Štvrtok, 01. október 2020
Meniny má Arnold | zajtra Levoslav

Mesto Prešov má už 100 priechodov pre chodcov s moderným LED prisvetlením

Pri priechode pre chodcov na Levočskej ulici v Prešove pribudli moderné LED svietidlá, vďaka ktorým sa zvýšila bezpečnosť prechádzajúcich chodcov.

Frekventovaný priechod pre chodcov na Levočskej ulici v blízkosti polikliniky a priľahlej Záhradnej ulice už má samostatné LED osvetlenie. Chodci, ktorí tadiaľ prechádzajú vo večerných alebo v nočných hodinách, sú tak oveľa lepšie viditeľní. Ide o súčasť dlhodobého aktívneho prístupu mesta Prešov k vytváraniu väčšej bezpečnosti pre chodcov, ako aj k zlepšovaniu parametrov verejného osvetlenia. Prisvetlené priechody pre chodcov mesto buduje v spolupráci s prevádzkovateľom verejného osvetlenia O. S. V. O. comp, a.s.

Spolu s priechodom pre chodcov na Levočskej ulici sa na území mesta Prešov nachádza presne 100 priechodov, ktoré sú osvetlené pomocou moderných LED svietidiel. Tento počet radí mesto Prešov k slovenským lídrom v aktívnom prístupe k bezpečnosti chodcov na priechodoch. Cena za osvetlenie priechodu pre chodcov na štvorprúdovej ceste na Levočskej ulici bola takmer 7 600 eur s DPH vrátane zemných a elektroinštalačných prác.

Lokalita pri poliklinike na Levočskej ulici bola vybraná aj v nadväznosti na novozrekonštruovanú križovatku Levočská – Obrancov mieru, ktorá bolo odovzdaná do prevádzky vo februári tohto roka. Na osvetlenie boli použité moderné LED svietidlá určené pre zvýraznenie osôb prechádzajúcich po priechode, ktoré boli vyvinuté pre priechody v mestách a obciach. Optika svietidiel je špeciálne prispôsobená na osvetlenie priechodov a ich intenzita je násobne vyššia oproti osvetleniu okolitého prostredia, vďaka čomu sa výrazne zvyšuje bezpečnosť prechádzajúcich chodcov. Ak je priechod osvetlený týmto špeciálnym svietidlom, vodič vidí prechádzajúceho chodca vďaka bielemu svetlu v takzvanom pozitívnom kontraste. V praxi to znamená, že chodec je z vodičovho pohľadu veľmi dobre osvetlený voči okolitému prostrediu a samotnej ceste, ktorá je tmavá. Použité LED svietidlá majú unikátnu vyžarovaciu charakteristiku a ich svetelný tok je sústredený výlučne do priestoru priechodu, vďaka čomu je chodec z veľkej vzdialenosti výborne viditeľný.

S postupným skracovaním dní a predlžovaním nocí v jesenných mesiacoch prispievajú všetky prisvetlené priechody k vyššej bezpečnosti obyvateľov.

Mohlo by Vás zaujímať
Európsky týždeň mobility ponúka Retro jazdy medzi Prešovom a Košicami
Spoločnosť IDS Východ, s.r.o. (organizátor integrovanej dopravy na východnom Slovensku) pripravuje pri príležitosti Európskeho týždňa mobility podujatie pre verejnosť – Retro jazdy historickým autobusom medzi mestami Prešov a Košice.
Do Prešova dorazil prvý z desiatich nových trolejbusov
Dopravný podnik mesta Prešov pokračuje v modernizácii vozového parku trolejbusov, ktoré budú už čoskoro jazdiť na linkách prešovskej MHD.
Aktuality o prešovskej MHD odteraz nájdete v novej info sekcii na stránke DPMP
Dopravný podnik mesta Prešov spustil na svojej web stránke novú informačnú sekciu. Cestujúci tu nájdu rôzne užitočné informácie a články o aktuálnych zmenách v MHD, či pripravovaných novinkách.
Slanská ulica v Prešove bude 4. septembra 2020 krátkodobo uzavretá
Mesto Prešov informuje občanov, že dňa 4. septembra 2020 bude Slanská ulica v Prešove na krátky čas úplne uzavretá. Dôvodom je realizácia kanalizačnej prípojky k rodinnému domu.
Prešovskí mestskí policajti dohliadajú na bezpečnosť školákov na cestách
So začiatkom nového školského roka sa vrátili na priechody pre chodcov pri základných školách mestskí policajti. Tí každé ráno dohliadajú na to, aby sa žiaci bezpečne dostali na vyučovanie, najmä v čase dopravnej špičky.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.