Sobota, 28. november 2020
Meniny má Henrieta | zajtra Vratko

Na štart Prešovského cyklomaratónu sa po 6. raz postavia malí aj veľkí cyklisti

Obľúbené cyklistické podujatie sa uskutoční 5. septembra 2020. Vítaní sú všetci, ktorí chcú posilniť svoje zdravie a zašportovať si.

V sobotu 5. septembra 2020 od 14.30 hod. bude Prešov patriť cyklistom všetkých vekových kategórií. 6. Prešovský cyklomaratón sa bude niesť v duchu hesla: „Vodiči automobilov, na ceste nie ste sami."

Podujatie sa už tradične uskutoční pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej.

6. Prešovský cyklomaratón odštartuje na Sídlisku III (konečná MHD) a cyklisti sa po okruhu mestom stretnú v cieli, ktorý bude na Jazdeckej ulici 1/A (Bowling pri trati), opäť na Sídlisku III.

Mestský okruh dlhý 15 kilometrov bude viesť ulicami Prostějovská - Volgogradská - V. Clementisa - Obrancov mieru - Pražská - kruhový objazd pri ZVL - Švábska - Arm. gen. Ľ. Svobodu - Rusínska - Kuzmányho - Čierny most - Masarykova - Nám. legionárov - Hlavná - Sabinovská - Björnsonova - Čapajevova - Jazdecká.

6. Prešovský cyklomaratón sa vzhľadom na aktuálnu situáciu súvisiacu so šírením ochorenia COVID-19 uskutoční s malou zmenou. Ulicami Prešova pôjdu cyklisti spoločne a pôjde tak o "manifestačnú jazdu" na propagáciu voľnočasovej cyklistiky.

5. septembra 2020 v čase od 13.45 hod. do 14.20 hod. bude prebiehať prezentácia účastníkov. Prezentácia účastníkov sa uzatvára 10 min pred štartom. O 14.20 hod. je naplánované otvorenie podujatia a o 14.30 hod. sa cyklisti spoločne vyberú na jazdu mestom.

Mestského okruhu sa môžu zúčastniť deti staršie ako 10 rokov, v doprovode zákonného zástupcu. Všetci účastníci sú povinní riadiť sa pokynmi organizátorov, polície a rešpektovať pravidlá premávky na cestných komunikáciách. Každý účastník musí mať počas cyklistického podujatia na hlave ochrannú prilbu. Z bezpečnostných dôvodov nie je trať vhodná na jazdu s prívesným detským cyklistickým vozíkom.

Organizátorom podujatia je Občianske združenie CYKLOMARATÓN Prešov v spolupráci s OZ Legendary Bike club. Viac informácií nájdete na webovej stránke www.cyklopresov.com a facebookovej stránke www.facebook.com/cyklopresov/ alebo na e-mailovej adrese: cyklomaratonpresov@gmail.com.

Na 6. Prešovský cyklomaratón sa môžete registrovať na webovej adrese www.cyklopresov.com. Štartovné je dobrovoľné. V cene uhradeného dobrovoľného príspevku je občerstvenie po dojazde do cieľa.

Tešíme sa na Vašu účasť a dobicyklovania!

OZ CYKLOMARATÓN Prešov chce týmto obľúbeným cyklopodujatím opäť pomôcť Prešovčanom podporiť zdravie prostredníctvom cielenej telesnej aktivity. Cieľom podujatia je tiež prevencia civilizačných ochorení a zdravotná výchova so zameraním na pozitívny vplyv cykloturistiky na zdravie.

6. Prešovský cyklomaratón sa opäť ponesie v duchu „free cyklistiky“, čiže bez naháňania najlepšieho času, a určený je iba na preverenie si vlastných fyzických síl.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov už pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu nového futbalového štadióna
Mesto Prešov je o krok bližšie k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva.
Vstupná budova na prešovskom velodróme postupne získava nový vzhľad
Mesto Prešov pokračuje v obnove svojho unikátneho cyklistického velodrómu. Po rekonštrukcii interiéru vstupnej budovy prišlo na rad aj zateplenie a nová fasáda.
Prešovskí volejbalisti zdolali aj nováčika z Bratislavy
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na šesť zápasov. V sobotňajšej dohrávke 3. kola extraligy zdolali na domácej palubovke VKP Bratislava 3:0 (25:23, 25:20, 25:23).
Víťazný návrat na palubovku, hádzanári Tatrana Prešov zdolali Šaľu o 10 gólov
Hádzanári Tatrana Prešov sa do zápasového diania vrátili po vynútenej prestávke, spôsobenej povinnou karanténou, na víťaznej vlne. V dohrávanom stretnutí 7. kola Slovnaft handball extraligy uspeli na palubovke HKM Šaľa 34:24 (19:13).
Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili nad ŠKP Bratislava o 10 gólov
V predohrávanom stretnutí 12. kola Slovnaft handball extraligy zvíťazili hráči Tatrana Prešov nad tímom ŠKP Bratislava o 10 gólov 31:21 (19:10).
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.