Utorok, 01. december 2020
Meniny má Edmund | zajtra Bibiána

Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva

(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.

Prešovskí poslanci dnes mali schvaľovať finančné odškodnenie vo forme dotácie pre vlastníkov bytov na Mukačevskej ulici 3, 5, 11, 13, 15, 17 a tých vlastníkov bytov v bytových domoch na Mukačevskej 19, 21, 23 a 25, v ktorých bola spôsobená škoda pri výbuchu plynu v decembri minulého roka.

“Mali sme možnosť kúpiť 7 autobusov z Bratislavy za 42 tisíc eur, ktoré má v súčasnosti Dopravný podnik mesta Prešov iba zapožičané. Je to veľmi výhodná ponuka, o ktorú nechceme prísť nakoľko môžeme ušetriť viac ako 25 tisíc eur ročne na nájomnom za tieto vozidlá. Väčšina poslancov však na rokovaní chýbala, čím Prešovčanom ukázali ako im záleží na našom meste, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Prešovskí poslanci dnes mali rozhodovať aj o schválení financií v objeme 160 tisíc eur na opravy havarijných stavov v meste. 24 mestských poslancov z troch poslaneckých klubov sa však rokovania mestského zastupiteľstva nezúčastnilo, čím cielene zmarili celý priebeh zasadnutia. Išlo o členov týchto poslaneckých klubov:

1. Poslanecký klub OĽANO a nezávislí
2. Poslanecký klub SMER – SD, MOST-HÍD a nezávislí poslanci
3. Poslanecký klub Nezávislí kandidáti, SPOLU – občianska demokracia, ŠANCA

Vedenie mesta Prešov považuje prístup 24 poslancov za nezodpovedný, nakoľko ich povinnosťou je zúčastňovať sa na zasadnutiach mestských zastupiteľstiev, na ktorých rozhodujú o fungovaní mesta a jeho budúcnosti. Dnešným bojkotovaním rokovania vyslali znepokojivý signál všetkým obyvateľom mesta, ktorých záujmy reprezentujú ako ich volení zástupcovia.
Na neúspešnom rokovaní Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dňa 21.7.2020 sa prezentovali poslanci Pavol Neupauer, František Oľha, Vladimír Feľbaba, Rudolf Dupkala, Rastislav Mochnacký, Renáta Fedorčíková a Zuzana Bednárová.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA 9.11.2020: 2. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 7.11.2020 a 8.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 44 309 ľudí, pričom 188 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.
Druhé kolo celoplošného testovania v Prešove
V meste Prešov bude od 7.11.2020 do 8.11.2020 prebiehať druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Odporúča sa, aby ste sa zúčastnili na oboch kolách testovania.
FOTO: Druhý deň testovania
Prinášame Vám zopár záberov z nedele.
Priebeh celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA:
V novembri sa na Rúrkach, Sídlisku II a Solivare začnú práce na novej optickej telekomunikačnej sieti
Spoločnosť ANTIK Telecom s.r.o, ktorá stavia v obciach a mestách novú optickú telekomunikačnú distribučnú sieť pre VSD, a.s. , informuje občanov o začiatku prác v mestských častiach Rúrky, Sídlisko II a Solivar.
Mesto Prešov po náročnej rekonštrukcii otvára zimný štadión
Prešovský zimný štadión je po viac ako dvojročnej prestávke opäť plne funkčný, no predovšetkým je bezpečnejší a modernejší. Po náročnej rekonštrukcii je stavba skolaudovaná a športové kluby už môžu naplno využívať ľadovú plochu.
Krajský súd rozhodol: Skupinka vlastníkov pozemkov pri Kolmanovej záhrade nemá nárok na náhradu škody od mesta Prešov
Súkromné pozemky v lokalite Holá hora pri Kolmanovej záhrade mesto Prešov neodkúpi. Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu, ktorý rozhodol, že skupinka vlastníkov nemá nárok na náhradu škody za to, že na svojich pozemkoch nemôžu realizovať výstavbu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.