Streda, 05. august 2020
Meniny má Hortenzia | zajtra Jozefína

Peter Juhás kvôli videoklipu k skladbe Mávam vyskočil z lietadla!

Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa do povedomia dostal vďaka účinkovaniu v speváckej súťaži Hlas Česko Slovenska, vydáva v poradí už druhý singel z pripravovaného albumu. Kým prvotina ''Ty ani nevieš'' sa zrodila za podpory Jany Kirschner, novinku “Mávam“ mladý talent púšťa do sveta sám.

"Pieseň Mávam vznikla počas jedného krásneho slnečného dňa, keď som hral turné pre jednu pivnú spoločnosť v Čechách a mne napadlo, že by som mal v repertoári rád niečo živé, plné energie a s takým tým živelným driveom, ktorý v sebe mám odjakživa, “ prezrádza Peter Juhás. Muzikantovi najskôr napadla melódia pesničky, ktorú neskôr otextoval. „Text a hudbu som si napísal sám, ako som to cítil. Tak, ako sa snažím robiť všetky veci v živote, “ doplnil spevák a gitarista.

Zaujímavosťou je, že novinku ''Mávam'' Peter Juhás napísal sám pre seba. „Nemyslím to tak, aby som si spravil radosť, ale aby som si ňou stále pripomínal, že život mám vo vlastných rukách a hranice všetkého si určujem len a len ja sám, “ opisuje Juhás čo pre neho skladba znamená.

Produkčne Petrovi so skladbou “Mávam“ pomohli chalani zo štúdia Lavagance. Prvé spojenie s Tomom Lobbom a Oliverom Fillnerom, z vychyteného bratislavského nahrávacieho štúdia, prebehlo už pri Peťovom debute "Ty ani nevieš". Už toho času si kooperáciu spevák pochvaľoval. "Pri tejto druhej skladbe som do nich vložil celú svoju dôveru a s výsledkom som nadmieru spokojný. Chalanom patrí veľké ďakujem, “ opisuje vďačne spoluprácu.

Pesnička “Mávam'' sa dočkala aj vizuálnej podoby. Videoklip sa začína hraním na ulici, kde sa muzikant cíti ako doma. Ďalej sa v klipe objavia i zábery jazera v Šútove, či roadtripu s priateľmi. Pohodové obrazy sa vo videu striedajú so scénami plnými adrenalínu. Peter Juhás kvôli pesničke a jej významu poriadne zariskoval a vyskúšal šport, ktorého sa obával najviac a zároveň mal k nemu najväčší rešpekt. „Keďže som chcel touto skladbou vyjadriť dôveru v samého seba, a že je všetko presne tak ako má byť, chcel som spraviť niečo, z čoho som mal naozaj veľký strach. Pred pár rokmi som sa zaprisahal, že môžem vyskúšať všetko, ale určite nikdy nebudem skákať z lietadla. Tak som sa teda hecol a skočil som si z lietadla.“

https://www.youtube.com/watch?v=c0Y6x7doJpA&feature=youtu.be

Napriek strachu z výšok to sympaťák dal aj vďaka profíkom z Aeroklubu v Prievidzi, ktorí Peťa a jeho partiu pripravili na zoskok so slovami: „Nech si to hlavne užijú!“ „Nuž, tak sme si to teda užili. Ale musím priznať, že keď sme leteli v tom lietadle, ktoré nemalo dvere, iba nejakú plachtu, v 1500 m a keď som videl, ako si len tak jeden z cestujúcich vyskočil a my sme si to teda ešte vytiahli do raz takej výšky, tak mi nebolo všetko jedno. Rozmýšľal som reálne aj o tom, že na to kašlem, že to je somarina, a že mám rád svoj život predsa. Napokon som ale šťastný, že sa tak nestalo a prekonal som svoje obavy, lebo by som si to asi vyčítal do konca života“ priznáva Juhás. Po premiére v zoskoku z lietadla strach opadol a Peter už uvažuje o repete. „Každému odporúčam, nech si to vyskúša, pretože keď si tak padáte v 200km/h, alebo či už len pri tom stúpaní, tak si uvedomíte, aké malichernosti v živote riešite. Že sa netreba trápiť tým, čo za to nestojí a treba sa tešiť z každého jedného dňa. Z každej jednej šance zažiť niečo, čo sa vám zdalo ešte nedávno nemožné.“

