Nedeľa, 24. január 2021
Meniny má Timotej | zajtra Gejza

Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc

Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.

Na štvrtkovom aktíve klubov v Bratislave vyžrebovali nový ročník Slovnaft handball extraligy (SHE) v hádzanej mužov. Tá bude mať v sezóne 2020/2021 spolu desať účastníkov. K deviatim z uplynulej sezóny, ktorú nedovolila dohrať pandémia koronavírusu, pribudol druhý košický tím HK Košice, ktorý v nedokončenej sezóne úspešne účinkoval v I. lige.

Práve nováčik súťaže pritom bude v termíne 5. - 6. septembra 2020 prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku. Ešte predtým, čo náš tím privíta východniarskeho rivala, vedeného trénerom Martinom Liptákom, sa v termíne 29. – 30. augusta 2020 odohrá preložené vyvrcholenie Final 4 Slovenského pohára z tejto sezóny. To sa malo pôvodne odohrať 14. -15.3. v Bardejove a Tatranu v semifinále vyžrebovali súpera zo Šale. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Nové Zámky a Považská Bystrica.

Manažér Tatrana Prešov Milan Lozák: „Ako sme už avizovali v predchádzajúcich týždňoch, káder pre novú sezónu má náš klub skompletizovaný. Prešiel výraznejšou obmenou a pribudli do neho aj hráči z, v našich končinách menej tradičných krajín, ako je Brazília, Tunisko, Kuba či Portugalsko. Štart prípravy je stanovený na 1. júla, “ uviedol a dodal: „V domácej lige a tiež aj Slovenskom pohári bude samozrejme našou snahou zisk celkového víťazstva v oboch týchto súťažiach. Veríme, že všetky súťaže odohráme za čo najväčšej možnej účasti našich fanúšikov na zápasoch.“

Nový ročník SHE prinesie aj nový formát extraligovej súťaže, ktorý si na aktíve odhlasovali jednotlivé kluby. „Hoci zväz dával návrh, aby sa hralo rovnakým systémom ako doteraz, kluby napokon tesne odhlasovali návrh z Topoľčian, ktorý predpokladá odohratie ročníka bez nadstavby. Odohrá sa teda iba 18 kôl základnej časti a potom semifinále a finále play-off, “ avizoval Lozák s tým, že rozhodnutie klubov ešte musí odobriť konferencia Slovenského zväzu hádzanej.

Nový model prinesie menej zápasov, zároveň sa zrušili stredy ako hracie dni. „Extraliga aj zápasy od osemfinále Slovenského pohára sa budú hrať v soboty, “ pridal ďalšiu aktualitu Lozák.

Systém súťaže ráta s tým, že po základnej časti pokračuje najlepšie kvarteto klasickou vyraďovacou časťou o Pohár Antona Frola. Prvé štyri tímy postúpia do semifinále play-off (1. – 4. , 2. – 3.), ktoré sa začne v máji. Takisto ako finále aj o 3. miesto sa bude hrať na tri víťazstvá. Nový majster bude známy v druhej polovici mája. Extraligový šampión získa pohár pomenovaný po slovenskej legende a hádzanárovi storočia Antonovi Frolovi.

Družstvá na 5. – 8. priečke si predĺžia sezónu a budú bojovať o Ligový pohár. Stretne sa každý s každým systémom doma – vonku. Tímy teda odohrajú dovedna šesť kôl. Za umiestnenie v dlhodobej časti získajú bonifikačné body (3 – 2 – 1 – 0). Pre tím na 9. mieste po dlhodobej časti sa sezóna skončí, posledné družstvo bude hrať baráž s víťazom I. ligy o účasť v nasledujúcom ročníku SHE.

Vyžrebované dvojice 1. kola Slovnaft handball extraligy v hádzanej mužov 2020/2021 (termín: 5. – 6. septembra 2020):

Tatran Prešov – HK Košice
MŠK Považská Bystrica – MHC Štart Nové Zámky
ŠKP Bratislava – HáO TJ Slovan Modra
Košice Crows – HKM Šaľa
HK Agro Topoľčany – Sportacademy Hlohovec

Mohlo by Vás zaujímať
Mladučký Nicolas robí saltá a zbiera trofeje v tanci
Iba jedenásť ročný pohybovo talentovaný Prešovčan Nicolas Smrek vidí svoju budúcnosť v blízkosti zubárskeho kresla. Využiť by tiež chcel fakt, že jeho disciplína bude čoskoro patriť medzi olympijské športy.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.