Piatok, 15. január 2021
Meniny má Dobroslav | zajtra Kristína

Na stretnutí primátorov s ministrom dopravy sa hovorilo aj o investíciách v Prešove

V utorok 19.5.2020 sa na Ministerstve dopravy a výstavby SR stretli so šéfom rezortu zástupcovia všetkých krajských miest z K8. Hlavnými témami boli investície v rámci cestnej a železničnej infraštruktúry a taktiež výstavba nájomných bytov.

Rokovanie- Ministerstvo dopravy

Pre slovenské krajské mestá je otázka dopravnej infraštruktúry dlhodobo jednou z najväčších priorít. Zástupcovia Združenia K8, preto uvítali možnosť stretnúť sa s novým ministrom dopravy a výstavby Andrejom Doležalom, s ktorým diskutovali o pálčivých problémoch v samosprávach, ktoré sa týkajú aj mesta Prešov.

Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová počas rokovania s ministrom otvorila aktuálne témy týkajúce sa dôležitých dopravných investícií v meste. Jednou z nich bola aj potreba rekonštrukcie mosta Škultétyho, ktorý je v zlom technickom stave. Samotnú opravu komplikuje výluka vlakov, keďže pod mostom vedie železničná trať.

Prešovská primátorka hovorila s ministrom aj o otázke preklasifikovania časti mestskej komunikácie na ulici Obrancov mieru na cestu I. triedy. Ide o približne 800 metrový úsek na hlavnom ťahu v smere z Popradu na Košice, medzi ulicami Levočská a Nábrežná, ktoré už sú cestami I. triedy a patria pod Slovenskú správu ciest. Primátorka okrem toho vzniesla viaceré požiadavky ako rekonštrukcia budovy železničnej stanice a potreba vybudovania parkoviska pri stanici, ktoré mestu Prešov dlhodobo chýba. Na spoločnom stretnutí so šéfom rezortu dopravy sa hovorilo aj o prebiehajúcej rekonštrukcii Vranovskej ulice, kde sa v týchto dňoch pravidelne vytvárajú dopravné zápchy. „Pri plánovaných rekonštrukciách ciest, ktoré spravuje štát, avšak nachádzajú sa na území mesta, medzi ktoré patrí aj frekventovaná Vranovská ulica, je nevyhnutné zlepšiť koordináciu a komunikáciu z úrovne Slovenskej správy ciest so samosprávou, aby mesto mohlo včas informovať obyvateľov o pripravovaných dopravných obmedzeniach, “ uzavrela primátorka Andrea Turčanová.

O spomínaných témach bude primátorka s ministrom podrobnejšie hovoriť priamo v Prešove. Predmetom ďalšieho stretnutia má byť aj otázka výstavby nových nájomných bytov na území mesta. Šéf rezortu dopravy plánuje navštíviť Prešov už začiatkom júna v rámci svojej pracovnej cesty, počas ktorej sa chce zúčastniť aj na kontrolných dňoch na stavbách prešovských úsekov ciest D1 a R4.

Na stretnutí ministra dopravy a výstavby SR Andreja Doležala so zástupcami Združenia K8 sa zúčastnili aj poslanci NR SR Jozef Lukáč a Petra Hajšelová, štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby SR Jaroslav Kmeť, generálna riaditeľka sekcie bytovej politiky a mestského rozvoja Ladislava Cengelová, generálny riaditeľ sekcie cestnej dopravy a pozemných komunikácií Peter Varga, generálny riaditeľ sekcie železničnej dopravy a dráh Ján Farkaš, generálny riaditeľ sekcie cestovného ruchu Radúz Dula, poradkyňa ministra dopravy a výstavby SR Daniela Migrová.

foto: FB

Mohlo by Vás zaujímať
Investície v meste Prešov 2020 - 2021
Prinášame Vám prehľad zrealizovaných investícií v meste Prešov v roku 2020 a plán investícií pre rok 2021.
Vicepremiérka Remišová: Na nové trolejbusy a obnovu tratí v Prešove pôjde 9,6 milióna eur
Eurofondy aj v týchto ťažkých časoch pomáhajú zlepšovať kvalitu života ľudí v regiónoch. Obyvatelia Prešova sa môžu vďaka prostriedkom z Európskej únie tešiť na nové trolejbusy, ako aj na zmodernizované trate. Nákup i modernizácia budú financované z operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Vyzvania na oba národné projekty už podpísala vicepremiérka a ministerka investícií Veronika Remišová.
Zhodnotenie roka 2020 očami primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej
Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová zhodnotila uplynulý rok a načrtla aké investície čakajú mesto v roku 2021.
Novým prednostom MsÚ v Prešove je Ferdinand Exner
Mestský úrad v Prešove má od začiatku roka 2021 nového prednostu. Stal sa ním Ing. Ferdinand Exner.
Staré mestské parkovacie karty definitívne končia, od januára ich nahradia moderné virtuálne karty
V januári 2021 spúšťame v meste Prešov moderný a efektívny systém regulovaného parkovania. Od 1.1.2021 bude zavedený v širšom centre mesta v rámci Zóny 1 a Zóny 2. Mesto Prešov už začalo vydávať nové virtuálne parkovacie karty. Staré mestské karty vydané spoločnosťou Prešov Real, s.r.o. platia iba do 31.12.2020.
Mesto Prešov zaslalo prihlášku na titul Európske hlavné mesto kultúry
Prešov má za sebou významný krok v rámci kandidatúry na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026. Projektovému tímu sa podarilo úspešne dokončiť a odovzdať takzvaný Bid Book. Reštart kultúry v Prešove však stále pokračuje.
Budova mestského úradu na Jarkovej ulici prešla rozsiahlou rekonštrukciou
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciou budovy Mestského úradu na Jarkovej ulici č. 24, vďaka ktorej sa výrazne zníži energetická náročnosť celého objektu. Investícia bola zrealizovaná s finančnou podporou Európskej únie.
Inzercia
Reality: Ponúkam
Reality: Ponúkam
2-izb. byt s garážovým státím, kolaudácia 2022

Moderné mestské bývanie na Novej Dúbrave - výhodná investícia. 2-iz. byty s modernou otvorenou dispozíciou (53/60 m2) s balkónom/terasou a záhradkou a garážovým státím priamo v budove. Postupné férové financovanie, kolaudácia 10/2022, info:0949 772 893

0949772893 | | cena: 109.997,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Ponúkam
Reality: Ponúkam
2-izb. byt s garážovým státím, kolaudácia 2022

Moderné mestské bývanie na Novej Dúbrave - výhodná investícia. 2-iz. byty s modernou otvorenou dispozíciou (53/60 m2) s balkónom/terasou a záhradkou a garážovým státím priamo v budove. Postupné férové financovanie, kolaudácia 10/2022, info:0949 772 893

0949772893 | | cena: 109.997,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.