Sobota, 04. júl 2020
Meniny má Prokop | zajtra Cyril, Metod

Vrátili ste sa z rizikovej krajiny? Chráňte seba aj ostatných

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove informuje občanov, ktorí sa vrátili z rizikových krajín, aby dodržiavali usmernenia Úradu verejného zdravotníctva SR. V prípade ich nerešpektovania hrozí sankcia.

Je potrebné, aby občania, ktorí sa vrátili z rizikových krajín, v ktorých stále pretrváva vysoká hrozba nakazenia sa ochorením COVID-19, dodržiavali platné a aktuálne opatrenia a usmernenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

Po vstupe na územie SR sú tieto osoby povinné sa ohlásiť a predložiť negatívny výsledok RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v SR. Pre Prešov a okolie teda ide o RÚVZ so sídlom v Prešove.

Uvedené nariadenie neplatí pre krajiny ako Bulharsko, Cyprus, Česko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Grécko, Chorvátsko, Island, Lichtenštajnsko, Litvu, Lotyšsko, Maďarsko, Maltu, Nemecko, Nórsko, Rakúsko, Slovinsko a Švajčiarsko.

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove taktiež apeluje na občanov, aby opatrenia rešpektovali. V prípade ich nedodržania totiž hrozí vysoká pokuta.

„V prípade nerešpektovania a nedodržania aktuálnych usmernení ÚVZ SR hrozí uvedeným osobám sankcia vo forme pokuty vo výške do 1659 eur v rozkaznom konaní a do 1000 eur v blokovom konaní za priestupok podľa zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, " uviedol mjr. Ing. Rastislav Vasilik, riaditeľ Obvodného oddelenia PZ Prešov-Juh.

Dodal, že v prípade zhoršenej epidemiologickej situácie môže hroziť aj alternatíva uzavretia mesta či obce, prípadne celej lokality.

Viac o obmedzeniach na hraniciach počas mimoriadnej situácie sa dočítate na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí SR: https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach

Mohlo by Vás zaujímať
1. Zaútočili na policajnú hliadku a snažili sa im vziať služobné zbrane
Prešovský okresný vyšetrovateľ viedol trestné stíhanie pre prečin útoku na verejného činiteľa spáchaného formou spolupáchateľstva v súbehu s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
Poškodených 73 poštových schránok
Správca bytového domu na Ul. Mirka Nešpora v Prešove včera (16.06.2020) osobne na polícii oznámil, že došlo k poškodeniu poštových schránok.
Pátranie po nezvestnej osobe
Peter Stach, nar. 1973, bytom Spišské Bystré, ul. Hviezdoslavova č. 428/59
Obvinený zo zločinu nedovolené ozbrojovanie
Vo veci zločinu nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami vedie vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove trestné stíhanie.
Podvodné konanie neznámych osôb
V poslednom období sa množia trestné oznámenia na podvodné konania neznámych osôb, ktoré za účelom vylákania finančných prostriedkov oslovia predovšetkým seniorov a to prostredníctvo telefónnej komunikácie zo zahraničia.
Preventívna environmentálna akcia
Vzhľadom na nepriaznivú situáciu na úseku ochrany rastlín a živočíchov ako aj na časté porušovanie zákona o cestnej premávke, policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove, Starej Ľubovni a Bardejove vykonali počas uplynulého víkendu v spolupráci s Hasičským a záchranným zborom Krajského riaditeľstva v Prešove, štátnou ochranou prírody a pracovníkmi Okresného úradu odboru lesného hospodárstva v Prešove, preventívno-bezpečnostnú akciu s krycím názvom „NATURA“.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.