Sobota, 04. júl 2020
Meniny má Prokop | zajtra Cyril, Metod

K lodi Bohemia sa dostanete z Hanušoviec autobusom jednoduchšie

K lodi Bohemia, ktorá od vlaňajška brázdi vody Domaše, sa z Hanušoviec nad Topľou dostanete v lete autobusom jednoduchšie. Prešovský samosprávny kraj (PSK) totiž vyhovel žiadosti Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) a pridal na tejto trase počas pracovného týždňa priamy spoj cez obec Detrík.

Premávať bude dvakrát denne tam a späť. Dopoludňajší spoj bude vyrážať z Hanušoviec nad Topľou o 9:50 h, popoludňajší o 14:05 h. Odchody z Domaše tak budú o 10:45 a 15:00 h. Zároveň bude zabezpečené prepojenie týchto spojov s autobusmi z a do Vranova nad Topľou. Cestujúcim nielen z okolia, ale aj z miest Prešov či Košice, sa tak zjednoduší prístup k jednému z najvýznamnejších letovísk v kraji.

„Domaša začína opäť po rokoch ožívať. Veľmi ma teší, že s loďou Bohemia sa tu vrátil turistický ruch. A pevne verím, že k jeho rozvoju dopomôže aj nová autobusová linka z Hanušoviec nad Topľou, ktorá bude premávať celé dva mesiace počas letných prázdnin. Ide o ďalší krok k posilneniu turizmu v Prešovskom kraji. Som presvedčený, že spojenie nájde využitie u všetkých vekových kategórií a nebude chodiť naprázdno. Leto nemusíme za každú cenu stráviť niekde za hranicami. Aj slovenské more má ľuďom čo ponúknuť, “ uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Predseda predstavenstva OOCR HZ a HŠ Jaroslav Makatúra víta pozitívny prístup PSK k rozvoju cestovného ruchu v území. „Aktuálna situácia obmedzuje cestovanie za dovolenkou do zahraničia, aj v našom regióne teda predpokladáme zvýšenú mobilitu domácich turistov. Týmto krokom sa Domaša stane dostupnejšou pre každého. Využívaním hromadnej dopravy zároveň dokážeme zmierňovať negatívne dopady automobilovej dopravy na prírodu. Veríme, že sa tento spoj uchytí najmä medzi mladými ľuďmi, ktorí najčastejšie trávia leto doma. Pre tých pracujúcich to môže byť zas príležitosť, ako si oddýchnuť od šoférskych povinností, “ priblížil.

Počas víkendov na tejto trase autobusové spojenie absentuje. OOCR HZ a HŠ preto realizovala prieskum na sociálnej sieti a zisťovala záujem verejnosti o možnosť spoplatnenej dopravy v tomto úseku. Zapojilo sa doň takmer 350 ľudí. Až 93 % z nich prejavilo záujem o takýto druh prepravy z Hanušoviec nad Topľou do rekreačnej oblasti Domaša Dobrá. „Oslovili sme potenciálnych poskytovateľov takýchto služieb. Prvá a zároveň skúšobná jazda je naplánovaná na podujatie Slovenské Navalis, ktoré sa uskutoční v sobotu 27. júna. Bližšie informácie o tom, ako bude táto forma prepravy realizovaná, zverejníme v týchto dňoch na našej webovej stránke www.hornyzemplin.sk, “ uviedla výkonná riaditeľka OOCR HZ a HŠ Michaela Zdražilová.

Mohlo by Vás zaujímať
Bardejovské kúpele otvorili aj wellness, takmer všetky atrakcie fungujú
Bardejovské kúpele, a.s. otvorili od stredy 10.júna 2020, po dvojmesačnej prestávke, aj svoje wellness centrum "Wellness SPA - bazénový a saunový svet.“ Samoplatcovia, klienti zdravotných poisťovní, i jednodenní návštevníci tak budú môcť - pri dodržaní podmienok ÚVZ SR, využívať prakticky všetky služby, procedúry a atrakcie, ktoré majú v kúpeľoch k dispozícii. Výnimkou je vonkajšie kúpalisko, o ktorého prevádzke sa ešte len diskutuje. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s. , Tamara Šatanková.
Bardejov oslavuje 20.výročie zápisu do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO
Pamiatky historického jadra Bardejova  zapísané v roku 2000 do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO sú natoľko významné, že kvôli nim ročne tisíce turistov navštívia toto centrum severovýchodného Slovenska.
Ubytovanie v súkromí môže pomôcť v rozvoji turizmu na Hornom Zemplíne
Ubytovanie v súkromí môže pomôcť v rozvoji turizmu na Hornom Zemplíne. Prvým regiónom, v ktorom Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) prezentovala možnosti, ako ho poskytovať, bol Sninský okres. Počas soboty 6. júna zrealizovala organizácia v spolupráci s obcami Stakčín, Ulič a Zboj a ďalšími partnermi tri semináre na tému poskytovania ubytovania pre turistov v súkromí.
Požehnali historizujúci most na cyklotrase
Vo Veľkom Šariši včera požehnali a uviedli do života cyklotrasu i historizujúci most. Cyklisti tak môžu plynule prejsť z Prešova až do záhradkárskej osady v Šarišských Michaľanoch. Mesto Veľký Šariš je v súčasnosti pravdepodobne mesto s najväčším počtom kilometrov cyklotrás na Slovensku v prepočte na počet obyvateľov.
Severovýchod Slovenska láka na aktívnu turistiku rodín s deťmi
Severovýchod Slovenska ponúka široké možnosti výletov pre rodiny s deťmi na individuálnu turistiku.
Legendarium je späť!
V druhej polovici júna štartuje už 5. edícia súťaže LEGENDARIUM určená najmä pre rodiny s deťmi. Vynovený koncept súťaže vychádza z aktuálneho diania v odvetví cestovného ruchu.
Bardejovské kúpele otvorili renovovaného PROMINENTA
V utorok 23.júla 2020 v Bardejovských kúpeľoch, a.s. , v Balneo prevádzke slávnostne otvorili renovované pracovisko PROMINENT, ktoré bude poskytovať klientom nadštandardné služby. Investícia za cca 60 000 eur prinesie vyššiu úroveň služieb, špeciálne kúpele a špeciálne druhy masáží. Pri revitalizácii objektu sa zväčšila aj oddychová zóna, ktorú môžu využiť kúpeľní hostia i samoplatcovia. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s. , Tamara Šatanková.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.