Nedeľa, 07. jún 2020
Meniny má Róbert | zajtra Medard

Na stretnutí primátorov s ministrom dopravy sa hovorilo aj o investíciách v Prešove

V utorok 19.5.2020 sa na Ministerstve dopravy a výstavby SR stretli so šéfom rezortu zástupcovia všetkých krajských miest z K8. Hlavnými témami boli investície v rámci cestnej a železničnej infraštruktúry a taktiež výstavba nájomných bytov.

Rokovanie- Ministerstvo dopravy

Pre slovenské krajské mestá je otázka dopravnej infraštruktúry dlhodobo jednou z najväčších priorít. Zástupcovia Združenia K8, preto uvítali možnosť stretnúť sa s novým ministrom dopravy a výstavby Andrejom Doležalom, s ktorým diskutovali o pálčivých problémoch v samosprávach, ktoré sa týkajú aj mesta Prešov.

Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová počas rokovania s ministrom otvorila aktuálne témy týkajúce sa dôležitých dopravných investícií v meste. Jednou z nich bola aj potreba rekonštrukcie mosta Škultétyho, ktorý je v zlom technickom stave. Samotnú opravu komplikuje výluka vlakov, keďže pod mostom vedie železničná trať.

Prešovská primátorka hovorila s ministrom aj o otázke preklasifikovania časti mestskej komunikácie na ulici Obrancov mieru na cestu I. triedy. Ide o približne 800 metrový úsek na hlavnom ťahu v smere z Popradu na Košice, medzi ulicami Levočská a Nábrežná, ktoré už sú cestami I. triedy a patria pod Slovenskú správu ciest. Primátorka okrem toho vzniesla viaceré požiadavky ako rekonštrukcia budovy železničnej stanice a potreba vybudovania parkoviska pri stanici, ktoré mestu Prešov dlhodobo chýba. Na spoločnom stretnutí so šéfom rezortu dopravy sa hovorilo aj o prebiehajúcej rekonštrukcii Vranovskej ulice, kde sa v týchto dňoch pravidelne vytvárajú dopravné zápchy. „Pri plánovaných rekonštrukciách ciest, ktoré spravuje štát, avšak nachádzajú sa na území mesta, medzi ktoré patrí aj frekventovaná Vranovská ulica, je nevyhnutné zlepšiť koordináciu a komunikáciu z úrovne Slovenskej správy ciest so samosprávou, aby mesto mohlo včas informovať obyvateľov o pripravovaných dopravných obmedzeniach, “ uzavrela primátorka Andrea Turčanová.

O spomínaných témach bude primátorka s ministrom podrobnejšie hovoriť priamo v Prešove. Predmetom ďalšieho stretnutia má byť aj otázka výstavby nových nájomných bytov na území mesta. Šéf rezortu dopravy plánuje navštíviť Prešov už začiatkom júna v rámci svojej pracovnej cesty, počas ktorej sa chce zúčastniť aj na kontrolných dňoch na stavbách prešovských úsekov ciest D1 a R4.

Na stretnutí ministra dopravy a výstavby SR Andreja Doležala so zástupcami Združenia K8 sa zúčastnili aj poslanci NR SR Jozef Lukáč a Petra Hajšelová, štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby SR Jaroslav Kmeť, generálna riaditeľka sekcie bytovej politiky a mestského rozvoja Ladislava Cengelová, generálny riaditeľ sekcie cestnej dopravy a pozemných komunikácií Peter Varga, generálny riaditeľ sekcie železničnej dopravy a dráh Ján Farkaš, generálny riaditeľ sekcie cestovného ruchu Radúz Dula, poradkyňa ministra dopravy a výstavby SR Daniela Migrová.

foto: FB

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Potulky po východe: Kam sa vydať v lete?
Koronavírus zmenil cestovateľské plány nejednému z nás. Letné dovolenky sa presunuli alebo zrušili a cestovanie do zahraničia je pre mnohých stále nedostupné. Aj keď sa tento rok k moru nedostanete, nezúfajte. Skvelú dovolenku si môžete užiť aj doma. Tu je pár našich tipov na zaujímavé miesta u nás na východe.
Prístup do MŠ Mirka Nešpora je bezpečnejší, pribudol nový chodník aj priechod pre chodcov
Mesto Prešov zrealizovalo pri materskej škole Mirka Nešpora nový chodník z betónovej dlažby, osvetlený priechod pre chodcov a vstupnú bránu pre peších. Výrazne sa tým zvýši bezpečnosť detí, ktoré škôlku navštevujú, a taktiež ich rodičov a učiteliek.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.