Sobota, 08. august 2020
Meniny má Oskar | zajtra Ľubomíra

Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov

Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.

Aj v Prešove dnes cyklisti šliapali do pedálov s cieľom podporiť dobrú vec a spríjemniť život dlhodobo chorým deťom, ktoré musia bojovať so zákernou chorobou. Za podujatím Na bajku onkodeťom 2020 stojí Občianske združenie Spoločnosť detskej onkológie, ktoré každoročne pripravuje charitatívnu cyklotour. K 24 cyklistom, ktorí dnes prechádzali cez naše mesto sa na Sekčove pridal aj viceprimátor Prešova Vladimír Feľbaba. "Som veľmi rád, že títo ľudia sa aj napriek koronakríze odhodlali a vysadli na bicykle, aby vyzbierali peniaze pre deti, ktoré trpia zákernou chorobou, " uviedol viceprimátor, ktorý cyklonadšencom odovzdal symbolický šek od mesta Prešov v hodnote 300 eur.

Počas piatich dní, od 16. do 20. júna 2020, prejdu cyklonadšenci viaceré trasy po východnom Slovensku. Zatiaľ prešli mestá Humenné, Vranov nad Topľou, Svodník a Prešov. V pláne majú ešte Starú Ľubovňu, Vysoké Tatry, Košice, či Michalovce. Ani tento rok neobídu nemocnicu a onkologické oddelenie, na ktorom sa malí pacienti liečia. Verejnosť môže podporiť tento projekt okrem aktívnej účasti, teda vysadnutím na bicykel, aj finančne formou darovacej zmluvy, a potom cyklistickému pelotónu osobne odovzdať hotovosť či symbolický šek priamo počas trasy.

Myšlienka zorganizovať cyklojazdu, ktorá by pomáhala malým onkologickým pacientom vznikla pred 11-timi rokmi. V roku 2010 sa tento odvážny nápad podarilo premeniť na realitu a začala sa písať história charitatívnej cyklojazdy, ktorá sa postupne stala júnovou tradíciou. Projekt Na bicykli deťom organizátori nevynechajú ani tento rok, no dostane nové meno. Myšlienka však zostane rovnaká - bude sa šliapať za dobrú vec!

Vďaka vyzbieraným peniazom sa budú tento rok organizovať rekondičné pobyty pre onkologicky choré detičky a zároveň budú podporené aj detské onkologické oddelenia v konkrétnych nemocniciach.

foto: Radoslava Podubinská

Mohlo by Vás zaujímať
Zomrela bývalá herečka DAD Anna Simková.
V utorok 28. júla vo veku 89 rokov navždy opustila dosky, čo znamenajú svet, bývalá členka činohry Divadla Alexandra Duchnoviča v Prešove Anna Simková.
Do čela finančnej správy sa dnes postavila Daniela Klučková
Minister financií Eduard Heger dnes vymenoval za prezidentku finančnej správy Danielu Klučkovú po tom, čo z tejto funkcie odvolal Lenku Wittenbergerovú.
Odklad oznamovacej povinnosti DAC6
Finančná správa upozorňuje na odklad povinnosti, ktorá vyplýva z novely zákona o medzinárodnej pomoci a spolupráci pri správe daní.
Po zrušení stravných lístkov, môžeme prísť o tieto výhody
Po pandemickej korona kríze prichádza pre podnikateľov v gastronómii ďalšia veľká skúška – parlament má nakročené k zrušeniu stravných lístkov. Tie sa majú nahradiť finančným príspevkom na stravovanie zahrnutým v mzde.
Pivovar Šariš po korone vracia život do regiónu: Zdvojnásobil finančnú čiastku v grantovom programe
Prinášať kvalitu a pivný zážitok celému Slovensku a stáť pri regióne, v ktorom je doma. To je poslanie Plzeňského Prazdroja Slovensko, ktorý vyhlásil ďalší ročník grantového programu Šariš ľuďom. Pivovar Šariš je súčasťou prešovského regiónu už vyše polstoročia a aj v týchto neľahkých časoch chce prispieť nielen k jeho rozvoju, ale aj opätovnému naštartovaniu. Preto zvýšil podporu miestnym komunitám v rámci kraja o 100% na 32-tisíc eur.
V Prešove zomrela pacientka nakazená ochorením COVID-19
Slovensko už eviduje 31 úmrtí v súvislosti s novým koronavírusom. Najnovší smutný prípad sa udial v nemocnici v Prešove.
Zariadenie pre seniorov Náruč v Prešove zriadi modernú karanténnu bunku
Zariadenie pre seniorov Náruč v Prešove získalo príspevok z grantového programu Nadácie EPH vo výške 4000 eur. Finančné prostriedky budú použité na zriadenie karanténnej bunky.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.