Nedeľa, 25. október 2020
Meniny má Aurel | zajtra Demeter

Dom smútku v Nižnej Šebastovej je po rekonštrukcii dôstojným pietnym miestom

Mesto Prešov zrekonštrovalo Dom smútku v mestskej časti Nižná Šebastová. V tejto časti Prešova tak vzniklo dôstojnejšie a krajšie pietne miesto.

V rámci stavebných prác na Dome smútku v Nižnej Šebastovej boli odstránené poškodené časti omietok a kompletne sa obnovila fasáda. Drevené prvky na fasáde boli ošetrené novým náterom. Dom smútku má aj novú kvalitnejšiu strechu.

„Veľmi ma teší, že po Dome smútku na Šváboch sa nám podarilo kompletne zrekonštruovať aj Dom smútku v Nižnej Šebastovej, aby sme vytvorili naozaj krajšie a dôstojnejšie miesto poslednej rozlúčky. Okrem rozsiahlej rekonštrukcie zatekajúcej strechy má aj nové moderné kúrenie, preto verím, že bude slúžiť obyvateľom tejto mestskej časti dlhé roky, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Na streche pribudli nové klampiarske prvky a nový bleskozvod. Na hlavnom i bočnom vstupe boli vymenené dvere, vrátane okien, a rovnako aj interiérové dvere a svietidlá. Dom smútku má aj bezbariérový vstup. Okolo objektu bol zhotovený okapový chodník z premývaného kameňa pre odvod vody. Všetky strešné vpuste sa napojili na nové dažďové zvody zaústené do dažďovej kanalizácie. Nainštalované boli aj vsakovacie jamy pre dažďovú vodu.

Potrebné bolo opraviť aj strop, ktorý bol zatečený od strechy, a dom smútku aj nanovo vymaľovať. Vo vnútorných priestoroch Domu smútku bol zrealizovaný nový drevený podhľad, vybrúsili sa a nanovo nalakovali drevené parkety. Opravená bola aj uvoľnená kamenná dlažba.

V Dome smútku je aj nové kúrenie s infrapanelmi. Zaujímavosťou však je, že infrapanely sú v zázemí biele, no v sále sú veľmi nenápadné, pretože zvonka vyzerajú ako fotografie, ktoré dotvárajú interiér Domu smútku. Nové je aj ozvučenie a TV.

Rekonštrukciu Domu smútku v Nižnej Šebastovej realizovala spoločnosť UNH spol. s r.o. Ľubotice. Celkové náklady na rekonštrukciu boli v objeme 143 164,80 € (vrátane DPH).

Dom smútku sa nachádza na konci mestskej časti Nižná Šebastová v smere na Vranov nad Topľou. Bol postavený v roku 1993. Po čiastkových opravách v roku 2010 a 2014 však stále dochádzalo k zatekaniu do jeho interiéru cez plochú strechu a okná. Z Domu smútku postupne opadávala aj omietka. Mesto Prešov sa preto rozhodlo pre jeho kompletnú rekonštrukciu.

Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
AKTUALIZÁCIA 13.10.2020: Jesenné upratovanie v Prešove potrvá o týždeň dlhšie. Podľa pôvodného harmonogramu by sme 13. októbra jesenné upratovanie ukončili. Pre všetkých Prešovčanov, ktorí ešte nestihli vyniesť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov však pridávame od 15.10.2020 doplnkový 5. upratovací cyklus. Druhy odpadov, ktoré nie je možné vkladať do VOK-ov zostávajú nezmenené.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Je nám veľmi ľúto, že pre nepriaznivé počasie a po prijatí nových opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 musíme oznámiť všetkým súťažiacim zrušenie pikniku spojeného s Prezentáciou návrhovej súťaže, ktorý sa mal uskutočniť už zajtra 13.10.2020 v Mestskej oáze. Aktuálne hľadáme riešenie, ako záujemcom túto príležitosť vynahradiť prostredníctvom online priestoru.
Poznáme výhercov súťaže o najkrajšiu predzáhradku, balkón a okolie vchodu
V Prešove sme po štvrtý raz ocenili najkrajšiu predzáhradku, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
COVID-19: Ústredný krízový štáb navrhol sprísnené opatrenia od 1. októbra
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Ústredný krízový štáb SR vydal ďalšie opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19:
Pošta informuje klientov o zmene otváracích hodín
Regionálne riaditeľstvo Slovenskej pošty a.s. v Prešove oznamuje klientom, že od 1. októbra 2020 sa na Pošte 2, 3 a 4 menia otváracie hodiny pre verejnosť.
Na ul. Mirka Nešpora pribudli nové parkovacie miesta
Na ulici Mirka Nešpora na Sídlisku III v Prešove môžu vodiči zaparkovať jednoduchšie. V tejto lokalite pribudlo 21 nových parkovacích miest.
Najviac „išli“ chladničky, práčky a sporáky. Prešovčania v sobotu odovzdali dve tony elektroodpadu.
Napriek daždivému počasiu bol prvý bezplatný zber elektroodpadu v Prešove 26. septembra úspešný. Autá z Technických služieb mesta Prešov, a.s. (TSmP) počas sobotného dopoludnia navštívili 81 adries vo všetkých štvrtiach krajského mesta. Celkovo sa podarilo vyzbierať dve tony elektroodpadu. Podľa pracovníkov v teréne sa Prešovčania najviac zbavovali starých chladničiek, práčok a sporákov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.