Sobota, 04. júl 2020
Meniny má Prokop | zajtra Cyril, Metod

Legendarium je späť!

V druhej polovici júna štartuje už 5. edícia súťaže LEGENDARIUM určená najmä pre rodiny s deťmi. Vynovený koncept súťaže vychádza z aktuálneho diania v odvetví cestovného ruchu.

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska sa rozhodla tento rok prioritne zacieliť ponuku výletov pre rodiny s deťmi na individuálnu turistiku. Na druhej strane však opäť nevynecháva ani podporu kultúrnych inštitúcií či trick-artových galérií v Prešovskom samosprávnom kraji, ktoré do projektu zahrnula hneď po ich otvorení.

Súťažiaci sa tento rok stávajú „hľadačmi pokladov“. Vo forme nálepky ich nájdu na 15 voľne dostupných miestach v prírode, medzi ktoré patrí napr. Zamkovského chata, Lúka pod najvyšším vrchom Slanských vrchov – Grimov laz, NP Poloniny, Hrad Zborov alebo náučné chodníky v Miklušovciach a Pavlovciach. Pomocou unikátneho kódu ich môžu vybrať z trezora a nalepiť do animovanej mapy Prešovského kraja. Čím viac nálepiek získajú, tým majú väčšiu šancu vyhrať jednu z hlavných cien, ktorými sú tento rok nový bicykel od spoločnosti Bikere a šliapacie autíčko, ktoré do súťaže venuje Pedal Planet (Galéria šliapacích áut v Novej Polianke). Svoju šancu vyhrať niektorú z cien môžu znásobiť aj zbieraním pečiatok v 43 kultúrnych zariadeniach rozmiestnených po celom regióne.

„Legendaristi môžu získať zaujímavé ceny už počas leta. Po prekročení garantovaných hraníc na nich čakajú vodeodolné obaly na mobil, multifunkčné šatky a vaky, ktoré nájdu vo viacerých kultúrnych zariadeniach. Stačí sa preukázať potrebným počtom nálepiek umiestnených v mape pokladov, “ vysvetľuje Jana Andraščíková, marketing manažér KOCR Severovýchod Slovenska.

Kampaň Legendarium sa každoročne teší čoraz väčšej obľube. V minulom roku sa do projektu zapojilo viac ako 1 200 súťažiacich, ktorí spoločne vyzbierali približne 30 tisíc nálepiek a podporili tak návštevnosť hradov, kaštieľov, zámkov, múzeí, galérií, jaskýň, ale aj rôznych pamiatok, športovísk a atrakcií v celom Prešovskom kraji. Viac informácií, ako i pravidlá súťaže nájdete na www.legendarium.info a www.severovychod.sk .

Zborov - hrad

Zborov - hrad
Poloniny bukový les

Poloniny bukový les
Mohlo by Vás zaujímať
Bardejovské kúpele otvorili aj wellness, takmer všetky atrakcie fungujú
Bardejovské kúpele, a.s. otvorili od stredy 10.júna 2020, po dvojmesačnej prestávke, aj svoje wellness centrum "Wellness SPA - bazénový a saunový svet.“ Samoplatcovia, klienti zdravotných poisťovní, i jednodenní návštevníci tak budú môcť - pri dodržaní podmienok ÚVZ SR, využívať prakticky všetky služby, procedúry a atrakcie, ktoré majú v kúpeľoch k dispozícii. Výnimkou je vonkajšie kúpalisko, o ktorého prevádzke sa ešte len diskutuje. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s. , Tamara Šatanková.
K lodi Bohemia sa dostanete z Hanušoviec autobusom jednoduchšie
K lodi Bohemia, ktorá od vlaňajška brázdi vody Domaše, sa z Hanušoviec nad Topľou dostanete v lete autobusom jednoduchšie. Prešovský samosprávny kraj (PSK) totiž vyhovel žiadosti Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) a pridal na tejto trase počas pracovného týždňa priamy spoj cez obec Detrík.
Bardejov oslavuje 20.výročie zápisu do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO
Pamiatky historického jadra Bardejova  zapísané v roku 2000 do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO sú natoľko významné, že kvôli nim ročne tisíce turistov navštívia toto centrum severovýchodného Slovenska.
Ubytovanie v súkromí môže pomôcť v rozvoji turizmu na Hornom Zemplíne
Ubytovanie v súkromí môže pomôcť v rozvoji turizmu na Hornom Zemplíne. Prvým regiónom, v ktorom Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) prezentovala možnosti, ako ho poskytovať, bol Sninský okres. Počas soboty 6. júna zrealizovala organizácia v spolupráci s obcami Stakčín, Ulič a Zboj a ďalšími partnermi tri semináre na tému poskytovania ubytovania pre turistov v súkromí.
Požehnali historizujúci most na cyklotrase
Vo Veľkom Šariši včera požehnali a uviedli do života cyklotrasu i historizujúci most. Cyklisti tak môžu plynule prejsť z Prešova až do záhradkárskej osady v Šarišských Michaľanoch. Mesto Veľký Šariš je v súčasnosti pravdepodobne mesto s najväčším počtom kilometrov cyklotrás na Slovensku v prepočte na počet obyvateľov.
Severovýchod Slovenska láka na aktívnu turistiku rodín s deťmi
Severovýchod Slovenska ponúka široké možnosti výletov pre rodiny s deťmi na individuálnu turistiku.
Bardejovské kúpele otvorili renovovaného PROMINENTA
V utorok 23.júla 2020 v Bardejovských kúpeľoch, a.s. , v Balneo prevádzke slávnostne otvorili renovované pracovisko PROMINENT, ktoré bude poskytovať klientom nadštandardné služby. Investícia za cca 60 000 eur prinesie vyššiu úroveň služieb, špeciálne kúpele a špeciálne druhy masáží. Pri revitalizácii objektu sa zväčšila aj oddychová zóna, ktorú môžu využiť kúpeľní hostia i samoplatcovia. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s. , Tamara Šatanková.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.