Streda, 05. august 2020
Meniny má Hortenzia | zajtra Jozefína

Na štart Prešovského cyklomaratónu sa po 6. raz postavia malí aj veľkí cyklisti

Obľúbené cyklistické podujatie sa uskutoční 5. septembra 2020. Vítaní sú všetci, ktorí chcú posilniť svoje zdravie a zašportovať si.

V sobotu 5. septembra 2020 od 14.30 hod. bude Prešov patriť cyklistom všetkých vekových kategórií. 6. Prešovský cyklomaratón sa bude niesť v duchu hesla: „Vodiči automobilov, na ceste nie ste sami."

Podujatie sa už tradične uskutoční pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej.

6. Prešovský cyklomaratón odštartuje na Sídlisku III (konečná MHD) a cyklisti sa po okruhu mestom stretnú v cieli, ktorý bude na Jazdeckej ulici 1/A (Bowling pri trati), opäť na Sídlisku III.

Mestský okruh dlhý 15 kilometrov bude viesť ulicami Prostějovská - Volgogradská - V. Clementisa - Obrancov mieru - Pražská - kruhový objazd pri ZVL - Švábska - Arm. gen. Ľ. Svobodu - Rusínska - Kuzmányho - Čierny most - Masarykova - Nám. legionárov - Hlavná - Sabinovská - Björnsonova - Čapajevova - Jazdecká.

6. Prešovský cyklomaratón sa vzhľadom na aktuálnu situáciu súvisiacu so šírením ochorenia COVID-19 uskutoční s malou zmenou. Ulicami Prešova pôjdu cyklisti spoločne a pôjde tak o "manifestačnú jazdu" na propagáciu voľnočasovej cyklistiky.

5. septembra 2020 v čase od 13.45 hod. do 14.20 hod. bude prebiehať prezentácia účastníkov. Prezentácia účastníkov sa uzatvára 10 min pred štartom. O 14.20 hod. je naplánované otvorenie podujatia a o 14.30 hod. sa cyklisti spoločne vyberú na jazdu mestom.

Mestského okruhu sa môžu zúčastniť deti staršie ako 10 rokov, v doprovode zákonného zástupcu. Všetci účastníci sú povinní riadiť sa pokynmi organizátorov, polície a rešpektovať pravidlá premávky na cestných komunikáciách. Každý účastník musí mať počas cyklistického podujatia na hlave ochrannú prilbu. Z bezpečnostných dôvodov nie je trať vhodná na jazdu s prívesným detským cyklistickým vozíkom.

Organizátorom podujatia je Občianske združenie CYKLOMARATÓN Prešov v spolupráci s OZ Legendary Bike club. Viac informácií nájdete na webovej stránke www.cyklopresov.com a facebookovej stránke www.facebook.com/cyklopresov/ alebo na e-mailovej adrese: cyklomaratonpresov@gmail.com.

Na 6. Prešovský cyklomaratón sa môžete registrovať na webovej adrese www.cyklopresov.com. Štartovné je dobrovoľné. V cene uhradeného dobrovoľného príspevku je občerstvenie po dojazde do cieľa.

Tešíme sa na Vašu účasť a dobicyklovania!

OZ CYKLOMARATÓN Prešov chce týmto obľúbeným cyklopodujatím opäť pomôcť Prešovčanom podporiť zdravie prostredníctvom cielenej telesnej aktivity. Cieľom podujatia je tiež prevencia civilizačných ochorení a zdravotná výchova so zameraním na pozitívny vplyv cykloturistiky na zdravie.

6. Prešovský cyklomaratón sa opäť ponesie v duchu „free cyklistiky“, čiže bez naháňania najlepšieho času, a určený je iba na preverenie si vlastných fyzických síl.

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: Senzačným finalistom HOKEJBAL Prešov o.z. !
Prvým finalistom a zároveň zatiaľ najväčším prekvapením ligy sú domáci hráči HOKEJBAL Prešov o.z. , ktorí si aj v semifinále, už v čo najkratšom možnom čase, senzačne poradili s víťazom základnej časti HBC ASSASSINS Prešov a stali sa tak premiérovo prvým finalistom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy 2019/2020.
Majstrovstvá Slovenska v pretláčaní rukou, prvý krát v Prešove, v OC Epéria!
Kto si myslí, že pretláčanie rukou je krčmový šport, tak sa skutočne mýli! Už 15.augusta vám to dokážu tí najlepší armwrestleri, ktorých na Slovensku máme.
3b PHbL: O víťazovi rozhodne až piaty zápas !!!
3b Prešovská Hokejbalová liga a jej nekonečne dlhá sezóna, zapríčinená vírusom COVID- 19 sa nám už ale nezadržateľne blíži ku koncu a v nesmierne vyrovnanej finálovej sérii medzi HBK SENATROSRS Trebišov a domácim HOKEJBAL Prešov o.z. (2:2), tak o držiteľovi, pre oboch premiérového majstrovského pohára rozhodne, až piaty zápas.
Už tento víkend! ŠKODA BIKE OPEN TOUR odštartuje vo Svite skutočným vysokohorským MTB maratónom HORAL
Pravý vysokohorský ŠKODA HORAL MTB maratón odštartuje prvé kolo série najprestížnejších pretekov horských bicyklov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2020.
Na šachovom turnaji Prešov OPEN 2020 opäť dominovali Poliaci
Aj počas 13. ročníka obľúbeného šachového turnaja Prešov Open, ktorý sa uskutočnil pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej v priestoroch Hotela Senátor, sa najviac darilo poľským šachistom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.