Štvrtok, 17. jún 2021
Meniny má Adolf | zajtra Vratislav

Mesto Prešov poďakovalo dobrovoľníkom

Počas najnáročnejšieho obdobia pandémie ochorenia COVID-19 sa v meste Prešov našlo veľa ľudí, ktorí sa chceli stať dobrovoľníkmi a pomôcť tým najzraniteľnejším. Mesto Prešov sa im poďakovalo za nezištnú starostlivosť, ochotu, obetavosť a pracovné nasadenie počas mimoriadnej situácie.

Dobrovoľníctvo bolo neoceniteľnou súčasťou týchto náročných dní, ktoré boli ovplyvnené výskytom koronavírusu. Vyše 80 dobrovoľníkov pomáhalo seniorom a najviac ohrozeným občanom v meste, za čo v mene primátorky mesta Prešov poďakoval viceprimátor Vladimír Feľbaba. Dobrovoľníci pomáhali s nákupom potravín či liekov a roznášali rúška. Mesto poďakovalo aj obetavým seniorkam a všetkým, ktorí sa zapojili do šitia ochranných rúšok pre najviac ohrozených občanov.

Stretnutia sa zúčastnili niektorí dobrovoľníci aj osobne a mesto im odovzdalo ďakovné listy a sladkú odmenu pripravenú v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska.

Zástupkyne Prešovského dobrovoľníckeho centra pani Hajduková a pani Gerhartová oboznámili prítomných zástupcov rôznych sociálnych zariadení a mimovládnych organizácií o tom, ako funguje dobrovoľníctvo v praxi. Predstavili možnosti, ako sa stať dobrovoľníkom, ale aj spôsoby, ako si organizácia môže pomôcť pri organizovaní rôznych aktivít, ktorými môže do činnosti zapojiť aj dobrovoľníka.

Dobrovoľníctvo je nezištná starostlivosť o iných. Slúži na podporu dobra alebo zlepšovania ľudského života. Pre dobrovoľníka to znamená vytvárať pocit vlastnej hodnoty a rešpektu. Jednotlivec nemá pri vykonávaní dobrovoľníctva žiadny finančný zisk. Táto činnosť je cenená pre rozvoj zručností, socializáciu a zábavu.

Ponúka tiež nové nadväzovanie kontaktov pre prípadné budúce zamestnanie. Mnohí dobrovoľníci sú špeciálne vyškolení v oblastiach, v ktorých pracujú, ako je medicína, vzdelanie alebo mnohé iné.

Mesto Prešov začalo spoluprácu s Prešovským dobrovoľníckym centrom, o. z. v období koronavírusu, ale hlavným zámerom je túto spoluprácu rozvinúť a zapojiť do dobrovoľníctva Prešovčanov i organizácie.

Mohlo by Vás zaujímať
Vytrvalý dážď komplikuje situáciu aj v Prešove a okolí, situáciu monitorujú hasiči a polícia
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 2. stupňa pred povodňami pre okres Prešov. V teréne sú členovia DHZ mesta Prešov aj mestská polícia.
FOTO: Dni mesta Prešov - Koncert pre ľudí z prvej línie
Dni mesta Prešov sú tu! V PKO sa preto hral koncert pre doktorov a sestričky z prvej línie.
Pozvánka na tlačovú besedu mesta Prešov a PKO Prešov
Pozývame Vás na tlačovú besedu mesta Prešov a PKO Prešov, ktorá sa uskutoční v pondelok, 31.5.2021 o 13:00 hod. na pešej zóne pred budovou Mestského úradu v Prešove na Hlavnej ulici 73.
Práce na Jarkovej ulici môžu pokračovať bez prerušenia, mesto Prešov uspelo s odvolaním na Okresnom úrade
Stavebné povolenie na rekonštrukciu Jarkovej ulice bude už po druhý raz posudzovať Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií na Okresnom úrade Prešov. Pôvodné rozhodnutie preskúmal odvolací orgán, ktorý ho zrušil a vrátil na nové prejednanie. Dokončenie stavebných prác na Jarkovej tak ohrozené nie je.
Spustili sme nové parkovacie zóny
V rámci systému regulácie statickej dopravy pribudli v meste Prešov od júna 2021 nové spoplatnené zóny. Ide o zónu č. 3 a dve ulice v zóne č. 4. Mestský úrad pokračuje vo vydávaní nových virtuálnych parkovacích kariet.
Prešovské striekajúce fontány sú už v prevádzke
Prešovské fontány sú už napustené. Aj toto leto spríjemnia atmosféru teplých dní priamo v centre mesta aj na sídliskách.
FOTO: Dni mesta Prešov - Koncert Kataríny Koščovej v PKO
Dňa 13.06.2021 sa odohral v poradí druhý koncert pre pracovníkov v prvej línií. V PKO sme si mohli vypočuť krásne melódie Kataríny Koščovej.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.