Sobota, 08. august 2020
Meniny má Oskar | zajtra Ľubomíra

Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči

Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.

V noci z piatka 12.6.2020 na sobotu 13.6.2020 sa prehnala Prešovom intenzívna búrka. Dažďová voda nestíhala odtekať, a preto do terénu vyrazili aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru mesta Prešov. Silná búrka sa v Prešove strhla krátko pred polnocou. Hustý dážď spôsobil, že voda, ktorá stekala z kopcov v lokalite Pod Kalváriou naplavila na ulice a do niektorých záhrad nánosy bahna v dôsledku čoho dažďová voda zostávala na chodníkoch a cestách. Búrka bola natoľko intenzívna, že na miesto prišli pomáhať pri odstraňovaní bahna aj dobrovoľní hasiči mesta Prešov. Na súčinnosť ich vyzvalo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

Dobrovoľní hasiči dorazili na ulicu Pod Kalváriou približne o pol druhej ráno. Ich úlohou bolo nájsť kanál, ktorý pod vrstvou dažďovej vody a blata nebolo vidieť. Po chvíli sa im to podarilo a kanalizáciu vyčistili od nánosov bahna. Následne voda začala rýchlejšie odtekať a zmiernila sa aj intenzita dažďa. "Mali sme problém nájsť kanál, pretože na celej ulici bolo množstvo naplaveného bahna, pričom naďalej intenzívne pršalo. Po vyčistení kanála sa situácia zlepšila a dážď nakoniec ustal, " uviedol Branislav Obal, veliteľ DHZ mesta Prešov.

Dobrovoľní hasiči sa potom presunuli na ulicu Za Kalváriou kde odstránili z cesty naplavené kamene, aby bol cez ulicu plynulý prejazd. Zásah ukončili približne o tretej ráno.

foto: DHZ mesta Prešov

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Chodkyňa podľahla zraneniam pri dopravnej nehode
Včera (13.07.2020) popoludní došlo k dopravnej nehode v obci Ľubotice, na Ul. Prešovskej, chodkyňa zraneniam podľahla.
Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny
Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.
Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva
(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.
Vlak Vojaka Švejka premáva počas leta od piatka do nedele. Nadväzuje naň aj autobusový spoj, ktorý vás prevedie Horným Zemplínom
Sezónny Vlak Vojaka Švejka, ktorý spája Medzilaborce s poľským mestom Sanok a Rzeszow, premáva počas tohto leta od piatka do nedele. Jeho prevádzka je naplánovaná do 6. septembra.
Pátranie po nezvestnej osobe
Vladimír PRISIAŽŇUK, nar. 25.01.1980, trvale bytom Čirč č. 299, okr. Stará Ľubovňa, prechodne klient Zariadenia pre seniorov – Domov sociálnych služieb Demjata č. 261
Mesto Prešov spúšťa nový web ku kandidatúre na Európske hlavné mesto kultúry
Dôležité informácie týkajúce sa kandidatúry mesta Prešov na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 nájdete odteraz na jednom mieste. Prešov 2026 už má vlastnú web stránku.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.