Sobota, 04. júl 2020
Meniny má Prokop | zajtra Cyril, Metod

Po roku tu máme opäť Prešovské vínne slávnosti

Po úspešnom minuloročnom nultom ročníku sa Wave centrum nezávislej kultúry rozhodol aj tento rok usporiadať Prešovské vínne slávnosti. Víno a sprievodný program si znova budete môcť vychutnať pod holým nebom.

Minulý rok sa tretí júlový víkend konali Prešovské vínne slávnosti pod holým nebom na Jarkovej ulici. Svoj dvor majú pri Ortodoxnej synagóge za Centrom nezávislej kultúry Wave. Tohto roku sa tiež uskutočnia na tom istom mieste v termíne od 20. do 22. augusta.

„Počas troch dní budete mať možnosť ochutnať viac ako 80 druhov vín výnimočných vinárstiev a vinoték“, uviedol jeden z organizátorov podujatia Martin Leško. Poukazuje na to, že je nesmierne dôležité podporovať slovenské vína, vinárov a vinotéky. Ako dodal: „Cieľom tejto akcie je spájať Prešovčanov, pritiahnuť ich do centra mesta a vrátiť zábavu do ulíc“. Zároveň tak podporiť cestovný ruch a odprezentovať mesto Prešov.

Tento rok je príležitosť pre tých, ktorí minuloročné slávnosti nestihli. V rámci degustácií vín budete mať možnosť ochutnať čapované prosecco. Aby ste nepili na prázdny žalúdok budú pre vás pripravené ochutnávky kvalitných syrov a foodtrack s chutným jedlom. O veselú atmosféru sa aj tento rok postará sprievodný hudobný program, o ktorom vám ešte prinesieme konkrétne informácie.

„Organizátori dbajú na životné prostredie a elimináciu odpadu, preto sa bude nalievať výhradne do vratných sklenených pohárov a vytvorený odpad poputuje do EKO kontajnerov“, doplnil Martin Leško. Vstup na podujatie je bezplatný.

Nenechajte si ujsť neobyčajnú ochutnávku, možnosť spoznať nových ľudí a stráviť pohodový večer. Wave centrum nezávislej kultúry sa na vás už teraz teší.

Mohlo by Vás zaujímať
Štartuje Letné kino POCITY 2020
Aj v neľahkých časoch máme pre vás dobré správy. Letné kino POCITY bude premietať filmy pod hviezdnou oblohou aj tento rok. V záhradnom kine na Masarykovej ulici (za Kinom Scala) si tak už po tretíkrát budete môcť vychutnať neopakovateľný filmový zážitok.
Festival Filmová noc na hrade (FNNH) bude mať toto leto pauzu, fanúšikov však čaká prekvapenie v podobe „Síkrit FNNH“
Unikátny festival plný filmových zážitkov pod holým nebom - Filmová noc na hrade (FNNH), bude mať tento rok neplánovanú pauzu. Organizátori presúvajú 9. ročník na rok 2021.
Galéria Caraffka dala priestor talentovaným umelcom
V mestskej galérii Caraffka sa uskutočnila výstava talentovaných umelcov, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu vytvoriť jedinečné umelecké diela.
Príďte s deťmi stráviť skvelý víkend do Jazdeckého areálu v Prešove
Mesto Prešov pozýva všetky deti a ich rodičov stráviť skvelý víkend plný zábavy v Jazdeckom areáli. Pripravený je program plný zábavy a nebude chýbať ani jazda na koni.
Kinsfolk použili v novinke retro zábery zo svadobných VHS kaziet. Pozrite si vydarený klip
Slovenské duo Kinsfolk predstavuje nový singel All My Friends Are Getting Married. K novinke pripravili hudobníci parádny retro klip zo svadobných VHS kaziet svojich rodičov a rodičov svojich priateľov. Finálny zvuk pesničky zverili opäť dánskemu producentovi Joelovi Krozerovi, s ktorým si vyskúšali spoluprácu na predošlom singli Tough Girl.
Komajota odohrá prvý po-korona koncert v Žiline
Prešovská skupina Komajota hlási návrat na koncertné pódiá. Už tento piatok 19.6. sa predstaví naživo v žilinskom klube Smer Klub 77. Po dvoch online koncertoch, ktoré absolvovala počas uplynulého obdobia, kedy boli kluby úplne zatvorené sa hudobníci tešia, že budú môcť opäť stretnúť svojich fanúšikov naživo. Koncert sa uskutoční za dodržania aktuálnych hygienicko-bezpečnostných pokynov Úradu verejného zdravotníctva.
Galéria Caraffka pozýva na dernisáž
Mestská Galéria Caraffka dala opäť priestor všetkým, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu povýšiť kresbu alebo maľbu na jedinečné umelecké dielo. V priestoroch galérie na návštevníkov čakajú diela 38 autorov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.