Utorok, 20. október 2020
Meniny má Vendelín | zajtra Uršuľa

Najviac „išli“ chladničky, práčky a sporáky. Prešovčania v sobotu odovzdali dve tony elektroodpadu.

Napriek daždivému počasiu bol prvý bezplatný zber elektroodpadu v Prešove 26. septembra úspešný. Autá z Technických služieb mesta Prešov, a.s. (TSmP) počas sobotného dopoludnia navštívili 81 adries vo všetkých štvrtiach krajského mesta. Celkovo sa podarilo vyzbierať dve tony elektroodpadu. Podľa pracovníkov v teréne sa Prešovčania najviac zbavovali starých chladničiek, práčok a sporákov.

Ako potvrdila Ing. Ingrid Mihaľová z oddelenia obchodnej stratégie a legislatívy TSmP, zber prebiehal bez problémov: „Ľudia boli nadšení, že sa takáto služba spustila aj v našom meste. Mali sme mnohé pozitívne spätné väzby a viacerí ľudia dokonca ďakovali našim pracovníkom. Teší nás, že sme zaplnili túto medzeru na trhu a pomohli sme mnohým obyvateľom, ktorí si s objemnými spotrebičmi dlhodobo nevedeli poradiť.“

Bezplatný zber elektrospotrebičov priamo z bydliska zabezpečujú TSmP spoločne so Združením výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu ENVIDOM. Na sobotnom zbere sa podieľalo spolu 12 pracovníkov, z toho osem závozníkov a vodiči na štyroch autách. Pracovníci Technických služieb prišli priamo na nahlásené adresy, kde pripravené spotrebiče vyzdvihli, naložili do auta a odviezli. „To je tá pridaná hodnota, že občania nemajú vôbec žiadne starosti. Nemusia spotrebiče nikde nosiť, ani si zabezpečovať auto, “ zdôraznila Ingrid Mihaľová. Samotnú recykláciu bude zabezpečovať ENVIDOM. Ten má s tým skúsenosti, keďže podobný zber už realizuje v šiestich krajských mestách – v Bratislave, Košiciach, Nitre, Trenčíne, Žiline i Trnave. S počtom zapojených domácností sú v ENVIDOM-e spokojní. „Podobné čísla evidujeme aj v iných veľkých mestách. Ďakujeme všetkým obyvateľom Prešova, ktorí sa zapojili do zberu a pripomíname, aby sa ďalší záujemci nezabudli na odber elektrospotrebičov nahlásiť online najneskôr do 22. októbra na stránke www.zberelektroodpadu.sk, “ zhodnotila Jana Nahálková, PR manažérka ENVIDOM-u.

Bezplatný zber veľkých a ťažkých spotrebičov najmä zo skupiny tzv. bielej techniky sa v Prešove bude realizovať raz za mesiac. Najbližšie termíny sú 24. októbra a 28. novembra. V prípade zvýšeného záujmu je možné zber zabezpečovať aj častejšie.

Septembrový zber elektroodpadu v tomto roku po prvýkrát doplnil tradičné jesenné upratovanie, ktoré Technické služby mesta Prešov začali 17. septembra a potrvá do polovice októbra.

Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
AKTUALIZÁCIA 13.10.2020: Jesenné upratovanie v Prešove potrvá o týždeň dlhšie. Podľa pôvodného harmonogramu by sme 13. októbra jesenné upratovanie ukončili. Pre všetkých Prešovčanov, ktorí ešte nestihli vyniesť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov však pridávame od 15.10.2020 doplnkový 5. upratovací cyklus. Druhy odpadov, ktoré nie je možné vkladať do VOK-ov zostávajú nezmenené.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Je nám veľmi ľúto, že pre nepriaznivé počasie a po prijatí nových opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 musíme oznámiť všetkým súťažiacim zrušenie pikniku spojeného s Prezentáciou návrhovej súťaže, ktorý sa mal uskutočniť už zajtra 13.10.2020 v Mestskej oáze. Aktuálne hľadáme riešenie, ako záujemcom túto príležitosť vynahradiť prostredníctvom online priestoru.
Poznáme výhercov súťaže o najkrajšiu predzáhradku, balkón a okolie vchodu
V Prešove sme po štvrtý raz ocenili najkrajšiu predzáhradku, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
COVID-19: Ústredný krízový štáb navrhol sprísnené opatrenia od 1. októbra
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Ústredný krízový štáb SR vydal ďalšie opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19:
Pošta informuje klientov o zmene otváracích hodín
Regionálne riaditeľstvo Slovenskej pošty a.s. v Prešove oznamuje klientom, že od 1. októbra 2020 sa na Pošte 2, 3 a 4 menia otváracie hodiny pre verejnosť.
Na ul. Mirka Nešpora pribudli nové parkovacie miesta
Na ulici Mirka Nešpora na Sídlisku III v Prešove môžu vodiči zaparkovať jednoduchšie. V tejto lokalite pribudlo 21 nových parkovacích miest.
Mesto Prešov sa zapája do spolupráce na tvorbe IDS Východ
Mesto Prešov podpísalo Mandátnu zmluvu so spoločnosťou IDS Východ, s.r.o. – organizátorom integrovanej verejnej dopravy na východnom Slovensku. Symbolicky, počas Európskeho týždňa mobility sa tak Prešov oficiálne pripája k iniciatíve Prešovského a Košického samosprávneho kraja, ktorou je postupná koncepčná tvorba integrovaného dopravného systému pod značkou IDS Východ.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.