Sobota, 28. november 2020
Meniny má Henrieta | zajtra Vratko

Rodiny z bytov v okolí Mukačevskej 7 dostanú od mesta finančný príspevok

Mesto Prešov finančne odškodní rodiny z troch bytoviek na Mukačevskej ulici, ktoré boli čiastočne zasiahnuté tragickým výbuchom plynu v decembri 2019. Výška príspevku na jednu bytovú jednotku predstavuje 540 eur.

Tragický výbuch plynu na Mukačevskej ulici v Prešove otriasol celým Slovenskom. Obyvatelia bytovky č. 7 prišli o strechu nad hlavou aj o všetko čo vo svojich bytoch mali. V zložitej situácii sa ocitli aj obyvatelia susedného vchodu č. 9, ktorí museli z dôvodu bezpečnosti na čas opustiť svoje byty. Medzi týchto ľudí bolo do konca februára 2020 prerozdelených 5 117 269, 51 eur, ktoré sa podarilo vyzbierať na oficiálnom účte mesta Prešov vďaka nezištnej pomoci ľudí zo Slovenska aj zo zahraničia.

Mesto Prešov sa teraz rozhodlo odškodniť aj ostatných ľudí z Mukačevskej ulice, ktorým po výbuchu zostali porozbíjané okná, alebo mali inak poškodené interiéry svojich bytov. „Napriek tomu, že poisťovne vo väčšine prípadov preplatili týmto ľuďom škody na majetku, chceli sme im finančne prispieť a morálne ich odškodniť. Príspevky vyplatíme v zmysle nášho všeobecne záväzného nariadenia správcom bytových domov, ktorí peniaze rozdelia medzi vlastníkov bytov, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Mesto na tento účel vyčlenilo 115 020 eur z dotácií od tretích strán, vrátane miest a obcí, ktoré boli poskytnuté v súvislosti s mimoriadnou udalosťou na Mukačevskej ulici a neboli súčasťou oficiálnej zbierky pre ľudí dotknutých výbuchom plynu.

V bytových domoch číslo 3, 5, 11, 13, 15, 17 bude príspevok poskytnutý vlastníkom všetkých bytových jednotiek a v bytových domoch 19, 21, 23, 25 bude príspevok poskytnutý vlastníkom bytových jednotiek, v ktorých bola spôsobená škoda. Pri tomto určovaní sa vychádza z podkladov doručených správcom. Výška príspevku na jednu bytovú jednotku je 540 eur.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA 9.11.2020: 2. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 7.11.2020 a 8.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 44 309 ľudí, pričom 188 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.
FOTO: Pokojný priebeh testovania vo Fakultnej nemocnici v Prešove
Príbuzní zamestnancov prešovskej nemocnice sa testujú v jej areáli.
Víkendové testovanie na COVID-19 v meste Prešov je ohrozené
Mesto Prešov sa už od minulého týždňa intenzívne pripravuje na celoplošné testovanie. Do organizácie boli zapojené desiatky zamestnancov, no bez dostatočného počtu kvalifikovaných zdravotníkov sa však nezvládnu otestovať všetci ľudia.
FOTO: Druhý deň testovania
Prinášame Vám zopár záberov z nedele.
Druhé kolo celoplošného testovania v Prešove
V meste Prešov bude od 7.11.2020 do 8.11.2020 prebiehať druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Odporúča sa, aby ste sa zúčastnili na oboch kolách testovania.
Priebeh celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA:
V novembri sa na Rúrkach, Sídlisku II a Solivare začnú práce na novej optickej telekomunikačnej sieti
Spoločnosť ANTIK Telecom s.r.o, ktorá stavia v obciach a mestách novú optickú telekomunikačnú distribučnú sieť pre VSD, a.s. , informuje občanov o začiatku prác v mestských častiach Rúrky, Sídlisko II a Solivar.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.