Okrem novej skladby Peter Juhás hlási aj tohtoročné vydanie debutového štúdiového albumu. "Momentálne prebieha kampaň na štartovači, kde si ľudia môžu predobjednať môj album, alebo lekciu gitary či spevu. Taktiež im môžem aj zložiť pieseň na mieru, či prísť zahrať na záhradu alebo do klubu. Ak bude táto kampaň úspešná, pre svojich fanúšikov pripravím CD-čká rovno dve, “ opisuje mladý muzikant predstavu ako zvládnuť náročné financovanie nahrávania albumu či výrobu videoklipov. "Ak sa mi to cez túto kampaň nepodarí, budem musieť vymyslieť iný spôsob, ako na to našetriť, ale určite to tento rok dám dokopy. Cítim to tak. Pesničiek mám dosť a rád by som ľuďom, ktorí ma podporovali, dal možnosť pustiť si nejaké tie moje songy, “ stojí si za svojím muzikant, ktorý sa neprieči i robotám mimo hudobného segmentu. "Nové piesne vydávam aj vďaka svojej práci na pumpe, neštítim sa žiadnej roboty. Hudba je moja priorita a vášeň zároveň a som schopný kvôli nej zamakať, “ preukázal mladík prostredníctvom slov svoju pevnú vôľu, ale aj skromnosť a pokoru. „Na albume budú skladby, s ktorými mi pomáhal aj môj strážny anjel, Janka Kirschner a taktiež aj rôzny mix hudobných žánrov. Hudba je rozmanitá a ja sa cítim požehnaný tým, že sa jej môžem venovať. Uvidíme teda, čo z toho nakoniec vznikne, ale mám z toho už teraz veľkú radosť, “ dodal Peter Juhás na záver.

Peter Juhas

Peter Juhas
Peter Juhas Simona Hulmanová

Peter Juhas Simona Hulmanová
Peter Juhas Simona Hulmanová

Peter Juhas Simona Hulmanová
Mohlo by Vás zaujímať
Letný večer s atmosférou ako vo vinici môžete zažiť aj v AUTOkine pod Hradom Šariš
AUTOkino pod Hradom Šariš je späť. Po minuloročnom úspechu organizátori opäť potešia nadšencov kinematografie, ktorí si obľúbili filmové zážitky pod holým nebom. Tento rok sa bude premietať dokonca dvakrát.
Obraz do nového bytu
Rodiny, ktoré prežili minuloročnú tragédiu na Mukačevskej ulici, museli začať úplne odznova. V Galérii Caraffka pre nich pripravili výnimočnú výstavu, ktorá im bude pripomínať pomoc a oporu, ktorú našli nielen v Prešovčanoch, ale aj vo všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli.
ARTIS festival - hráme pre radosť
ARTIS festival je v Prešove už sedem rokov neodmysliteľne spojený s letom a s koncertami v Ortodoxnej synagóge.
Návštevníkov kaštieľa v Hanušovciach nad Topľou prekvapí slovenský unikát
Krajské múzeum v Prešove – Kaštieľ Hanušovce nad Topľou vystavuje jedinečný komplet predmetov svadobného vena rodu Dessewffy. Tento unikátny súbor osobných predmetov odhaľuje intimitu rodiny a podľa zástupcu riaditeľa múzea Samuela Brussa ho môžeme považovať za jeden z najvýznamnejších na Slovensku. Návštevníci tu uvidia napríklad zásnubný prsteň, rodové striebro či osobné tkaniny a bielizeň nevesty.
V novom videoklipe Superhrdina z dielne dua PACI PAC dobro zvíťazilo nad zlom
Úspešní pesničkári PACI PAC, ohlásili skvelé správy! Okrem nového videoklipu Superhrdina, v ktorom sa úlohy záporáka zhostil známy slovenský herec Roman Pomajbo, veselá dvojica zverejnila i nové dátumy úspešného turné, Paci Pac a kamaráti, ktoré bolo kvôli pandémii prerušené. Deti i rodičia sa čoskoro dočkajú aj nového cédečka!
Piate vydanie Turistických novín Prešovského kraja je už v obehu
Množstvo tipov na výlety, zaujímavé rozhovory a novinky z oblasti cestovného ruchu. Menovaným témam sa venuje 5. číslo Turistických novín Prešovského kraja, ktoré vydáva a distribuuje Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska.
Folklórne leto s Dúbravou plné tanca a zábavy
Folklórny súbor Dúbrava si pripravil množstvo aktivít, ktoré počas leta roztancujú všetkých nadšencov folklóru a ľudových tradícií. Folklórne leto s Dúbravou štartuje už 17. júla 2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.