Nedeľa, 20. september 2020
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava | zajtra Matúš

O zážitkový produkt Objavte Poloniny je veľký záujem

O zážitkový produkt Objavte Poloniny, ktorý je naplánovaný na tento víkend (21. – 23.8.), je veľký záujem. Svedčí o tom približne 300 predaných vstupeniek. Tie si budú môcť záujemcovia kúpiť aj v sobotu priamo v území na troch miestach – Runina, Ulič a Uličské Krivé

Trojdňové podujatie ponúka spleť rôznych zážitkov. Návštevníci Polonín sa môžu tešiť na kurzy tradičných remesiel. Vyskúšať si môžu tkáčstvo, košikárstvo, korytárstvo, výrobu píšťal a drevených ozdôb, keramiky, ale aj liečivých mastičiek. Všetky tieto kurzy budú prebiehať priamo u remeselníkov alebo v obciach Ulič a Nová Sedlica. Účastníci zážitkov si svoje výrobky odnesú domov ako spomienku na tento víkend.

Okrem toho sa môžu tešiť aj na lokálnu gastronómiu. V prípade záujmu ochutnajú trené či tatarčané pirohy, oprobovať môžu aj pečenie chleba v hlinenej peci alebo prípravu domácich sirupov. Víkendové zážitky budú doplnené aj o zaujímavý program. Piatok to bude premietanie filmov pre deti, v sobotu zas dramatizované čítanie poviedok rusínskeho spisovateľa Štefana Suchého zo Stakčína a večer je pripravený koncert kapely zo Svidníka Piňazi De?.

Objavte Poloniny je výbornou príležitosťou ako spoznať tento kút Slovenska, ktorý v sebe ukrýva aj také klenoty, ako sú pralesy s pečaťou UNESCO, Park tmavej oblohy či nezameniteľná rusnácka kultúra a pútavá história. Zažite ich na vlastnej koži v podobe niekoľkých aktivít, ako sú sprevádzané cyklopotulky, pozorovanie hviezd i život vtákov, vtipné historky o miestnych legendách či rozprávanie o historických udalostiach. Toto a omnoho viac nájdete v Poloninách počas troch dní plných zážitkov.

Zážitkový víkend Objavte Poloniny realizuje občianske združenie Take naše v spolupráci s partnermi: Správa Národného parku Poloniny, Slovenský zväz astronómov, Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV, OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš, Múzeum rusínskej kultúry, KOCR Severovýchod Slovenska, Nadácia SPP a Korzár.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.