Sobota, 29. január 2022
Meniny má Gašpar | zajtra Ema

Vrátili ste sa z rizikovej krajiny? Chráňte seba aj ostatných

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove informuje občanov, ktorí sa vrátili z rizikových krajín, aby dodržiavali usmernenia Úradu verejného zdravotníctva SR. V prípade ich nerešpektovania hrozí sankcia.

Je potrebné, aby občania, ktorí sa vrátili z rizikových krajín, v ktorých stále pretrváva vysoká hrozba nakazenia sa ochorením COVID-19, dodržiavali platné a aktuálne opatrenia a usmernenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

Po vstupe na územie SR sú tieto osoby povinné sa ohlásiť a predložiť negatívny výsledok RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v SR. Pre Prešov a okolie teda ide o RÚVZ so sídlom v Prešove.

Uvedené nariadenie neplatí pre krajiny ako Bulharsko, Cyprus, Česko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Grécko, Chorvátsko, Island, Lichtenštajnsko, Litvu, Lotyšsko, Maďarsko, Maltu, Nemecko, Nórsko, Rakúsko, Slovinsko a Švajčiarsko.

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove taktiež apeluje na občanov, aby opatrenia rešpektovali. V prípade ich nedodržania totiž hrozí vysoká pokuta.

„V prípade nerešpektovania a nedodržania aktuálnych usmernení ÚVZ SR hrozí uvedeným osobám sankcia vo forme pokuty vo výške do 1659 eur v rozkaznom konaní a do 1000 eur v blokovom konaní za priestupok podľa zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, " uviedol mjr. Ing. Rastislav Vasilik, riaditeľ Obvodného oddelenia PZ Prešov-Juh.

Dodal, že v prípade zhoršenej epidemiologickej situácie môže hroziť aj alternatíva uzavretia mesta či obce, prípadne celej lokality.

Viac o obmedzeniach na hraniciach počas mimoriadnej situácie sa dočítate na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí SR: https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach

Mohlo by Vás zaujímať
Prekvapivý nález ľudskej lebky v pivnici v Prešove
V sobotu (08.01.2022) po 18-tej hodine bol na operačné stredisko ohlásený nález ľudskej lebky.
Ukradli kabelku doktorke priamo z ambulancie
Včera (30.12.2021) popoludní bolo doktorkou oznámené na tiesňovú linku 158, že jej z ambulancie bola ukradnutá kabelka.
Krádež v aute na ulici Švábska
Včera (12.01.2022) popoludní 61 ročný muž osobne oznámil na Obvodnom oddelení Policajného zboru Prešov – Juh, že došlo ku krádeži.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK