Sobota, 31. júl 2021
Meniny má Ignác | zajtra Božidara

Dorkabags sa mení, dizajnová taška s príbehom zostáva.

Tašky, ktoré majú príbeh, sa vďaka projektu podporeného v rámci grantového programu Active Citizens Fund Slovakia budú vyrábať v krajčírskej dielni novovzniknutej samostatnej neziskovej organizácie.

„Podarilo sa nám vymyslieť a zrealizovať koncept pôvodne pracovnej terapie v krízových centrách Dorka s takým potenciálom, že aj naďalej môže samostatne fungovať. V Nadácii DEDO tvoríme a presadzujeme inovácie sociálnych služieb v oblasti bývania a zamestnávania rodín a jednotlivcov v bytovej a komplexnej núdzi. Vďaka Dorkabags tak mnohé rodiny majú príležitosť svoje bývanie udržať“, hovorí Katarína Trembuláková z Nadácie DEDO, ktorá je jedným zo zakladateľov krízových centier Dorka a partnerov projektu Dorkabags. „Aktuálne pripravujeme krajčírsku dielňu na prevádzku v Prešove“, doplnila.

DorkaBags - tašky, ktoré majú príbeh, šijú ženy a matky v krízových centrách z nepotrebných bannerov od roku 2016. Vznikajú tak dizajnové kúsky vhodné na pláž či nákupy, ktoré si postupne našli svojich priaznivcov aj medzi celebritami.

Výsledkom analýz odborníkov marketingu, financií a práva, ktoré boli súčasťou projektu podporeného z ACF Slovakia fondu je zriadenie neziskovej organizácie DORKABAGS, ktorej cieľom je podpora zamestnávania zraniteľných skupín a začleňovanie ich do pracovného procesu. Vďaka tomu tak bude novovzniknutá nezisková organizácia DORKABAGS schopná vytvárať pracovné miesta. Ako uvádza Martin Cvik, koordinátor projektu: „Sme veľmi spokojní s realizáciou, v rámci ktorej sme vytvorili úspešný tím veľmi skúsených ľudí z radov odborníkov, našich zamestnancov a partnerov projektu Creative – Pro KE či Nadácie DEDO. Cieľ sa nám spoločne podarilo naplniť, aj keď nás nemilo prekvapila pandémia vírusu Covid 19.“
Práve kvôli koronavírusu totiž matky a ženy z krízového centra začali šiť rúška, ktoré potom distribuovali ďalším zraniteľným skupinám v meste Košice – seniorom, či ľuďom bez domova.

„Veríme, že sa už onedlho vrátime k nášmu pôvodnému sortimentu výroby a budeme môcť ľudí tešiť štýlovými taškami z odpadovej banneroviny a k takmer 7000 doteraz ušitým produktom pribudnú ďalšie.“ Uzavrel Martin Cvik.

Projekt Dorka Bags” je podporený z programu ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.
Celkovo bol projekt podporený sumou 56 099,00 EUR .
Realizátor projektu: Dorka, n.o.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Miro Jaroš v EKOPARKU
Miro Jaroš zavítal dňa 14.07.2021 do EKOPARKU, kde potešil všetky (ne)poslušné deti.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.