Nedeľa, 07. jún 2020
Meniny má Róbert | zajtra Medard

Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse

V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.

Po troch nových cyklochodníkoch, ktoré mesto Prešov vybudovalo vlani na Sekčovskej, Masarykovej a Wilec hôrke, môžu cyklisti využívať aj ďalší cyklistický chodník, ktorý vznikol medzi Kúpeľnou a vysokoškolským areálom. Ide o plánovanú cyklotrasu v blízkosti centra Prešova, v celkovej dĺžke takmer 450 metrov a v šírke minimálne 2,5 metra.

Nový cyklochodník pretína existujúce železničné priecestie, pričom v týchto miestach pribudlo aj netradičné značenie pripomínajúce šachovnicu. Ide o typ vodorovného dopravného značenia, ktoré vzniklo po konzultácii so ŽSR. Jeho cieľom je upozorniť vodičov, že ide o priechod vyhradený pre cyklistov a chodcov, cez ktorý je zakázaný prejazd autom. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť cyklistov, ktorí prechádzajú cez železničnú trať. V rámci projektu bol preložený aj existujúci chodník pre chodcov v dĺžke 33 metrov.

Cyklistický chodník smerovo rešpektuje polohu zasypaného koryta pôvodného Mlynského náhonu s križovaniami existujúcich miestnych komunikácií (ulice Tarasa Ševčenka, Zápotockého, Protifašistických bojovníkov a 17. novembra), ako aj existujúcich chodníkov pre peších. Jazdné pruhy v trase Mlynského náhonu sú ohraničené bývalým opevneným korytom potoka. Bočnú oporu cyklistického chodníka tvoria pôvodné okraje Mlynského náhonu (kamenné murivo špárované maltou). V mieste súbehu so zeleňou je osadený záhonový betónový obrubník.

Po dokončení na mieste pribudnú ešte lavičky pre peších, stojany na bicykle pred ZŠ Kúpeľná a jeden odpadkový kôš.

Stavbu realizovala firma C. M. R. Slovakia, s.r.o.. Celkové náklady na stavebné práce vrátane nenávratného finančného príspevku predstavujú 88 254,89 eur. Mesto Prešov sa na projekte podieľa sumou 16 446,21 eur.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Potulky po východe: Kam sa vydať v lete?
Koronavírus zmenil cestovateľské plány nejednému z nás. Letné dovolenky sa presunuli alebo zrušili a cestovanie do zahraničia je pre mnohých stále nedostupné. Aj keď sa tento rok k moru nedostanete, nezúfajte. Skvelú dovolenku si môžete užiť aj doma. Tu je pár našich tipov na zaujímavé miesta u nás na východe.
Na stretnutí primátorov s ministrom dopravy sa hovorilo aj o investíciách v Prešove
V utorok 19.5.2020 sa na Ministerstve dopravy a výstavby SR stretli so šéfom rezortu zástupcovia všetkých krajských miest z K8. Hlavnými témami boli investície v rámci cestnej a železničnej infraštruktúry a taktiež výstavba nájomných bytov.
Prístup do MŠ Mirka Nešpora je bezpečnejší, pribudol nový chodník aj priechod pre chodcov
Mesto Prešov zrealizovalo pri materskej škole Mirka Nešpora nový chodník z betónovej dlažby, osvetlený priechod pre chodcov a vstupnú bránu pre peších. Výrazne sa tým zvýši bezpečnosť detí, ktoré škôlku navštevujú, a taktiež ich rodičov a učiteliek.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.