Sobota, 08. august 2020
Meniny má Oskar | zajtra Ľubomíra

Prešovské materské a základné školy rozširujú prevádzkový čas

Mesto Prešov v súlade s Rozhodnutím Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR predlžuje od 15.6.2020 prevádzkový čas vo všetkých materských a základných školách maximálne na 10 hodín denne.

Materské školy majú jednotný prevádzkový čas od 6:30 do 16:30. Základné školy si nastavili prevádzkový čas podľa svojich možností a potrieb maximálne na 10 hodín denne. Od 15.06.2020 otvárajú svoje brány aj základné umelecké školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov.

Od 15.06. 2020 sú zároveň zrušené maximálne počty detí alebo žiakov v skupinách. Školy a školské zariadenia pri umiestňovaní detí a žiakov musia zohľadňovať svoje kapacitné, priestorové, personálne a stravovacie možnosti. V prípade, že záujem rodičov alebo zákonných zástupcov prekračuje vyššie uvedené možnosti školy, zriaďovateľ odporúča rozšíriť kapacitu detí v materských školách podľa týchto kritérií:

1. deti, ktoré od 1. septembra 2020 začínajú plniť povinnú školskú dochádzku,
2. deti rodičov, ktorí musia chodiť do práce (byť fyzicky prítomný na pracovisku),
3. deti samoživiteľov
4. ostatné deti.

Prevádzka škôl a školských zariadení sa bude realizovať naďalej za dodržiavania určených hygienických, epidemiologických a bezpečnostných pravidiel. Organizácia a prevádzka škôl bude prispôsobená priestorovým, personálnym a materiálno – technickým možnostiam danej školy tak, aby boli dodržané odporúčané pokyny z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Úradu verejného zdravotníctva SR. Od 22.06.2020 nastúpia do škôl aj žiaci 6. – 9. ročníka. Pre žiakov základných škôl, ktorí do školy nenastúpia bude naďalej zabezpečené vzdelávanie online formou.

Od 01.07.2020 bude pre deti otvorené ABC Centrum voľného času na Októbrovej 30, Prešov, ktoré má pre deti pripravené prímestské tábory a organizuje sústredenia záujmových skupín. Ponuka prímestských táborov je zverejnená na web stránke ABC CVČ Prešov a v najbližších dňoch bude zverejnená aj na web stránke mesta Prešov.

Školy, školské zariadenia a centrum voľného času zabezpečia, aby rodičia a zákonní zástupcovia mali včas presné a zrozumiteľné informácie o postupe pri nahlasovaní dieťaťa alebo žiaka do školy a školského zariadenia, a taktiež informáciu o prijatí, respektíve neprijatí dieťaťa alebo žiaka do školy a školského zariadenia.

Mohlo by Vás zaujímať
Iniciatíva Rozumieme nadaným oslovuje nadané deti už päť rokov
Začiatkom augusta 2020 sme oslávili päť rokov fungovania celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným, ktorá zastrešuje projekty výchovy a vzdelávania nadaných detí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.