Sobota, 04. júl 2020
Meniny má Prokop | zajtra Cyril, Metod

Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny

Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.

Súťaž s názvom Najkrajší balkón a predzáhradka roka pripravuje mesto Prešov už od roku 2016. Jej cieľom je podporiť obyvateľov, ktorí sa podieľajú na skrášľovaní predzáhradok a balkónov, a tak vytvárajú krajší a príjemnejší verejný priestor.

Už tradične sa súťaží o skvelé ceny, ktoré určite potešia nejedného vášnivého záhradkára.

Tento ročník Súťaže o najkrajší balkón a predzáhradku je však ešte o niečo zaujímavejší – okrem vlastnej predzáhradky či balkónu môžu Prešovčania do súťaže prihlásiť aj krásne predzáhradky či balkóny svojich susedov, známych, alebo aj tie, ktoré dennodenne vídajú cestou do práce. V takomto prípade je potrebné uviesť presnú lokalitu a mesto Prešov sa s majiteľmi následne skontaktuje. Veríme, že takto príjemne prekvapíme aj tých, ktorí svojou prácou zveľaďujú okolie, no nemajú dosť odvahy sa do súťaže prihlásiť.

Súťaží sa opäť v 3 kategóriách:

Najkrajší balkón
Najkrajšia predzáhradka rodinného domu
Najkrajšie okolie vchodu do bytového domu
Výhercovia prvých 3 miest v každej kategórii získajú skvelé ceny v celkovej hodnote viac ako 500 eur, ktoré do súťaže venovala spoločnosť Hornbach a spoločnosť Mountfield.

Priebeh súťaže:

Základnou podmienkou účasti v súťaži je zaslanie fotografie rozkvitnutého balkóna, okna, lodžie, predzáhradky, alebo verejného priestoru.
Elektronicky môžu súťažiaci doručiť fotografie na e-mailovú adresu predzahradka@presov.sk
Fyzicky sa môžu fotografie doručiť na adresu MsÚ Prešov, Hlavná 73, 080 01 Prešov, pričom obálku označíte slovom Predzáhradka.
Nezabudnite uviesť kontaktné údaje (adresu, telefón a súhlas so zverejnením fotografií, mena a adresy - môžete si ho stiahnuť nižšie pod týmto článkom.
Termín zaslania fotografií je do 31.7.2020.
Porota zložená z odborníkov vyberie podľa fotografií finalistov a vyhodnotí súťaž v jednotlivých kategóriách.
Základným kritériom bude estetický vzhľad súťažných plôch a balkónov.
Vyhodnotenie a odovzdanie hodnotných cien bude v mesiacoch august/september 2020.
Cenu získa ten, kto sa o balkón, predzáhradku či verejný priestor stará.

Prílohy
Súhlas so spracovaním osobných údajov - Súťaž Predzáhradka.doc
doc
70 kB
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Kreatívni programátori budú môcť predstaviť svoje nápady budúci rok
Tretí ročník súťaže Šarišský hackathon sa z dôvodu pandémie COVID-19 presúva na rok 2021, keď sa život vráti do zvyčajných koľají. Aktuálna situácia na Slovensku a možný nástup druhej vlny COVID-19 by totiž mohol ohroziť priebeh súťaže.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.