Utorok, 20. október 2020
Meniny má Vendelín | zajtra Uršuľa

Na štart Prešovského cyklomaratónu sa po 6. raz postavia malí aj veľkí cyklisti

Obľúbené cyklistické podujatie sa uskutoční 5. septembra 2020. Vítaní sú všetci, ktorí chcú posilniť svoje zdravie a zašportovať si.

V sobotu 5. septembra 2020 od 14.30 hod. bude Prešov patriť cyklistom všetkých vekových kategórií. 6. Prešovský cyklomaratón sa bude niesť v duchu hesla: „Vodiči automobilov, na ceste nie ste sami."

Podujatie sa už tradične uskutoční pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej.

6. Prešovský cyklomaratón odštartuje na Sídlisku III (konečná MHD) a cyklisti sa po okruhu mestom stretnú v cieli, ktorý bude na Jazdeckej ulici 1/A (Bowling pri trati), opäť na Sídlisku III.

Mestský okruh dlhý 15 kilometrov bude viesť ulicami Prostějovská - Volgogradská - V. Clementisa - Obrancov mieru - Pražská - kruhový objazd pri ZVL - Švábska - Arm. gen. Ľ. Svobodu - Rusínska - Kuzmányho - Čierny most - Masarykova - Nám. legionárov - Hlavná - Sabinovská - Björnsonova - Čapajevova - Jazdecká.

6. Prešovský cyklomaratón sa vzhľadom na aktuálnu situáciu súvisiacu so šírením ochorenia COVID-19 uskutoční s malou zmenou. Ulicami Prešova pôjdu cyklisti spoločne a pôjde tak o "manifestačnú jazdu" na propagáciu voľnočasovej cyklistiky.

5. septembra 2020 v čase od 13.45 hod. do 14.20 hod. bude prebiehať prezentácia účastníkov. Prezentácia účastníkov sa uzatvára 10 min pred štartom. O 14.20 hod. je naplánované otvorenie podujatia a o 14.30 hod. sa cyklisti spoločne vyberú na jazdu mestom.

Mestského okruhu sa môžu zúčastniť deti staršie ako 10 rokov, v doprovode zákonného zástupcu. Všetci účastníci sú povinní riadiť sa pokynmi organizátorov, polície a rešpektovať pravidlá premávky na cestných komunikáciách. Každý účastník musí mať počas cyklistického podujatia na hlave ochrannú prilbu. Z bezpečnostných dôvodov nie je trať vhodná na jazdu s prívesným detským cyklistickým vozíkom.

Organizátorom podujatia je Občianske združenie CYKLOMARATÓN Prešov v spolupráci s OZ Legendary Bike club. Viac informácií nájdete na webovej stránke www.cyklopresov.com a facebookovej stránke www.facebook.com/cyklopresov/ alebo na e-mailovej adrese: cyklomaratonpresov@gmail.com.

Na 6. Prešovský cyklomaratón sa môžete registrovať na webovej adrese www.cyklopresov.com. Štartovné je dobrovoľné. V cene uhradeného dobrovoľného príspevku je občerstvenie po dojazde do cieľa.

Tešíme sa na Vašu účasť a dobicyklovania!

OZ CYKLOMARATÓN Prešov chce týmto obľúbeným cyklopodujatím opäť pomôcť Prešovčanom podporiť zdravie prostredníctvom cielenej telesnej aktivity. Cieľom podujatia je tiež prevencia civilizačných ochorení a zdravotná výchova so zameraním na pozitívny vplyv cykloturistiky na zdravie.

6. Prešovský cyklomaratón sa opäť ponesie v duchu „free cyklistiky“, čiže bez naháňania najlepšieho času, a určený je iba na preverenie si vlastných fyzických síl.

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: Hokejbal z mapy športov v meste zatiaľ nevymizne!
Za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ SR (COVID- 19), začala v novodobej ére písať svoju ôsmu kapitolu mužská 3b Prešovská Hokejbalová liga, ktorá sa aj v tomto súťažnom ročníku môže neoficiálne nazvať Východoslovenskou. Štartujú v nej totiž mužstvá od Trebišova, cez Košice, domáci Prešov, až po Bardejov. Žiaľ po minulej sezóne sa počet účastníkov znížil na sedem, keď mužstvo HMHK bauska Vranov nad Topľou postúpili do najvyššej hokejbalovej súťaže na Slovensku (SHbE) a naopak, druhé mužstvo z neďalekých Košíc WARRIORS rieši interné problémy. Žiaľ, ani sľubovaný príchod mužstiev z Popradu a Humenného sa nepodarilo zrealizovať, hlavne po logistickej stránke. Obhajcom majstrovského titulu je mužstvo HBK SENATORS Trebišov.
Ako prežil korona situáciu najväčší karate klub na Slovenku - Junior Prešov?
Ohľadom situácie v najväčšom karate klube v dobe obmedzení spojených s korona vírusom, sme sa porozprávali s trénerom karate klubu Junior Prešov, Ľubom Čiernikom.
3b PHbL: Favoriti bez straty bodu!
Za dodržania najprísnejších platných opatrení ÚVZ SR pokračovali hokejbalisti zápasmi 3. a 4. kola. Rozhodnutím organizátora 3b PHbL sa však všetky zápasy 3b Prešovskej Hokejbalovej Ligy, až do odvolania budú hrať bez divákov.
Prešovskí Panteri využili poslednú možnosť súťažiť. Z Lučenca si odnášajú 18 titulov majstrov Slovenska.
Napriek tomu, že situácia okolo nového koronavírusu rušila športovcom plány, prešovskí Panteri dostali možnosť predviesť svoju formu z letnej prípravy na Majstrovstvách Slovenska.
Tatran Prešov s 12-gólovým víťazstvom
Aj svoj prvý zápas na palubovke súpera v úvode Slovnaft handball extraligy zvládli hádzanári Tatrana Prešov bez vážnejších problémov. V zápase 3. kola súťaže zvíťazili nad tímom ŠKP Bratislava 34:22 (19:7). Najviac gólov v drese Tatrana strelil v tomto stretnutí Oliver Rábek, ktorý zaznamenal sedem presných zásahov.
Prešovskí volejbalisti v bitke o východ zdolali Košice 3:1. Úspešný debut Kardoša
Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov zaznamenali úspešný vstup do extraligovej sezóny 2020/21. V jedinom sobotňajšom zápase 2. kola vyhrali zverenci Mareka Kardoša vo východniarskom derby nad VK KDS Šport Košice 3:1. Kardoš tak zaznamenal víťazný debut na lavičke Šarišanov.
Bajkalská ulica bude od 5. októbra čiastočne uzavretá
Bajkalská ulica bude v termíne od 5. do 16. októbra 2020 čiastočne uzavretá. Dôvodom je uloženie tepelnej prípojky pre nájomné bytové domy.
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.