Streda, 12. august 2020
Meniny má Darina | zajtra Ľubomír

Ubytovanie v súkromí môže pomôcť v rozvoji turizmu na Hornom Zemplíne

Ubytovanie v súkromí môže pomôcť v rozvoji turizmu na Hornom Zemplíne. Prvým regiónom, v ktorom Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) prezentovala možnosti, ako ho poskytovať, bol Sninský okres. Počas soboty 6. júna zrealizovala organizácia v spolupráci s obcami Stakčín, Ulič a Zboj a ďalšími partnermi tri semináre na tému poskytovania ubytovania pre turistov v súkromí.

"Na seminári sa zúčastnilo 15 záujemcov, ktorí si vypočuli informácie o tom, ako možno poskytovať takúto službu. Zároveň dostali vypracovaný päťkrokový manuál, ako majú postupovať a na čo netreba zabudnúť pri komunikácii s úradmi, “ informoval senior destinačný manažér OOCR HZ a HŠ Igor Kňazovický, ktorý spomínaný manuál pripravil a zároveň viedol tieto semináre. Rozprávalo sa napr. o potrebe žiadosti na pridelenie daňového identifikačného čísla, prihlásenia sa na príslušný obecný úrad k plateniu dane za ubytovanie či zúčtovania pobytu a pod. Semináre sa stretli s pozitívnymi ohlasmi, na základe ktorých oň majú záujem aj iné samosprávy.

Horný Zemplín je turisticky veľmi atraktívnou destináciou. Záujem o návštevu tohto regiónu sa postupne zvyšuje, čomu nasvedčuje aj medziročný nárast počtu turistov takmer o 30 percent. Aktuálna situácia, osobné, ale aj telefonické dotazy na ubytovanie v regióne ukazujú, že táto letná sezóna sa bude pravdepodobne niesť v znamení prírodnej turistiky, viac sa budú preferovať menej známe lokality. „Ubytovanie v súkromí je možnosťou, ktorá vie výrazne pomôcť miestnemu rozvoju. Dokazujú to skúsenosti z iných turistických lokalít, ako sú Západné Tatry, Orava či Pieniny. Pozitívne príklady sú k dispozícii aj na druhej strane hranice v Poľsku, “ vysvetlil Kňazovický.

Jednou z najvyhľadávanejších destinácií na Hornom Zemplíne v tomto roku sú práve Poloniny. Niektoré ubytovacie zariadenia sú podľa dostupných informácií v tomto lete už takmer plne obsadené. „Potenciál poskytovať ubytovanie v súkromí v tomto regióne určite je. Veríme, že po prekonaní prvotných administratívnych povinností a pozitívnej skúsenosti ubytovateľov sa táto forma ubytovania v tomto regióne ešte viac rozšíri, “ skonštatoval Kňazovický.

Podľa záujmu zo strany potenciálnych poskytovateľov ubytovania v súkromí pripraví OOCR HZ a HŠ aj ďalšie stretnutia v území, ktoré zastrešuje. Spomínaný manuál je uverejnený aj na webovej stránke www.hornyzemplin.sk, na ktorej sa v časti Služby nachádza aj aktualizovaný prehľad ubytovacích zariadení v regióne.

Mohlo by Vás zaujímať
Objavte Poloniny
Občianske združenie Take naše vymýšľa a realizuje nápady v oblasti cestovného ruchu a regionálneho rozvoja na Východnom Slovensku. Predstavujú nový projekt Objavte POLONINY, ktorý vymysleli počas obdobia celonárodného pokoja.
7 pikošiek zo severovýchodu Slovenska
Každá správna turistická destinácia či mesto má okrem serióznych pamiatok aj legendami a zvláštnosťami opradené atrakcie, nazývané aj pikošky. Severovýchod Slovenska - Bardejov a okolie má takýchto pikošiek lákajúcich turistov dostatok.
Vodné športy na Domaši
Domaša je predurčená na prevádzku vodných športov. Dobré poveternostné podmienky lákajú najmä milovníkov jachtingu a windsurfingu. Čoraz častejšie sa objavujú aj vyznávači kitesurfingu. Okrem návštevníkov Domaše, ktorí prídu cielene s vlastným vybavením užiť si športový zážitok, poskytujú miestni prevádzkovatelia aj zapožičanie športového náradia.
Severovýchod Slovenska spustila projekt Otvorené chrámy
Na území Prešovského kraja nájdu návštevníci vyše tri desiatky drevených kostolov, ktoré tvoria osobitnú skupinu sakrálneho a pamiatkového fondu Slovenska. Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska, preto počas tejto sezóny, spustila projekt Otvorené chrámy. Jeho cieľom je sprístupniť architektúru drevených chrámov širokej verejnosti.
V Bardejovských Kúpeľoch pokračuje revitalizácia turistických atrakcií
OOCR ŠARIŠ BARDEJOV pokračuje v obnove turistickej infraštruktúry v regióne. Najnovšie mieni v septembri a októbri tohto roka revitalizovať turistické chodníky „Čerešňa“ a „Tri studničky“.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.