Štvrtok, 01. október 2020
Meniny má Arnold | zajtra Levoslav

Filmové prekvapenie pre fanúšikov festivalu Filmová noc na hrade

Na Hrade Šariš sa bude premietať aj tento rok. Napriek neplánovanej pauze festivalu Filmová noc na hrade (FNNH) súvisiacej s pandémiou, fanúšikovia podujatia o filmový zážitok pod holým nebom neprídu. Už v sobotu je totiž pripravené Síkrit kino FNNH.

Hrad Šariš (Veľký Šariš, okres Prešov) sa v sobotu 18. júla 2020 od 17:00 stane dejiskom vylepšeného a rozšíreného podujatia Síkrit FNNH, ktoré sa teší u návštevníkov čoraz väčšej obľube. Za letným filmovým prekvapením stojí organizačný tím obľúbeného festivalu Filmová noc na hrade (FNNH). Po zotmení o 21:00 sa bude premietať dokumentárny film z dielne českých tvorcov s názvom Vsieti. Ide o radikálny filmový experiment, ktorý otvára tabuizovanú tému zneužívanie detí na internete. V hlavnej úlohe sú tri dospelé herečky s detskými črtami, ktoré chatujú a skypeujú s reálnymi mužmi, ktorí ich v prostredí sociálnych sietí sami vyhľadali a oslovili. Okrem samotného premietania sa môžu fanúšikovia tešiť aj na živú diskusiu so Sabinou Dlouhou, ktorá vo filme stvárnila jednu z hlavných postáv. Zaujímavosťou je aj to, že herečka vďaka podujatiu Síkrit FNNH po prvýkrát zavíta na východné Slovensko.

Kultúrny zážitok na starobylom hrade dotvorí aj divadelné predstavenie v podaní hercov prešovského Divadla Alexandra Duchnoviča. Predstavenie s názvom (doplniť názov) si môžu návštevníci vychutnať ešte pred premietaním večerného filmu. Okrem toho bude pripravená aj Chill out zóna, kde sa môžu všetci stretnúť so svojimi priateľmi či známymi a relaxovať v príjemnom prostredí medzi hradobnými múrmi. Milovníci zážitkov v prírode budú mať aj tento rok možnosť stanovať priamo na hrade a stráviť tam celú noc.

Zúčastniť sa budú môcť len zaregistrovaní ľudia a skupiny, keďže počet návštevníkov je obmedzený. Všetci, ktorí vyplnia registráciu, dostanú e-mail s detailnými informáciami o programe. Návštevníci podujatia sa môžu zaregistrovať už teraz cez jednoduchý formulár:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc-tg-sKhuuKaJ7Wk3olBQpf9Wt7hgAWgXh-1rewC6m9cYklA/viewform

Mohlo by Vás zaujímať
Legendárny fotograf Jan Saudek prichádza po prvýkrát do Prešova
Mestská Galéria Caraffka, PKO Prešov a producent Milosh Harajda uvádzajú unikátny výstavný koncept venovaný životnej trajektórii česko-slovenského fotografa, ktorý umeleckému svetu ukázal, kde ležia hranice jeho rodnej krajiny.
Pocity film festival prichádza po roku opäť do Prešova
V poradí 11. ročník prešovského filmového festivalu POCITY prinesie precízny výber svetovej a domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami, ale aj ďalšími formami umenia. Festival sa bude konať od 8. do 14. októbra v Kine Scala, v Cinemaxe a v sklade hudby Stromoradie.
Fotografická súťaž Choď a foť v tomto ročníku aj s novinkou
Profesionálni, ale aj amatérski fotografi sa opäť môžu zapojiť do súťaže Choď a foť, ktorú už po ôsmykrát vyhlásila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Novinkou v tomto ročníku sú dve nové kategórie.
Festival architektúry a dizajnu 2020 v Prešove bude oslavou 70. výročia vyhlásenia Mestskej pamiatkovej rezervácie
5. ročník Festivalu architektúry a dizajnu v Prešove bude spájať históriu so súčasnosťou. Prešovčania sa opäť môžu tešiť na prezentáciu množstva nápadov a inšpirácií v oblasti bývania a dizajnu, ale aj na zaujímavé doplnkové aktivity a sprievodný program.
Prvou tohoročnou premiérou v rusínskom DAD je komédia
Potešiť ľudí, dať im v tomto čase pozitívnu energiu je hlavné poslanie inscenácie Detektor lži, ktorej celoslovenskú premiéru chystá na piatok 18. septembra činoherný súbor Divadla Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove.
September v Prešove sfarbí literatúra
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava sa napriek neľahkej situácii pokúsi aj tento rok pozdvihnúť ducha mesta festivalom čítania - Prešov číta rád. Knižnica prispôsobila program súčasným hygienickým nariadeniam a vybrané autorské besedy sprostredkuje priamo do našich domovov.
Letná kampaň Legendarium vyvrcholí v Bachledovej doline. Do súťaže sa tento rok zapojil rekordný počet účastníkov
Tradičná letná kampaň LEGENDARIUM z dielne Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska vyvrcholí v sobotu 26. septembra v Bachledovej doline. Vyhodnotenie súťaže je spojené s oslavami Svetového dňa cestovného ruchu a 3. narodeninami Chodníka korunami stromov.
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.