PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

3b PHbL: O víťazovi rozhodne až piaty zápas !!!

3b Prešovská Hokejbalová liga a jej nekonečne dlhá sezóna, zapríčinená vírusom COVID- 19 sa nám už ale nezadržateľne blíži ku koncu a v nesmierne vyrovnanej finálovej sérii medzi HBK SENATROSRS Trebišov a domácim HOKEJBAL Prešov o.z. (2:2), tak o držiteľovi, pre oboch premiérového majstrovského pohára rozhodne, až piaty zápas.
Pozvánka
Pozvánka

Výsledky:

1. zápas:
HBK SENATORS Trebišov - HOKEJBAL Prešov o.z. 5:6 (1:0, 2:5, 2:1)
Stav série: 0:1
Rozpačitý začiatok a nervozita Prešovčanov + lekcia zo skúsenosti a efektivity = 3:0 v 20 minúte zápasu! Potom sa však na striedačke hostí (podľa zápisu) udialo niečo neuveriteľné a hlavne po galapredstavení "deduškov" M. Sála, M. Hopkovič, M. Koma, M. Kuchár a V. Staš, si prvý bod na svoje konto pripísali práve hokejbalisti v dresoch HOKEJBAL Prešov o.z..

2. zápas:
HOKEJBAL Prešov o.z. - HBK SENATORS Trebišov 2:3 pp. (2:0, 0:0, 0:2 - 0:1)
Góly: Stanislav, G. Longauer - R. Fecko 2 (rozh. pp.), A. Antal
Brankári: Maruščák - Kudľák
Vylúčenia: 4:1
Využitá pr. hra: 0:1
Rozhodcovia: Urbanec, Krivda
Stav série: 1:1
Tak a Trebišovčania vrátili domácim Prešovčanom požičané z prvého zápasu a pridali aj čerešničku na torte, v podobe gólu Rada Fecka v predĺžení.

3. zápas:
HBK SENATORS Trebišov - HOKEJBAL Prešov o.z. 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: J. Havrilčák - Stanislav (sam.nájazd), Kochan, V. Staš
Vylúčenia: 5:3
Rozhodcovia: Hriško, Urbanec
Stav série: 1:2
"Môj dom, môj hrad" v tejto sérii určite neplatí, no naopak "první vyhráni, z kapsy vyháni", alebo mužstvo, ktoré strelilo prvý gól , zápas ešte nevyhralo, tu zatiaľ platí na 100%.

4. zápas:
HOKEJBAL Prešov o.z. - HBK SENATORS Trebišov 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: Mat. Džupina, Habovčík, R. Fecko
Vylúčenia: 3:5
Rozhodcovia: Hriško, Krivda
Strely: 27:9
Stav série: 2:2
Prvý „matchball“ na hokejkách domácich odvrátil svojimi neuveriteľnými zákrokmi najlepší brankár, a dovolím si tvrdiť nielen základnej časti 3b PHbL Matej Kudľák, ktorý by hádam ešte ani dnes neťahal loptičku z vlastnej siete.

28.7.2020 | Autor: Peter KOCHAN | Šport | čítané: 1180 krát