Utorok, 01. december 2020
Meniny má Edmund | zajtra Bibiána

Verejnosť môže pripomienkovať štúdiu uskutočniteľnosti pre projekt Zavádzanie moderných technológií do regulácie dopravy

Mesto Prešov ponúka občanom možnosť verejne pripomienkovať štúdiu uskutočniteľnosti pre projekt "Zavádzanie moderných technológií do regulácie dopravy". Svoje pripomienky môžu Prešovčania posielať do 3. augusta.

Mesto Prešov sa rozhodlo vypracovať projekt „Zavádzanie moderných technológii do regulácie dopravy“ a zapojiť sa tak do výzvy Ministerstva investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie SR č. OPII-2020/7/11-DOP – Moderné technológie.

Hlavným dôvodom pre realizáciu projektu je neudržateľný stav pribúdajúcich motorových vozidiel a absencie obchvatov v meste Prešov, ktoré negatívne ovplyvňujú plynulosť cestnej premávky. Tento stav nepriaznivo vplýva aj na mestskú hromadnú dopravu. Jednou z priorít mesta Prešov je riešiť vzniknutú situáciu zavedením moderných a inteligentných dopravných systémov pre riadenie dopravy a preferenciu MHD.

Štúdia uskutočniteľnosti tohto projektu je teraz k dispozícii na pripomienkovanie pre širokú verejnosť. Všetky potrebné dokumenty sú zverejnené pod týmto článkom. Pripomienky k štúdii uskutočniteľnosti môžu občania poslať do 3. augusta 2020 do 16.00 hod. v priloženom formulári, ktorý si môžu stiahnuť nižšie, a to prostredníctvom e-mailovej adresy: anastazij.momot@presov.sk

Medzi hlavné zámery projektu a predkladanej štúdie uskutočniteľnosti patrí:

- podpora inteligentného rozvoja mesta Prešov v oblasti regulácie dopravy (v súlade s Plánom zabezpečenia preferencie dopravy na území mesta Prešov),
- rekonštrukcia a obnova technologických prvkov - radičov na dopravných zariadeniach cestnej svetelnej signalizácie na križovatkách situovaných na ulici Arm. gen. Svobodu,
- zavedenie systému inteligentného riadenia dopravy pomocou dopravných zariadení (cestnej svetelnej signalizácie) podľa najmodernejších európskych kritérií, t.j. navrhnúť spôsob riešenia systémových zmien signálnych plánov na jednotlivých križovatkách, ktoré následne umožnia rýchlejší pohyb vozidiel mestskej hromadnej dopravy križovatkami.

Štúdia je spracovaná a generovaná cez Centrálny metainformačný systém verejnej správy. Spolu s prílohami je dostupná aj na internetovej stránke: https://metais.vicepremier.gov.sk/studia/detail/37057974-dd26-56b1-bee0-1f45613104d5?tab=documents

Prílohy
Prílohy k štúdiu uskutočniteľnosti
pdf
58.3 kB
Štúdia uskutočniteľnosti
pdf
4431.5 kB
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA 9.11.2020: 2. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 7.11.2020 a 8.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 44 309 ľudí, pričom 188 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.
Druhé kolo celoplošného testovania v Prešove
V meste Prešov bude od 7.11.2020 do 8.11.2020 prebiehať druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Odporúča sa, aby ste sa zúčastnili na oboch kolách testovania.
FOTO: Druhý deň testovania
Prinášame Vám zopár záberov z nedele.
Priebeh celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA:
V novembri sa na Rúrkach, Sídlisku II a Solivare začnú práce na novej optickej telekomunikačnej sieti
Spoločnosť ANTIK Telecom s.r.o, ktorá stavia v obciach a mestách novú optickú telekomunikačnú distribučnú sieť pre VSD, a.s. , informuje občanov o začiatku prác v mestských častiach Rúrky, Sídlisko II a Solivar.
Mesto Prešov po náročnej rekonštrukcii otvára zimný štadión
Prešovský zimný štadión je po viac ako dvojročnej prestávke opäť plne funkčný, no predovšetkým je bezpečnejší a modernejší. Po náročnej rekonštrukcii je stavba skolaudovaná a športové kluby už môžu naplno využívať ľadovú plochu.
Krajský súd rozhodol: Skupinka vlastníkov pozemkov pri Kolmanovej záhrade nemá nárok na náhradu škody od mesta Prešov
Súkromné pozemky v lokalite Holá hora pri Kolmanovej záhrade mesto Prešov neodkúpi. Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu, ktorý rozhodol, že skupinka vlastníkov nemá nárok na náhradu škody za to, že na svojich pozemkoch nemôžu realizovať výstavbu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.