Nedeľa, 20. september 2020
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava | zajtra Matúš

Prioritou je zeleň pri cestných ťahoch. Harmonogram kosenia určuje mesto Prešov

Technické služby mesta Prešov, a.s. , (TSmP), momentálne končia druhú kosbu parkovej zelene mesta v tomto roku. Na kosenie vyčlenil podnik 25 pracovníkov. Desať kosačiek a osem krovinorezov zatiaľ minulo takmer 1 000 litrov benzínu a 3 700 litrov nafty. Keďže práca závisí od počasia, snažia sa využiť každú slnečnú hodinu: „Začíname okolo siedmej ráno. Ak je pekne, ťaháme do večera, aj do piatej – šiestej. Keď pršalo, museli sme končiť už cez deň, “ približuje Ingrid Mihaľová z oddelenia obchodnej stratégie a legislatívy TSmP.

Technické služby pracujú podľa harmonogramu, ktorý stanovil a zverejnil mestský úrad. Tento týždeň dokončili kosenie v Mestskej časti 2 na Nábrežnej ulici a Pod kalváriou a poslednú časť v Nižnej Šebastovej (Mestská časť 3). Uplynulých desať dní Technické služby zároveň začali tretiu kosbu reprezentatívnej zelene, teda parkov a sprievodnej zelene pri hlavných cestných ťahoch. „Zeleň pri cestných ťahoch je prioritná z hľadiska bezpečnosti. K dnešnému dňu je sprievodná zeleň pokosená v mestských častiach 5, 6 a 7 – Solivar, Šváby, Sekčov a Šalgovík. Momentálne sa nachádzame na Sabinovskej ulici a smerujeme na Sídlisko III, “ vysvetlila Ingrid Mihaľová a dodala: „Pravidelne monitorujeme výbehy pre psov a detských ihrísk, kosíme materské škôlky, aby aj teraz cez prázdniny, keď majú niektoré materské škôlky otvorené svoje brány, mali pokosený a udržiavaný areál.“

Hoci Technické služby evidujú viaceré podnety na kosenie, harmonogram prác pripravuje mesto: „Kosíme presne podľa určeného harmonogramu, ktorý nám zadáva mesto. Obyvatelia sa musia so všetkými pripomienkami obrátiť na mestský úrad.“

Technické služby sa snažia obmedziť akékoľvek problémy, ktoré môže kosenie priniesť. Po veľkých kosačkách dočisťujú terén popri stromoch, obrubníkoch a chodníkoch pracovníci so strunovými kosačkami. V každej skupine sú aj zamestnanci s plachtou, pomocou ktorej zabezpečujú, aby odskakujúce kamienky nepoškodili okná na autách, alebo aby sa nestalo niečo chodcom na chodníku. Pri kosení popri cestách a chodníkoch pomocou fúkačov udržiavajú čisté komunikácie bez trávy. Chybička sa ale pritrafí a jednu sťažnosť už Technické služby podľa Ingrid Mihaľovej riešiť museli: „Na Šváboch sme nechtiac skosili živý plot, ktorý nebolo dobre vidno. Nevedeli sme o ňom, nebol zaznačený ani v pasporte verejnej zelene, ktorý máme k dispozícii.“ V tejto chvíli už ale obyvatelia môžu byť spokojní, pretože na mieste majú vysadený úplne nový živý plot.

„Veríme, že Prešovčania budú spokojní. Napĺňame zadávacie protokoly od mesta, kosíme, čistíme a v niektorých úsekoch ostávajú odrezky trávy na mieste a slúžia ako mulč. Zlepšuje sa tým prívod živín a kvalita pôdy, “ uzatvorila Ingrid Mihaľová z TSmP.

Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
Od 17. septembra 2020 sa v Prešove bude upratovať vo veľkom. Pozrite si už teraz harmonogram pristavenia VOK-ov a pripravte sa na jarné upratovanie.
FOTO: DAMA Fest
Ako každý rok, tak aj tento sa uskutočnil Festival SZUŠ DAMA, kde žiaci aj učitelia predstavili to, čo sa naučili.
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s dodávateľom parkovacieho softvéru
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s firmou OCP s.r.o. , na realizáciu informačného systému automatizovanej regulácie parkovania. Cieľom je vytvorenie centrálneho systému evidencie vozidiel, ktorý od januára 2021 umožní kontrolu platieb za parkovné.
V Prešove sme si pripomenuli 76. výročie Slovenského národného povstania
Pri pamätníkoch v Južnom parku a na Konštantínovej ulici sme si pripomenuli pamiatku obetí SNP. Ani po 76 rokoch tak nezabúdame na tých, ktorí padli v boji za našu slobodu.
Mesto Prešov sa v septembri zapojí do súťaže Do práce na bicykli
Mesto Prešov sa aj tento rok zapojí do národnej kampane Do práce na bicykli. Celoslovenská súťaž potrvá od 1. do 30. septembra 2020.
Vyhlásenie mesta Prešov k úhrade záväzkov voči spoločnosti Matijka, s.r.o
Mesto Prešov vyplatilo spoločnosti Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici sumu len do výšky stanovenej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline. Zvyšnú vyfakturovanú čiastku radnica naďalej považuje za nedôvodnú.
Mesto Prešov zaplatilo firme Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce
Mesto Prešov pristúpilo k úhrade oprávnených nákladov spojených so záchrannými prácami vykonanými po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove. Faktúry od spoločnosti Matijka s.r.o. radnica preplatila do výšky uznanej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.