Streda, 05. august 2020
Meniny má Hortenzia | zajtra Jozefína

Mesto Prešov pozýva verejnosť participovať na príprave Akčného plánu sociálnych služieb

Mesto Prešov pripravuje návrh Akčného plánu sociálnych služieb a chce osloviť nielen organizácie, ktoré vykonávajú činnosť na území mesta, ale aj samotných občanov. Ak máte záujem predložiť svoje návrhy, urobiť tak môžete do 21. augusta 2020.

Mesto Prešov pri napĺňaní strategických vízií rozvoja sociálnych služieb zadefinovaných v Komunitnom pláne sociálnych služieb na roky 2018 - 2025 začína s prípravou Akčného plánu na roky 2021 - 2023.

V tejto súvislosti chce mesto Prešov osloviť organizácie pôsobiace na jeho území ako relevantného sociálneho partnera a požiadať ich o zaslanie návrhov aktivít, ktoré budú zapracované do pripravovaného Akčného plánu. Všetky aktivity budú jednotlivo posudzované, a to vzhľadom na rozpočtové možnosti a priority mesta a tiež v súlade s platnou legislatívou. Po zapracovaní doručených návrhov a aktivít bude návrh Akčného plánu na roky 2021 - 2023 zaslaný na pripomienkovanie. Mesto Prešov vytvorený Akčný plán následne predstaví širokej verejnosti na spoločnom stretnutí, ktoré je priebežne naplánované na september 2020.

Svoje návrhy však môžu okrem organizácií poslať aj občania mesta Prešov. Návrhy je možné zaslať prostredníctvom e-mailu na adresu katarina.kvokackova@presov.sk alebo ludmila.romanova@presov.sk. Termín zaslania návrhov je do 21. augusta 2020.

Mesto Prešov všetkým vopred ďakuje za podnetné návrhy, ktoré prispejú k zlepšeniu života jeho obyvateľov.

Akčný plán tvorí samostatnú prílohu Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Prešov na roky 2018 - 2025, spracovaný je na obdobie troch rokov. Je to plán stanovenia postupnosti krokov, ktoré musia byť zrealizované tak, aby boli dosiahnuté stanovené ciele rozvoja sociálnych služieb pre vyšpecifikované cieľové skupiny. Ich postupnou realizáciou dôjde k naplneniu vízie rozvoja sociálnych služieb na území mesta Prešov do roku 2025. Akčný plán obsahuje zoznam konkrétnych aktivít, ktoré je potrebné zrealizovať na dosiahnutie cieľa; priradenie zodpovednosti za plnenie konkrétnych aktivít; časový harmonogram plnenia konkrétnych aktivít; predpokladané finančné náklady potrebné k naplneniu stanovených aktivít a zdroje finančného krytia jednotlivých aktivít.

Prílohy
Komunitný plán sociálnych služieb 2018-2025
pdf
1752.4 kB
Akčný plán na roky 2018–2020
pdf
1232 kB
Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Chodkyňa podľahla zraneniam pri dopravnej nehode
Včera (13.07.2020) popoludní došlo k dopravnej nehode v obci Ľubotice, na Ul. Prešovskej, chodkyňa zraneniam podľahla.
Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny
Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.
Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva
(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.
Vlak Vojaka Švejka premáva počas leta od piatka do nedele. Nadväzuje naň aj autobusový spoj, ktorý vás prevedie Horným Zemplínom
Sezónny Vlak Vojaka Švejka, ktorý spája Medzilaborce s poľským mestom Sanok a Rzeszow, premáva počas tohto leta od piatka do nedele. Jeho prevádzka je naplánovaná do 6. septembra.
Pátranie po nezvestnej osobe
Vladimír PRISIAŽŇUK, nar. 25.01.1980, trvale bytom Čirč č. 299, okr. Stará Ľubovňa, prechodne klient Zariadenia pre seniorov – Domov sociálnych služieb Demjata č. 261
AKTUALIZÁCIA: Únik plynu na Jarkovej ulici
Na Jarkovej ulici došlo k poškodeniu plynového potrubia a úniku plynu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.