Nedeľa, 05. júl 2020
Meniny má Cyril, Metod | zajtra Patrik, Patrícia

Festival Filmová noc na hrade (FNNH) bude mať toto leto pauzu, fanúšikov však čaká prekvapenie v podobe „Síkrit FNNH“

Unikátny festival plný filmových zážitkov pod holým nebom - Filmová noc na hrade (FNNH), bude mať tento rok neplánovanú pauzu. Organizátori presúvajú 9. ročník na rok 2021.

Festival Filmová noc na hrade - FNNH, ktorý je známy aj tým, že sa odohráva v historickom areáli Hradu Šariš v okrese Prešov, má za sebou úspešnú 8 ročnú šnúru. Po prvýkrát v ére festivalu však organizátori rozhodli, že jedno leto vynechajú. K tomuto neľahkému kroku pristúpili predovšetkým z dôvodu pretrvávajúcich obmedzení súvisiacich s hrozbou šírenia koronavírusu. Okrem toho by bolo obzvlášť náročné udržať kvalitu podujatia, nakoľko súčasná korona kríza spôsobila aj výpadok financovania zo strany súkromných a verejných partnerov festivalu.

Dobrou správou pre všetkých návštevníkov je, že 9. ročník sa nezruší, ale presunie sa na rok 2021 s nezmenenou témou: KOMERCIA – UMENIE. Organizátori podujatia už teraz pracujú na jeho príprave, vrátane nových projektov. Počas tohto leta však fanúšikovia festivalu o filmový zážitok pod holým nebom neprídu. Po minuloročnom veľkom úspechu autokina pod hradom, s filmovým titulom Loli paradička, sa totiž organizátori rozhodli, že túto akciu usporiadajú opäť. Pripravený majú celovečerný film, ktorý sa bude rovnako ako vlani premietať za účasti tvorcov pod Hradom Šariš. Bližšie informácie vrátane júlového termínu premietania nájdete už čoskoro na stránke www.filmovanocnahrade.sk.

Organizátori majú pre fanúšikov aj ďalšie prekvapenie v podobe vylepšeného a rozšíreného podujatia Síkrit kino FNNH, ktoré sa teší u návštevníkov čoraz väčšej obľube. "Každým rokom navštevovanejšiu sekciu Síkrit Kino sme sa tento raz rozhodli použiť pre celé podujatie, ktoré ponesie názov Síkrit FNNH, “ načrtol jeden z organizátorov Peter Vlkovič.

Podstata tejto akcie spočíva v tom, že záujemcovia sa zaregistrujú na stránke, pričom vopred nepoznajú čas, miesto, ani názov filmu, ktorý sa bude premietať. „Stačí ak zadáte svoju e-mailovú adresu na našom známom webe www.filmovanocnahrade.sk a my Vám neskôr prezradíme dátum podujatia a pozveme Vás i Vašich blízkych na Síkrit FNNH 2020. Ak ste sa ešte nezaregistrovali, neváhajte a urobte tak už teraz. Určite sa máte na čo tešiť." Dodal Peter Vlkovič.

Návštevníci festivalu Filmová noc na hrade mohli počas ôsmich rokov vidieť celkom 578 filmov (vrátane krátkych aj dlhometrážnych) a vychutnať si 36 hudobných vystúpení umelcov. Okrem toho festival ponúkol množstvo diskusií, prednášok, workshopov, chill out zón, rozhlasových zón, detských kútikov s kompletnou starostlivosťou o deti. Viaceré filmy pritom boli uvedené v celonárodnej premiére a niektoré snímky dokonca v celosvetovej festivalovej premiére. Išlo o významné slovenské filmové diela svetového rázu, pričom nechýbali živé diskusie pre fanúšikov za účasti hostí a tvorcov. "Som veľmi rád, že ja ako východňar, ktorý sa na milovaný východ Slovenska vždy rád vracia, som mohol vystúpiť práve na festivale FNNH 2019. Pre mňa aj pre bratov Geisbergovcov to bolo veľmi príjemne hranie priamo na hradnom vrchu. Zároveň som však smutný, no zároveň potešený, že projekt sa toto leto síce neuskutoční, avšak presunie sa na nasledujúci rok. Veľmi ma potešilo, že organizátori sa tento rok rozhodli urobiť projekt Síkrit FNNH a veľa iných aktivít na východze. Pevne verím, že to pritiahne množstvo našincov nie len z okolia, “ uviedol Daniel Špiner, hudobný hosť festivalu FNNH 2019.

Autor foto: Martin smARTin Švec.

Mohlo by Vás zaujímať
Po roku tu máme opäť Prešovské vínne slávnosti
Po úspešnom minuloročnom nultom ročníku sa Wave centrum nezávislej kultúry rozhodol aj tento rok usporiadať Prešovské vínne slávnosti. Víno a sprievodný program si znova budete môcť vychutnať pod holým nebom.
Štartuje Letné kino POCITY 2020
Aj v neľahkých časoch máme pre vás dobré správy. Letné kino POCITY bude premietať filmy pod hviezdnou oblohou aj tento rok. V záhradnom kine na Masarykovej ulici (za Kinom Scala) si tak už po tretíkrát budete môcť vychutnať neopakovateľný filmový zážitok.
Galéria Caraffka dala priestor talentovaným umelcom
V mestskej galérii Caraffka sa uskutočnila výstava talentovaných umelcov, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu vytvoriť jedinečné umelecké diela.
Príďte s deťmi stráviť skvelý víkend do Jazdeckého areálu v Prešove
Mesto Prešov pozýva všetky deti a ich rodičov stráviť skvelý víkend plný zábavy v Jazdeckom areáli. Pripravený je program plný zábavy a nebude chýbať ani jazda na koni.
Kinsfolk použili v novinke retro zábery zo svadobných VHS kaziet. Pozrite si vydarený klip
Slovenské duo Kinsfolk predstavuje nový singel All My Friends Are Getting Married. K novinke pripravili hudobníci parádny retro klip zo svadobných VHS kaziet svojich rodičov a rodičov svojich priateľov. Finálny zvuk pesničky zverili opäť dánskemu producentovi Joelovi Krozerovi, s ktorým si vyskúšali spoluprácu na predošlom singli Tough Girl.
Komajota odohrá prvý po-korona koncert v Žiline
Prešovská skupina Komajota hlási návrat na koncertné pódiá. Už tento piatok 19.6. sa predstaví naživo v žilinskom klube Smer Klub 77. Po dvoch online koncertoch, ktoré absolvovala počas uplynulého obdobia, kedy boli kluby úplne zatvorené sa hudobníci tešia, že budú môcť opäť stretnúť svojich fanúšikov naživo. Koncert sa uskutoční za dodržania aktuálnych hygienicko-bezpečnostných pokynov Úradu verejného zdravotníctva.
Galéria Caraffka pozýva na dernisáž
Mestská Galéria Caraffka dala opäť priestor všetkým, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu povýšiť kresbu alebo maľbu na jedinečné umelecké dielo. V priestoroch galérie na návštevníkov čakajú diela 38 autorov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.