Streda, 05. august 2020
Meniny má Hortenzia | zajtra Jozefína

Rodiny z bytov v okolí Mukačevskej 7 dostanú od mesta finančný príspevok

Mesto Prešov finančne odškodní rodiny z troch bytoviek na Mukačevskej ulici, ktoré boli čiastočne zasiahnuté tragickým výbuchom plynu v decembri 2019. Výška príspevku na jednu bytovú jednotku predstavuje 540 eur.

Tragický výbuch plynu na Mukačevskej ulici v Prešove otriasol celým Slovenskom. Obyvatelia bytovky č. 7 prišli o strechu nad hlavou aj o všetko čo vo svojich bytoch mali. V zložitej situácii sa ocitli aj obyvatelia susedného vchodu č. 9, ktorí museli z dôvodu bezpečnosti na čas opustiť svoje byty. Medzi týchto ľudí bolo do konca februára 2020 prerozdelených 5 117 269, 51 eur, ktoré sa podarilo vyzbierať na oficiálnom účte mesta Prešov vďaka nezištnej pomoci ľudí zo Slovenska aj zo zahraničia.

Mesto Prešov sa teraz rozhodlo odškodniť aj ostatných ľudí z Mukačevskej ulice, ktorým po výbuchu zostali porozbíjané okná, alebo mali inak poškodené interiéry svojich bytov. „Napriek tomu, že poisťovne vo väčšine prípadov preplatili týmto ľuďom škody na majetku, chceli sme im finančne prispieť a morálne ich odškodniť. Príspevky vyplatíme v zmysle nášho všeobecne záväzného nariadenia správcom bytových domov, ktorí peniaze rozdelia medzi vlastníkov bytov, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Mesto na tento účel vyčlenilo 115 020 eur z dotácií od tretích strán, vrátane miest a obcí, ktoré boli poskytnuté v súvislosti s mimoriadnou udalosťou na Mukačevskej ulici a neboli súčasťou oficiálnej zbierky pre ľudí dotknutých výbuchom plynu.

V bytových domoch číslo 3, 5, 11, 13, 15, 17 bude príspevok poskytnutý vlastníkom všetkých bytových jednotiek a v bytových domoch 19, 21, 23, 25 bude príspevok poskytnutý vlastníkom bytových jednotiek, v ktorých bola spôsobená škoda. Pri tomto určovaní sa vychádza z podkladov doručených správcom. Výška príspevku na jednu bytovú jednotku je 540 eur.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Chodkyňa podľahla zraneniam pri dopravnej nehode
Včera (13.07.2020) popoludní došlo k dopravnej nehode v obci Ľubotice, na Ul. Prešovskej, chodkyňa zraneniam podľahla.
Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny
Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.
Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva
(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.
Vlak Vojaka Švejka premáva počas leta od piatka do nedele. Nadväzuje naň aj autobusový spoj, ktorý vás prevedie Horným Zemplínom
Sezónny Vlak Vojaka Švejka, ktorý spája Medzilaborce s poľským mestom Sanok a Rzeszow, premáva počas tohto leta od piatka do nedele. Jeho prevádzka je naplánovaná do 6. septembra.
Pátranie po nezvestnej osobe
Vladimír PRISIAŽŇUK, nar. 25.01.1980, trvale bytom Čirč č. 299, okr. Stará Ľubovňa, prechodne klient Zariadenia pre seniorov – Domov sociálnych služieb Demjata č. 261
AKTUALIZÁCIA: Únik plynu na Jarkovej ulici
Na Jarkovej ulici došlo k poškodeniu plynového potrubia a úniku plynu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.