici odporúčajú stráviť letnú dovolenku na Slovensku, čo pomôže aj ekonomike, a zdá sa, že aj našinec je naklonený domácim destináciám. Prejavuje sa to už teraz, napríklad zvýšeným dopytom po ubytovaní v rekreačných oblastiach na Domaši a v jej okolí. Podľa administrátora stránky e-domasa.sk Dominika Petra, návštevnosť webu, ktorý vytvára databázu ubytovacích možností v súkromí, vzrástla za mesiac apríl oproti rovnakému obdobiu minulého roku o 40 %. Skokový nárast dopytov na ubytovanie za posledné dva týždne je ešte markantnejší - až o 61 % - a záujem rastie ďalej.

Jaroslav Špička, ktorý prenajíma svoju chatu na Domaši aj na ubytovanie, má už tiež plný kalendár budúcich hostí. Aj tento víkend mal chatu obsadenú. Ubytovanie v súkromí v tomto regióne nemá tradíciu, ale J. Špička sa do toho pustil, lebo to pomôže cestovnému ruchu aj miestnemu rozvoju.

Zvýšený dopyt po ubytovaní v chatkách kempu Tíšava eviduje jeho prevádzkovateľ Pavol Pelák. Vysoký záujem o možnosť ubytovania potvrdzuje i Matúš Michľo, ktorý spravuje kemp Monica Camp & Glamp na stredisku Poľany. Dodáva, že sú obsadené skoro všetky parkovacie miesta obytnými prívesmi. Ich majitelia si prenajali priestor obyčajne na celú letnú sezónu, v kempe preto musel vyhradiť zónu pre návštevníkov, ktorí uprednostňujú dovolenku pod stanom.

Domaša a jej okolie zrejme zažije túto sezónu comeback turistického záujmu. Faktom však je, že doplnkové služby a infraštruktúra už súčasným kritériám kladeným na kvalitnú dovolenku nevyhovuje. Investície prichádzajú pomaly, výnimkou sú napr. aktivity v rekreačnej oblasti Dobrá, ktorá patrí pod obec Kvakovce. Jej starosta Radovan Kapraľ v minulom roku vrátil na hladinu priehrady výletnú loď Bohemia a tento rok pre ňu buduje stabilné prístavné mólo. Ostatné samosprávy okolo Domaše sa takisto snažia do cestovného ruchu investovať, no v hraniciach svojich možností.

Všetci vieme, že Domaša by potrebovala viac investícií, ktoré by ju „prebrali z letargie“. Prestaňme sa vyhovárať, že sa to nedá, prestaňme hľadať problémy inde. Skúsme spoločnými silami čo najlepšie zvládnuť tohoročnú sezónu. Mohla by byť práve tým potrebným impulzom, ktorý konečne nakopne jej rozvoj. Nikto to neurobí lepšie, ako my sami.

loď Bohemia

loď Bohemia
Mohlo by Vás zaujímať
V Bardejovských Kúpeľoch platí špeciálna 50% zľava pre klientov poisťovní
BARDEJOVSKÉ KÚPELE, a.s. , ako zdravotnícke zariadenie v súčasnosti poskytujú svoje služby klientom zdravotných poisťovní i samoplatcom za prísnych podmienok dodržiavania opatrení schválených UVZ (Úradom verejného zdravotníctva) SR. Obsadenosť kúpeľov v januári je na úrovni 19%. Od 18.januára do 31.marca 2021 platí pre klientov zdravotných poisťovní špeciálna zľava na úrovni cca 50% z ceny ubytovania. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka kúpeľov Tamara Šatanková.
OOCR „ŠARIŠ“- Bardejov je medzi nominovanými na ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2020
Medzi nominovanými na udelenie ocenenia "Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2020“ je aj Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.