Streda, 05. august 2020
Meniny má Hortenzia | zajtra Jozefína

Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva

(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.

Prešovskí poslanci dnes mali schvaľovať finančné odškodnenie vo forme dotácie pre vlastníkov bytov na Mukačevskej ulici 3, 5, 11, 13, 15, 17 a tých vlastníkov bytov v bytových domoch na Mukačevskej 19, 21, 23 a 25, v ktorých bola spôsobená škoda pri výbuchu plynu v decembri minulého roka.

“Mali sme možnosť kúpiť 7 autobusov z Bratislavy za 42 tisíc eur, ktoré má v súčasnosti Dopravný podnik mesta Prešov iba zapožičané. Je to veľmi výhodná ponuka, o ktorú nechceme prísť nakoľko môžeme ušetriť viac ako 25 tisíc eur ročne na nájomnom za tieto vozidlá. Väčšina poslancov však na rokovaní chýbala, čím Prešovčanom ukázali ako im záleží na našom meste, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Prešovskí poslanci dnes mali rozhodovať aj o schválení financií v objeme 160 tisíc eur na opravy havarijných stavov v meste. 24 mestských poslancov z troch poslaneckých klubov sa však rokovania mestského zastupiteľstva nezúčastnilo, čím cielene zmarili celý priebeh zasadnutia. Išlo o členov týchto poslaneckých klubov:

1. Poslanecký klub OĽANO a nezávislí
2. Poslanecký klub SMER – SD, MOST-HÍD a nezávislí poslanci
3. Poslanecký klub Nezávislí kandidáti, SPOLU – občianska demokracia, ŠANCA

Vedenie mesta Prešov považuje prístup 24 poslancov za nezodpovedný, nakoľko ich povinnosťou je zúčastňovať sa na zasadnutiach mestských zastupiteľstiev, na ktorých rozhodujú o fungovaní mesta a jeho budúcnosti. Dnešným bojkotovaním rokovania vyslali znepokojivý signál všetkým obyvateľom mesta, ktorých záujmy reprezentujú ako ich volení zástupcovia.
Na neúspešnom rokovaní Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dňa 21.7.2020 sa prezentovali poslanci Pavol Neupauer, František Oľha, Vladimír Feľbaba, Rudolf Dupkala, Rastislav Mochnacký, Renáta Fedorčíková a Zuzana Bednárová.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Chodkyňa podľahla zraneniam pri dopravnej nehode
Včera (13.07.2020) popoludní došlo k dopravnej nehode v obci Ľubotice, na Ul. Prešovskej, chodkyňa zraneniam podľahla.
Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny
Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.
Vlak Vojaka Švejka premáva počas leta od piatka do nedele. Nadväzuje naň aj autobusový spoj, ktorý vás prevedie Horným Zemplínom
Sezónny Vlak Vojaka Švejka, ktorý spája Medzilaborce s poľským mestom Sanok a Rzeszow, premáva počas tohto leta od piatka do nedele. Jeho prevádzka je naplánovaná do 6. septembra.
Pátranie po nezvestnej osobe
Vladimír PRISIAŽŇUK, nar. 25.01.1980, trvale bytom Čirč č. 299, okr. Stará Ľubovňa, prechodne klient Zariadenia pre seniorov – Domov sociálnych služieb Demjata č. 261
AKTUALIZÁCIA: Únik plynu na Jarkovej ulici
Na Jarkovej ulici došlo k poškodeniu plynového potrubia a úniku plynu.
Mesto Prešov spúšťa nový web ku kandidatúre na Európske hlavné mesto kultúry
Dôležité informácie týkajúce sa kandidatúry mesta Prešov na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 nájdete odteraz na jednom mieste. Prešov 2026 už má vlastnú web stránku.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.