Nedeľa, 24. január 2021
Meniny má Timotej | zajtra Gejza

Legendarium je späť!

V druhej polovici júna štartuje už 5. edícia súťaže LEGENDARIUM určená najmä pre rodiny s deťmi. Vynovený koncept súťaže vychádza z aktuálneho diania v odvetví cestovného ruchu.

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska sa rozhodla tento rok prioritne zacieliť ponuku výletov pre rodiny s deťmi na individuálnu turistiku. Na druhej strane však opäť nevynecháva ani podporu kultúrnych inštitúcií či trick-artových galérií v Prešovskom samosprávnom kraji, ktoré do projektu zahrnula hneď po ich otvorení.

Súťažiaci sa tento rok stávajú „hľadačmi pokladov“. Vo forme nálepky ich nájdu na 15 voľne dostupných miestach v prírode, medzi ktoré patrí napr. Zamkovského chata, Lúka pod najvyšším vrchom Slanských vrchov – Grimov laz, NP Poloniny, Hrad Zborov alebo náučné chodníky v Miklušovciach a Pavlovciach. Pomocou unikátneho kódu ich môžu vybrať z trezora a nalepiť do animovanej mapy Prešovského kraja. Čím viac nálepiek získajú, tým majú väčšiu šancu vyhrať jednu z hlavných cien, ktorými sú tento rok nový bicykel od spoločnosti Bikere a šliapacie autíčko, ktoré do súťaže venuje Pedal Planet (Galéria šliapacích áut v Novej Polianke). Svoju šancu vyhrať niektorú z cien môžu znásobiť aj zbieraním pečiatok v 43 kultúrnych zariadeniach rozmiestnených po celom regióne.

„Legendaristi môžu získať zaujímavé ceny už počas leta. Po prekročení garantovaných hraníc na nich čakajú vodeodolné obaly na mobil, multifunkčné šatky a vaky, ktoré nájdu vo viacerých kultúrnych zariadeniach. Stačí sa preukázať potrebným počtom nálepiek umiestnených v mape pokladov, “ vysvetľuje Jana Andraščíková, marketing manažér KOCR Severovýchod Slovenska.

Kampaň Legendarium sa každoročne teší čoraz väčšej obľube. V minulom roku sa do projektu zapojilo viac ako 1 200 súťažiacich, ktorí spoločne vyzbierali približne 30 tisíc nálepiek a podporili tak návštevnosť hradov, kaštieľov, zámkov, múzeí, galérií, jaskýň, ale aj rôznych pamiatok, športovísk a atrakcií v celom Prešovskom kraji. Viac informácií, ako i pravidlá súťaže nájdete na www.legendarium.info a www.severovychod.sk .

Zborov - hrad

Zborov - hrad
Poloniny bukový les

Poloniny bukový les
Mohlo by Vás zaujímať
V Bardejovských Kúpeľoch platí špeciálna 50% zľava pre klientov poisťovní
BARDEJOVSKÉ KÚPELE, a.s. , ako zdravotnícke zariadenie v súčasnosti poskytujú svoje služby klientom zdravotných poisťovní i samoplatcom za prísnych podmienok dodržiavania opatrení schválených UVZ (Úradom verejného zdravotníctva) SR. Obsadenosť kúpeľov v januári je na úrovni 19%. Od 18.januára do 31.marca 2021 platí pre klientov zdravotných poisťovní špeciálna zľava na úrovni cca 50% z ceny ubytovania. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka kúpeľov Tamara Šatanková.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.