Nedeľa, 20. september 2020
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava | zajtra Matúš

Volejbalisti odteraz VK MIRAD UNIPO Prešov

Po predčasne ukončenej sezóne v jari tohto roku sa nezadržateľne blíži nový ročník mužskej volejbalovej extraligy. Prešovskí volejbalisti do nej vstúpia v zmodernizovanej športovej hale s novým názvom, logom a tvárami.

Dlho očakávaný návrat do domovského stánku Športovej haly Prešovskej univerzity v Prešove plánujú Miraďáci osláviť vo veľkom štýle. „Ďakujeme vedeniu univerzity, že sa po rekonštrukcii vraciame do priestorov, ktoré zažili všetky najväčšie úspechy prešovského mužského volejbalu. Dlhoročné spojenie značiek klubu a akademickej pôdy sme sa pri tejto príležitosti rozhodli zvýrazniť v celej marketingovej a mediálnej komunikácii.“ začal vyjadrenie generálny manažér Marián Palenčar. „Do extraligy sme družstvo prihlásili pod názvom VK MIRAD UNIPO Prešov a korekciou prešlo aj oficiálne logo. Zachovali sme jeho historický tvar, zjednodušili font písma a do popredia vybrali volejbalovú loptu a univerzitný prvok sovy. Sova je prirodzeným symbolom akademického prostredia, múdrosti, ale je to tiež dravý živočích, ktorý je známy svojou trpezlivosťou a bojovnosťou. Tak sa chceme prezentovať aj my na ihrisku, “ vysvetlil.

Okrem avizovanej zmeny na trénerskej stoličke, ktorú obsadil skúsený reprezentačný lodivod Marek Kardoš sa úpravy nevyhli ani samotného družstva. Skladba hráčskeho kádra nebola vzhľadom na situáciu s koronavírusom jednoduchá, ale prebiehala pokojne. „Ročný angažmán sa skončil poľskému univerzálovi Mateuszovi Śnieżekovi a zmluvné vzťahy ukončili blokár Matúš Margicin a nahrávač Juraj Jurko, “ vyratúva odchody manažér a jedným dychom predstavuje nových hráčov.
„So začiatkom letnej prípravy sa trénerovi Kardošovi hlásilo hneď trio nováčikov. Z rakúskeho Waldviertel Team a s množstvom zahraničných skúsenosti prišiel poľský univerzál s gréckym občianstvom Łukasz Szarek. Na razantné prešovské útoky bude „servírovať“ lopty mladý nahrávač Peter Porubský, ktorý väčšinu svojej kariéry pôsobil v rodnej Nitre a Prievidzi výrazne pomohol k zisku Slovenského pohára. Treticu uzatvára mladý východniar Vincent Rzyman, ktorý vo svojom prvom komerčnom klubovom angažmáne spojí volejbal a vysokoškolské štúdium na Prešovskej univerzite.“

Ambície družstvo netají. "Napriek náročnej situácií v športe máme najvyššie ciele, “ stručne komentoval tréner Marek Kardoš.

Pandemická situácia stále komplikuje podmienky usporadúvania verejných halových športových podujatí. „Nové potvrdené prípady ochorenia COVID-19 v okrese pribúdajú. Počkáme si na potvrdené informácie. Dbáme na všetky opatrenia, ktoré vydalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v súčinnosti s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Prešove. Do tréningového procesu sme zapracovali pokyny vydané vedením Prešovskej univerzity v Prešove a počas zápasov budú vykonané všetky úkony súvisiace s opatreniami Slovenskej volejbalovej federácie. Hráči prešli testovaním s negatívnym výsledkom a v prípade potreby sme pripravení na ďalšie testovanie. Hľadáme možnosti, ako divákom poskytnúť zážitok z hry aj v prípade, že sa nebudú môcť osobne dostaviť do športovej haly.“

Ak tomu nezabráni vývoj epidemiologickej situácie na Slovensku, tak letná príprava vyvrcholí štartom Edymax extraligy, ktorý je z rozhodnutia federácie naplánovaný na 26. september 2020.

Mohlo by Vás zaujímať
EuroVelo 11 – Cyklotrasa pre všetkých
Výstavba medzinárodnej cyklotrasy EuroVelo 11, ktorá vedie naprieč celým Prešovským krajom každoročne napreduje. Aj v tomto roku pribudli nové úseky v katastri obcí Veľký Šariš a Pečovská Nová Ves. Do roka by mali byť touto trasou prepojené aj tri mestá v Prešovskom kraji. Po dokončení úseku v Šarišských Michaľanoch sa cyklisti dostanú po cykloželeznici z Prešova cez Veľký Šariš až do Sabinova.
STD Domaša Tour bude opäť o dokonalom cyklistickom zážitku
STD Domaša Tour napíše 6. septembra piatu kapitolu. Na výkonnostných, aj amatérskych cyklistov čaká 73 kilometrov dlhá trať. Súčasťou podujatia bude tiež detská verzia pretekov. Pripomenieme, že on line registrácia prebieha do 30. augusta.
Na štart Prešovského cyklomaratónu sa po 6. raz postavia malí aj veľkí cyklisti
Obľúbené cyklistické podujatie sa uskutoční 5. septembra 2020. Vítaní sú všetci, ktorí chcú posilniť svoje zdravie a zašportovať si.
3b CUP Prešov 2020 korisťou HBC ASSASSINS Prešov
Za dodržania prísnych bezpečnostných nariadení ÚVZ SR, sa počas uplynulého víkendu konal už 6.ročník obľúbeného hokejbalového turnaja 3b CUP Prešov 2020, ktorý je vlastne predprípravou pred novým súťažným ročníkom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy, ktorá po svojom obnovenom zrode odštartuje už 13.septembra 2020, svojou v poradí ôsmou sezónou.
Tatran Prešov získal Slovenský pohár
Hádzanári Tatrana Prešov sa stali držiteľmi Slovenského pohára pre ročník 2019/20. Vo finálovom stretnutí turnaja Final 4 v Bardejove zvíťazili vysoko 29:12 (14:5) nad Považskou Bystricou, ktorej tak oplatili minuloročné víťazstvo zo vzájomného zápasu po kontroverznom sedmičkovom rozstrele.
Prešov Half Marathon 2020 sa uskutoční za prísnych hygienických opatrení
Prešov Half Marathon 2020 sa tento rok uskutoční v obmedzenom režime. Pre bezpečnosť športovcov i divákov je rozdelený na 3 menšie podujatia.
Začala sa súťažná časť kampane Do práce na bicykli 2020
Tento týždeň sa aj v Prešove začala súťažná časť národnej kampane Do práce na bicykli. Celoslovenská súťaž potrvá od 1. do 30. septembra 2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.