PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

3b PHbL: Titul opäť mimo Prešova

V práve skončenej, historicky najdlhšej sezóne (COVID-19) 3b Prešovskej Hokejbalovej lige sme spoznali meno nového majstra a žiaľ, aj po tretí krát v rade sa nielen pohár pre víťaza, ale prekrásny putovný pohár, sťahujú mimo ich rodné mesto, tentokrát do Trebišova k tamojším SENATOROM. Blahoželáme!

HBK SENATORS Trebišov - HOKEJBAL Prešov o.z. 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Konečný stav série: 3:2
Či boli vo finále najlepšie mužstvá 3b PHbL 2019/2020 alebo nie, nad tým nech si lámu hlavičky tí, ktorí sa tam nedostali a dodnes hľadajú chybu všade inde! Finálová séria priniesla výborné a hlavne, vzácne vyrovnané a do posledných chvíľ, napínavé zápasy, ktoré sa divákom museli jednoznačne páčiť. Dôkazom je aj vytvorenie nového diváckeho rekordu ligy (217, vôbec nie je zlé na mestskú amatérsku súťaž). V poslednom rozhodujúcom zápase mali výsledkovo počas celého zápasu navrch hráči Trebišova, keď viedli 1:0, 3:1 a ešte necelé štyri minúty pred koncom aj 3:2, keď prišlo vyrovnanie a diváci sa tešili na „čerešničku na torte“ v podobe predĺženia. No proti bola šťastena, či umenie, keď nahodená loptička od polovice ihriska trafila hokejku Jakuba Havrilčáka a ta zapadla presne do pravého horného rohu nešťastného brankára Maruščáka. Pri záverečnej hre bez brankára sa už domácemu Prešovu (v zápise, ako hosťujúce mužstvo), žiaľ aj napriek tlaku, nepodarilo vyrovnať a tak so záverečným zvukom klaksónu, mohla prepuknúť eufória nového Majstra 3b PHbL pre súťažný ročník 2019/2020 vo farbách HBK SENATORS Trebišov.