Nedeľa, 20. september 2020
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava | zajtra Matúš

Prešov Half Marathon 2020 sa uskutoční za prísnych hygienických opatrení

Prešov Half Marathon 2020 sa tento rok uskutoční v obmedzenom režime. Pre bezpečnosť športovcov i divákov je rozdelený na 3 menšie podujatia.

Prešov Half Marathon 2020
Prešov Half Marathon 2020

Prešov Half Marathon 2020 (PHM 2020) pod záštitou Andrey Turčanovej, primátorky mesta Prešov, sa tento rok uskutoční za obmedzenej účasti športovcov i divákov.

Podujatie sa tento rok uskutoční na cyklochodníku Prešov – Veľký Šariš. Prevádzka cyklochodníka tak bude v sobotu 12. septembra 2020 v čase od 8.00 do 18.30 hod. v oboch smeroch obmedzená len na bežcov a účastníkov podujatia Prešov Half Marathon 2020.

Z bezpečnostných dôvodov a v rámci hygienických opatrení je PHM 2020 rozdelený na 3 menšie podujatia:

od 09:00 do 12:00 hod. Prešov Half Marathon – disciplína ½ maratón
od 14:00 do 16:00 hod. Prešov Half Marathon – disciplína 10 KM
od 17:00 do 18:00 hod. Prešov Half Marathon – disciplína UNIPO 5 KM
Do zóny ŠTART bude vstup možný iba po odmeraní teploty, s prekrytím horných dýchacích ciest a po dezinfekcii rúk.

Pri vstupe do štartového sektoru je potrebné rešpektovať pokyny usporiadateľov a dodržiavať nimi odporúčané odstupy. Pri štarte a rozbehu je každý bežec povinný mať na prvých 200 metroch trate prekryté horné dýchacie cesty (rúško, šatka-bufka), rovnako je to nutné aj bezprostredne po dobehu do cieľa.

V rámci polmaratónu vedie trasa od štartu po cyklochodníku do mesta Veľký Šariš na obrátku a späť, v troch okruhoch. V disciplíne 10KM bežci pobežia od štartu po cyklochodníku do mesta Veľký Šariš na obrátku a späť, v dvoch okruhoch. V disciplíne UNIPO 5 KM vedie trasa od štartu po cyklochodníku do mesta Veľký Šariš na obrátku a späť, v jednom okruhu. Trať je v každej disciplíne riadne značená a pomeraná.

Občerstvenie bude počas jednotlivých disciplín z hygienických dôvodov a v rámci opatrení obmedzené a balené. Samozrejmosťou bude už tradične aj sprievodný program s DJ-om, bongomanom a ďalšími prekvapeniami.

Po dobehnutí do cieľa si bežci vyzdvihnú medaily a cieľové balíčky, kde nájdu občerstvenie a darčeky od partnerov podujatia.

Všetky informácie sú priebežne zverejňované na facebookovej stránke podujatia: https://www.facebook.com/presovhalfmarathon

Mohlo by Vás zaujímať
EuroVelo 11 – Cyklotrasa pre všetkých
Výstavba medzinárodnej cyklotrasy EuroVelo 11, ktorá vedie naprieč celým Prešovským krajom každoročne napreduje. Aj v tomto roku pribudli nové úseky v katastri obcí Veľký Šariš a Pečovská Nová Ves. Do roka by mali byť touto trasou prepojené aj tri mestá v Prešovskom kraji. Po dokončení úseku v Šarišských Michaľanoch sa cyklisti dostanú po cykloželeznici z Prešova cez Veľký Šariš až do Sabinova.
STD Domaša Tour bude opäť o dokonalom cyklistickom zážitku
STD Domaša Tour napíše 6. septembra piatu kapitolu. Na výkonnostných, aj amatérskych cyklistov čaká 73 kilometrov dlhá trať. Súčasťou podujatia bude tiež detská verzia pretekov. Pripomenieme, že on line registrácia prebieha do 30. augusta.
Na štart Prešovského cyklomaratónu sa po 6. raz postavia malí aj veľkí cyklisti
Obľúbené cyklistické podujatie sa uskutoční 5. septembra 2020. Vítaní sú všetci, ktorí chcú posilniť svoje zdravie a zašportovať si.
3b CUP Prešov 2020 korisťou HBC ASSASSINS Prešov
Za dodržania prísnych bezpečnostných nariadení ÚVZ SR, sa počas uplynulého víkendu konal už 6.ročník obľúbeného hokejbalového turnaja 3b CUP Prešov 2020, ktorý je vlastne predprípravou pred novým súťažným ročníkom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy, ktorá po svojom obnovenom zrode odštartuje už 13.septembra 2020, svojou v poradí ôsmou sezónou.
Tatran Prešov získal Slovenský pohár
Hádzanári Tatrana Prešov sa stali držiteľmi Slovenského pohára pre ročník 2019/20. Vo finálovom stretnutí turnaja Final 4 v Bardejove zvíťazili vysoko 29:12 (14:5) nad Považskou Bystricou, ktorej tak oplatili minuloročné víťazstvo zo vzájomného zápasu po kontroverznom sedmičkovom rozstrele.
Začala sa súťažná časť kampane Do práce na bicykli 2020
Tento týždeň sa aj v Prešove začala súťažná časť národnej kampane Do práce na bicykli. Celoslovenská súťaž potrvá od 1. do 30. septembra 2020.
Volejbalisti odteraz VK MIRAD UNIPO Prešov
Po predčasne ukončenej sezóne v jari tohto roku sa nezadržateľne blíži nový ročník mužskej volejbalovej extraligy. Prešovskí volejbalisti do nej vstúpia v zmodernizovanej športovej hale s novým názvom, logom a tvárami.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.