Nedeľa, 20. september 2020
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava | zajtra Matúš

Mark Dann, prostredníctvom novinky TAKE ME HOME, poplietol hlavu herečke Karin Qayumovej

Úspešný slovenský hudobník a producent Mark Dann, zverejnil svoj najnovší hudobný počin prostredníctvom videoklipu. V novinke TAKE ME HOME to medzi ním a hereckou hviezdičkou Karin Qayumovou poriadne zaiskrí!

Mladý, talentovaný skladateľ, hudobník a producent Mark Dann prichádza s novým singlom TAKE ME HOME. Novinka, ktorej ústredná téma je podľa samotného hudobníka láska, sa zrodila počas jarnej karantény, kedy sa celej kultúrnej obci zrušili plánované podujatia. “Bol to až nezvyk, tráviť toľko času doma po všetkých tých rokoch dennodenného cestovania. Zavrel som sa do štúdia a začal som tvoriť. Spontánne mi napadla vyhrávka, na ktorej som začal pracovať a dnes je z toho môj nový singel TAKE ME HOME, ” priblížil autor energickej novinky.

Na novej piesni s Markom Dannom spolupracoval Miro Jaroš, mimoriadne populárny spevák a Markov kamarát a parťák zároveň. Miro má na svedomí všetky anglické texty skladieb, ktoré Mark Dann doposiaľ vydal a novinka TAKE ME HOME nie je výnimkou. “Mirkove texty sa mi páčia, pretože sú jednoduché a rýchlo zapamätateľné. Aj keď sú v angličtine, tak si ich dokážu zapamätať aj ľudia, u ktorých je tá angličtina slabšia.” Napriek tomu, že sa pesnička volá TAKE ME HOME, čo vo voľnom preklade znamená vezmi ma domov, hlavnú úlohu v novinke zohráva ten najhlbší cit. “V pesničke sa spieva o láske. Dom nie je domov. Domov je miesto, kde sa cítim dobre s človekom, ktorého milujem, ” vysvetľuje mladý producent.

Ako je už u Marka Danna zvykom, ku každej skladbe prizve k spolupráci iného speváka či speváčku. “Baví ma objavovať talentovaných ľudí, ktorí milujú hudbu rovnako ako ja, ” hovorí a následne prezrádza čí hlas počuť z jeho najnovšieho počinu. “Skúšal som rôzne typy mužských aj ženských hlasov. Dlho som nevedel nájsť “to pravé orechové”. Do pesničky TAKE ME HOME som nakoniec oslovil Jakuba Pružinského, pretože sa mi veľmi páči jeho výraz a farba hlasu.”

TAKE ME HOME sa dočkala i vizuálnej podoby a Mark Dann ju priaznivcom naservíroval práve prostredníctvom videoklipu. Námet klipu má na svedomí samotný hudobný producent a odráža ústrednú tému piesne. “Už pri tvorení pesničky som si predstavoval príbeh mladých ľudí, ” opisuje svoje predstavy, ktoré následne zhmotnil kameraman Rajmund Petrík. “Rajmund mi pomáhal so strihom aj v klipe Slobodní. Vtedy som zistil, že má pre strih cit a, dokonca, sme sa stali aj kamarátmi. Tentokrát som do jeho rúk vložil ešte väčšiu dôveru a oslovil ho, aby videoklip nakrútil.”

https://www.youtube.com/watch?v=qx9b8A1ica8&t=3s

Scény klipu sa natáčali v Bratislave a na vypustenej priehrade v obci Ružiná, neďaleko od Markovho rodného Lučenca. Video zobrazuje príbeh mladej lásky a je popretkávané tancom v podaní tanečnej skupiny Wanted, pod taktovkou Števa Chleba. Vedľajšiu rolu si strihol i hlas piesne, Jakub Pružinský. Hlavnej úlohy sa však zhostil samotný autor piesne, pre ktorého to bola premiéra. “V klipe som od začiatku chcel zaujímavých a niečím výnimočných ľudí. Tak isto som potreboval, aby vedeli niektoré situácie zahrať. Preto som oslovil mladú herečku Karin Qayumovú, ktorá vyzerá exoticky a je naozaj skvelá herečka, čo nám na natáčaní pri viacerých situáciách dokázala, ” predstavil hudobník nežnejšiu polovičku hlavných úloh, s ktorou vo videoklipe prežil romantické chvíle. O Markovi je známe, že je zadaný už dlhých deväť rokov, svoju vyvolenú Dominiku, dokonca požiadal o ruku. Naskytá sa otázka, či nežiarli snúbenica, keď do sveta púšťa klip, v ktorom láskou zahorí k inej slečne? “Vôbec nie. Moja snúbenica bola počas celého natáčania prítomná za kamerou. Pomáhala nám s produkciou. Prišlo mi to občas čudné, keď som sa snažil zahrať zaľúbenú scénu s inou babou, keď sa na to pozerala moja snúbenica, ale Karin mi v tom pomáhala. Sama mi poradila, aby som si namiesto nej predstavoval moju Dominiku. Priznám sa, že hrať zaľúbené scény s iným dievčaťom mi veľmi nešlo, ” priznáva Mark Dann na záver.

Archív Mark Dann
Archív Mark Dann
Archív Mark Dann
Rajmund Petrík
Rajmund Petrík
Rajmund Petrík
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: DAMA Fest
Ako každý rok, tak aj tento sa uskutočnil Festival SZUŠ DAMA, kde žiaci aj učitelia predstavili to, čo sa naučili.
Apple TV+ predstavuje prvú ukážku dokumentárneho TV programu “Long Way Up,”
Apple TV+ tento týždeň predstavila prvú ukážku “Long Way Up, ” novej motocyklovej série dokumentárneho TV programu, v hlavných úlohách s Ewanom McGregorom a Charleym Boormanom.
Fotografická súťaž Choď a foť v tomto ročníku aj s novinkou
Profesionálni, ale aj amatérski fotografi sa opäť môžu zapojiť do súťaže Choď a foť, ktorú už po ôsmykrát vyhlásila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Novinkou v tomto ročníku sú dve nové kategórie.
Festival architektúry a dizajnu 2020 v Prešove bude oslavou 70. výročia vyhlásenia Mestskej pamiatkovej rezervácie
5. ročník Festivalu architektúry a dizajnu v Prešove bude spájať históriu so súčasnosťou. Prešovčania sa opäť môžu tešiť na prezentáciu množstva nápadov a inšpirácií v oblasti bývania a dizajnu, ale aj na zaujímavé doplnkové aktivity a sprievodný program.
Prvou tohoročnou premiérou v rusínskom DAD je komédia
Potešiť ľudí, dať im v tomto čase pozitívnu energiu je hlavné poslanie inscenácie Detektor lži, ktorej celoslovenskú premiéru chystá na piatok 18. septembra činoherný súbor Divadla Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove.
Gloom pozývajú novým videoklipom Hollow na sobotňajší koncert
Slovenskí gotici Gloom vydali v apríli svoj v poradí tretí album Awaken a novým videoklipom k pesničke Hollow pozývajú na sobotňajší koncert v prešovskom Stromoradí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.