Utorok, 29. september 2020
Meniny má Michal, Michaela | zajtra Jarolím

Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny

Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.

Súťaž s názvom Najkrajší balkón a predzáhradka roka pripravuje mesto Prešov už od roku 2016. Jej cieľom je podporiť obyvateľov, ktorí sa podieľajú na skrášľovaní predzáhradok a balkónov, a tak vytvárajú krajší a príjemnejší verejný priestor.

Už tradične sa súťaží o skvelé ceny, ktoré určite potešia nejedného vášnivého záhradkára.

Tento ročník Súťaže o najkrajší balkón a predzáhradku je však ešte o niečo zaujímavejší – okrem vlastnej predzáhradky či balkónu môžu Prešovčania do súťaže prihlásiť aj krásne predzáhradky či balkóny svojich susedov, známych, alebo aj tie, ktoré dennodenne vídajú cestou do práce. V takomto prípade je potrebné uviesť presnú lokalitu a mesto Prešov sa s majiteľmi následne skontaktuje. Veríme, že takto príjemne prekvapíme aj tých, ktorí svojou prácou zveľaďujú okolie, no nemajú dosť odvahy sa do súťaže prihlásiť.

Súťaží sa opäť v 3 kategóriách:

- Najkrajší balkón
- Najkrajšia predzáhradka rodinného domu
- Najkrajšie okolie vchodu do bytového domu
Výhercovia prvých 3 miest v každej kategórii získajú skvelé ceny v celkovej hodnote viac ako 500 eur, ktoré do súťaže venovala spoločnosť Hornbach a spoločnosť Mountfield.

Priebeh súťaže:

1. Základnou podmienkou účasti v súťaži je zaslanie fotografie rozkvitnutého balkóna, okna, lodžie, predzáhradky, alebo verejného priestoru.
2. Elektronicky môžu súťažiaci doručiť fotografie na e-mailovú adresu predzahradka@presov.sk
3. Fyzicky sa môžu fotografie doručiť na adresu MsÚ Prešov, Hlavná 73, 080 01 Prešov, pričom obálku označíte slovom Predzáhradka.
4. Nezabudnite uviesť kontaktné údaje (adresu, telefón a súhlas so zverejnením fotografií, mena a adresy - môžete si ho stiahnuť nižšie pod týmto článkom.
5. Termín zaslania fotografií je do 31.7.2020.
6. Porota zložená z odborníkov vyberie podľa fotografií finalistov a vyhodnotí súťaž v jednotlivých kategóriách.
7. Základným kritériom bude estetický vzhľad súťažných plôch a balkónov.
8. Vyhodnotenie a odovzdanie hodnotných cien bude v mesiacoch august/september 2020.
9. Cenu získa ten, kto sa o balkón, predzáhradku či verejný priestor stará.

Prílohy
Súhlas so spracovaním osobných údajov - Súťaž Predzáhradka.doc
doc
70 kB
Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s dodávateľom parkovacieho softvéru
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s firmou OCP s.r.o. , na realizáciu informačného systému automatizovanej regulácie parkovania. Cieľom je vytvorenie centrálneho systému evidencie vozidiel, ktorý od januára 2021 umožní kontrolu platieb za parkovné.
Vyhlásenie mesta Prešov k úhrade záväzkov voči spoločnosti Matijka, s.r.o
Mesto Prešov vyplatilo spoločnosti Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici sumu len do výšky stanovenej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline. Zvyšnú vyfakturovanú čiastku radnica naďalej považuje za nedôvodnú.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
AKTUALIZÁCIA: Piknik v Mestskej oáze, ktorý sa mal uskutočniť 30.9.2020, sa z dôvodu nepriaznivého počasia odkladá. Bližšie informácie k termínu (podľa počasia) upresníme v priebehu týždňa.
Mesto Prešov zaplatilo firme Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce
Mesto Prešov pristúpilo k úhrade oprávnených nákladov spojených so záchrannými prácami vykonanými po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove. Faktúry od spoločnosti Matijka s.r.o. radnica preplatila do výšky uznanej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline.
RVPS Prešov nariadila opatrenia na zabránenie šírenia nákazy moru včelieho plodu
Regionálna veterinárna a potravinová správa Prešov nariadila opatrenia na kontrolu a zabránenie šírenia nákazy moru včelieho plodu. Ochranné pásmo nákazy moru včelieho plodu vymedzila na katastrálne územia blízkych obcí.
Mesto Prešov reaguje na nepravdivé informácie uverejnené na webovej stránke denníka Plus jeden deň
Mesto Prešov k dnešnému dňu neeviduje žiadne exekučné konanie, ktoré by bolo vedené proti mestu zo strany spoločnosti Matijka s.r.o. Mesto Prešov doteraz zaplatilo firme Matijka s.r.o. len časť faktúry vo výške 250 tisíc eur, pričom o tejto skutočnosti sme informovali aj na tlačovom brífingu dňa 4.8.2020.
Jesenné upratovanie potrvá mesiac. Stovku kontajnerov pristavia v štyroch cykloch
Vo štvrtok 17. septembra sa v Prešove začína jesenné upratovanie, ktoré potrvá do 13. októbra. Technické služby mesta Prešov, a.s. , (TSmP) pristavia vo vybraných lokalitách spolu 102 veľkoobjemových kontajnerov (VOK).
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.