Sobota, 08. august 2020
Meniny má Oskar | zajtra Ľubomíra

Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!

Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.

Naštartovať znovu Slovensko je aktuálne najväčšou výzvou. Zdroj_Plzeňský Prazdroj Slovensko
Naštartovať znovu Slovensko je aktuálne najväčšou výzvou. Zdroj_Plzeňský Prazdroj Slovensko

Plzeňský Prazdroj Slovensko preto prichádza s iniciatívou „Roztočme Slovensko“. Spoločnosť do oživenia krajiny investuje štyri milióny eur a vyzýva firmy, inštitúcie aj širokú verejnosť, aby sa aj oni zapojili do rozbehnutia ekonomiky. Naštartovať znovu krajinu je totiž aktuálne najväčšou výzvou a podarí sa to len spoločne.

Koronakríza zastihla nepripravenú celú našu spoločnosť. Jednou z najviac postihnutých oblastí bol segment HoReCa, ktorý sa z jej následkov bude spamätávať ešte dlhé mesiace. Plzeňský Prazdroj Slovensko ako líder v kategórii čapovaného piva už počas krízy flexibilne reagoval a svojim zákazníkom ponúkol viaceré podporné balíky, ktoré im pomohli lepšie prekonať toto náročné obdobie. Spoločnosť svoju pomoc sústredila celkovo do štyroch kľúčových oblastí.

Okrem záchrany gastro segmentu šlo aj o starostlivosť o spotrebiteľov a zamestnancov či investície do komunít v regiónoch. „Celý Prazdroj stojí na ľuďoch – tých, ktorí sú jeho súčasťou aj tých, ktorí si vychutnávajú naše produkty. Za každou z oblastí, na ktoré sme sa sústredili, vidíme príbehy ľudí, ktorým môžeme pomôcť čo najplynulejšie sa vrátiť k svojim starým zvykom. Pretože práve to je pre reštart slovenskej ekonomiky kľúčové, “ vysvetľuje Grant Liversage, generálny riaditeľ spoločnosti.

Prazdroj roztáča Slovensko
Plzeňský Prazdroj Slovensko po viacerých finančných balíkoch prichádza s iniciatívou „Roztočme Slovensko“, ktorej hlavným cieľom je obnova domácej ekonomiky a návrat k normálnemu životu. „Pivo je nápoj, ktorý ľudí spája. Rovnaký zámer má aj táto iniciatíva. Veríme, že našim aktívnym prístupom inšpirujeme aj ďalšie firmy, ktoré na Slovensku pôsobia, aby sa tiež zapojili do rozbehnutia ekonomiky. Pretože len spoločne sa nám podarí roztočiť Slovensko. Chceme symbolicky vyzvať všetkých, aby sa k nám pridali a prispeli k tomu, aby sme sa čo najskôr dostali do normálu, “ vraví Martin Grygařík, obchodný riaditeľ Plzeňského Prazdroja Slovensko.

Spoločnosť v pomoci uplatnila komplexný prístup, ktorý zahŕňa zákazníkov, spotrebiteľov, vlastných zamestnancov aj ľudí v regiónoch, kde Prazdroj pôsobí.

Zákazníci
Koronakríza dostala viaceré podniky na hranicu ich existencie. Prazdroj ako líder v pivnej kultúre na seba prevzal zodpovednosť a počas ťažkých chvíľ im poskytol okamžitú pomoc vo výške milión eur, ďalšie dva milióny si vyžiadala kompenzácia všetkých sudov a tankov po záruke. „Okrem významnej finančnej injekcie sme prevádzkam poskytovali aj poradenstvo či ochranné pomôcky a návody, ako sa pripraviť na prvých návštevníkov po kríze a dopriať im ten najlepší pivný zážitok, “ hodnotí Branislav Kubiš, obchodný riaditeľ pre prevádzky a reštaurácie, Plzeňský Prazdroj Slovensko.

Spotrebitelia
Počas celej doby krízy robil Prazdroj všetko preto, aby cesta spotrebiteľa k pivnému zážitku bola čo najkratšia. „Starali sme sa, aby bol dostatok piva v obchodoch aj vo výčapných okienkach. Zmenili sme spôsob zásobovania tak, aby sme zaistili jeho maximálnu dostupnosť, “ hodnotí David Kovář, obchodný riaditeľ pre maloobchod a obchodné reťazce, Plzeňský Prazdroj Slovensko. Navyše v čase, keď boli možnosti trávenia času mimo domu obmedzené, Prazdroj sa napríklad snažil priniesť ľuďom zábavu až domov. A teraz, keď už opäť môžu vyraziť von a postupne sa vracať do normálu, spoločnosť zrealizovala najmasívnejšiu aktivačnú akciu vo svojej histórii a pozvala ľudí na svoj účet na pivo.

Zamestnanci
Za každou úspešnou firmou stoja spokojní zamestnanci. „Práve oni sú naším najväčším bohatstvom a ich bezpečnosť i spokojnosť sú pre nás prioritou. Zaistili sme im nielen ochranné pomôcky, online školenia a workshopy, ale tiež odborné a psychologické poradenstvo. Napriek tvrdým dopadom krízy sme zachovali všetky pracovné miesta a v súlade s kolektívnou zmluvou sme navýšili platy a vyplatili štvrťročné odmeny, “ sumarizuje Martin Grygařík.

Komunity
Kde sa pivo varí, tam sa dobre darí. „V Prazdroji si uvedomujeme, že za svoj úspech vďačíme aj ľuďom z regiónov, kde podnikáme. Záleží nám na tom, aby neustále napredovali, preto zvyšujeme podporu miestnym komunitám v Šariši o 100%. Rozvíjame tak potenciál tohto krásneho regiónu a pomáhame v ňom vrátiť spoločenský život do normálnych koľají, “ vysvetľuje Pavlína Kalousová, riaditeľka firemných vzťahov a komunikácie Plzeňský Prazdroj Slovensko.

Akciová spoločnosť Plzeňský Prazdroj Slovensko je poprednou pivovarníckou spoločnosťou na Slovensku so 600 zamestnancami a jedným z najmodernejších pivovarov v strednej Európe. Do portfólia jej značiek, ktoré každoročne získavajú ocenenia na medzinárodných aj lokálnych súťažiach kvality, patrí Pilsner Urquell, Šariš, Velkopopovický Kozel, Radegast, Gambrinus, Topvar, Smädný Mních, Excelent, nealkoholické pivo Birell a Frisco. Spoločnosť patrí pod jednotku Asahi Breweries Europe Group, ktorá vznikla po akvizícii siedmich európskych pivovarníckych spoločností japonskou pivovarníckou spoločnosťou Asahi.

Mohlo by Vás zaujímať
Zomrela bývalá herečka DAD Anna Simková.
V utorok 28. júla vo veku 89 rokov navždy opustila dosky, čo znamenajú svet, bývalá členka činohry Divadla Alexandra Duchnoviča v Prešove Anna Simková.
Do čela finančnej správy sa dnes postavila Daniela Klučková
Minister financií Eduard Heger dnes vymenoval za prezidentku finančnej správy Danielu Klučkovú po tom, čo z tejto funkcie odvolal Lenku Wittenbergerovú.
Odklad oznamovacej povinnosti DAC6
Finančná správa upozorňuje na odklad povinnosti, ktorá vyplýva z novely zákona o medzinárodnej pomoci a spolupráci pri správe daní.
Po zrušení stravných lístkov, môžeme prísť o tieto výhody
Po pandemickej korona kríze prichádza pre podnikateľov v gastronómii ďalšia veľká skúška – parlament má nakročené k zrušeniu stravných lístkov. Tie sa majú nahradiť finančným príspevkom na stravovanie zahrnutým v mzde.
Pivovar Šariš po korone vracia život do regiónu: Zdvojnásobil finančnú čiastku v grantovom programe
Prinášať kvalitu a pivný zážitok celému Slovensku a stáť pri regióne, v ktorom je doma. To je poslanie Plzeňského Prazdroja Slovensko, ktorý vyhlásil ďalší ročník grantového programu Šariš ľuďom. Pivovar Šariš je súčasťou prešovského regiónu už vyše polstoročia a aj v týchto neľahkých časoch chce prispieť nielen k jeho rozvoju, ale aj opätovnému naštartovaniu. Preto zvýšil podporu miestnym komunitám v rámci kraja o 100% na 32-tisíc eur.
V Prešove zomrela pacientka nakazená ochorením COVID-19
Slovensko už eviduje 31 úmrtí v súvislosti s novým koronavírusom. Najnovší smutný prípad sa udial v nemocnici v Prešove.
Zariadenie pre seniorov Náruč v Prešove zriadi modernú karanténnu bunku
Zariadenie pre seniorov Náruč v Prešove získalo príspevok z grantového programu Nadácie EPH vo výške 4000 eur. Finančné prostriedky budú použité na zriadenie karanténnej bunky.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.