Nedeľa, 05. júl 2020
Meniny má Cyril, Metod | zajtra Patrik, Patrícia

Dorkabags sa mení, dizajnová taška s príbehom zostáva.

Tašky, ktoré majú príbeh, sa vďaka projektu podporeného v rámci grantového programu Active Citizens Fund Slovakia budú vyrábať v krajčírskej dielni novovzniknutej samostatnej neziskovej organizácie.

„Podarilo sa nám vymyslieť a zrealizovať koncept pôvodne pracovnej terapie v krízových centrách Dorka s takým potenciálom, že aj naďalej môže samostatne fungovať. V Nadácii DEDO tvoríme a presadzujeme inovácie sociálnych služieb v oblasti bývania a zamestnávania rodín a jednotlivcov v bytovej a komplexnej núdzi. Vďaka Dorkabags tak mnohé rodiny majú príležitosť svoje bývanie udržať“, hovorí Katarína Trembuláková z Nadácie DEDO, ktorá je jedným zo zakladateľov krízových centier Dorka a partnerov projektu Dorkabags. „Aktuálne pripravujeme krajčírsku dielňu na prevádzku v Prešove“, doplnila.

DorkaBags - tašky, ktoré majú príbeh, šijú ženy a matky v krízových centrách z nepotrebných bannerov od roku 2016. Vznikajú tak dizajnové kúsky vhodné na pláž či nákupy, ktoré si postupne našli svojich priaznivcov aj medzi celebritami.

Výsledkom analýz odborníkov marketingu, financií a práva, ktoré boli súčasťou projektu podporeného z ACF Slovakia fondu je zriadenie neziskovej organizácie DORKABAGS, ktorej cieľom je podpora zamestnávania zraniteľných skupín a začleňovanie ich do pracovného procesu. Vďaka tomu tak bude novovzniknutá nezisková organizácia DORKABAGS schopná vytvárať pracovné miesta. Ako uvádza Martin Cvik, koordinátor projektu: „Sme veľmi spokojní s realizáciou, v rámci ktorej sme vytvorili úspešný tím veľmi skúsených ľudí z radov odborníkov, našich zamestnancov a partnerov projektu Creative – Pro KE či Nadácie DEDO. Cieľ sa nám spoločne podarilo naplniť, aj keď nás nemilo prekvapila pandémia vírusu Covid 19.“
Práve kvôli koronavírusu totiž matky a ženy z krízového centra začali šiť rúška, ktoré potom distribuovali ďalším zraniteľným skupinám v meste Košice – seniorom, či ľuďom bez domova.

„Veríme, že sa už onedlho vrátime k nášmu pôvodnému sortimentu výroby a budeme môcť ľudí tešiť štýlovými taškami z odpadovej banneroviny a k takmer 7000 doteraz ušitým produktom pribudnú ďalšie.“ Uzavrel Martin Cvik.

Projekt Dorka Bags” je podporený z programu ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.
Celkovo bol projekt podporený sumou 56 099,00 EUR .
Realizátor projektu: Dorka, n.o.

Mohlo by Vás zaujímať
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
V zariadení pre seniorov na Cemjate zvládli korona krízu ukážkovo, spustili aj nový systém rezervácie návštev
V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov - Cemjata zvládli korona krízu na jednotku. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.