Nedeľa, 25. október 2020
Meniny má Aurel | zajtra Demeter

Poznáme výhercov súťaže o najkrajšiu predzáhradku, balkón a okolie vchodu

V Prešove sme po štvrtý raz ocenili najkrajšiu predzáhradku, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.

„Mám radosť z toho, že sa súťaž o najkrajšiu predzáhradku stala tradíciou a medzi Prešovčanmi sa teší veľkej obľube. Ďakujem všetkým, ktorí sa prihlásili sami aj tým, ktorí si vo svojom okolí všimli krásne predzáhradky či balkóny a prihlásili ich do našej súťaže. Samozrejme, chcem poďakovať aj našim sponzorom, spoločnostiam Hornbach a Mountfield, vďaka ktorým môžeme odmeniť tých, ktorí svoju prácu robia zanietene, s láskou a na radosť všetkým Prešovčanom, “ uviedla primátorka Andrea Turčanová pri oceňovaní víťazov.

Najkrajšiu predzáhradku pred rodinným domom má pán Juraj Platko, ktorého do súťaže prihlásila jeho nevesta Daniela, ako jediného nominovaného v tejto kategórii. Predzáhradka pána Platka na Dilongovej ulici je minimalistická, dominuje jej krásny pestovaný trávnik, pestrofarebné kvety a okrasné stromčeky a kríky.

V kategórii Najkrajší balkón sa spomedzi takmer dvadsiatky nominovaných stala víťazkou pani Sandra Šipošová z ulice Arm. gen. Svobodu na Sídlisku Sekčov. Sympatická Prešovčanka priznala, že je to jej obľúbené miesto na relax. Na balkóne nechýbajú rastliny, bylinky i dostatok miesta na sedenie a príjemný oddych.

Druhé miesto v tejto kategórii patrí bohato rozkvitnutému balkónu pani Kataríny Kmecovej z Budovateľskej ulice a tretí najkrajší balkón môžu Prešovčania vidieť u pána Dušana Fedoročka na ul. Mirka Nešpora.

Najkrajšie okolie vchodu do bytového domu majú Prešovčania bývajúci v jednom z panelákov na Exnárovej ulici. Obetavo sa oň stará pani Ľudmila Koščová, ktorá kvety pred vchodom vlastnoručne vysádza, polieva a dopĺňa mnohými krásnymi dekoráciami. Zároveň však priznáva, že táto práca je mimoriadne náročná.

„Veľmi veľa dekorácií mi ukradli alebo zničili. Je to veľmi ťažké, dávate do toho množstvo energie, času aj peňazí a potom, keď sa niečo také stane, demotivuje vás to. Mám však túto prácu rada. Každý sa tu vždy rád zastaví a pochváli moju záhradku, dokonca aj deti zo škôlky. Všetci to obdivujú, " dodáva Prešovčanka.

Druhý najkrajší vchod pred bytovým domom môžu Prešovčania nájsť na Prostějovskej ulici v Prešove, ktorý do súťaže prihlásil pán Vladimír Straka. Tretie miesto si v tejto najväčšej kategórii odniesla pani Jana Triščíková z Popradskej ulice.

Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová udelila aj špeciálnu cenu, a to pani Márii Policianovej, ktorá dlhé roky s radosťou skrášľuje priestor pred vchodom do bytového domu na ul. Martina Benku.

Všetkým výhercom tohto ročníka súťaže srdečne blahoželáme a ďakujeme!

Súťaž určenú pre Prešovčanov, ktorí bývajú v rodinných domoch a obytných domoch na území mesta vyhodnocovala porota zložená z odborných pracovníkov Mestského úradu. Tá ocenila hlavne to, že Prešovčania pri úprave verejných priestranstiev postupujú v súlade s platnými predpismi a svojou prácou skrášľujú verejný priestor.

Výhercovia prvého miesta v každej kategórii získali poukážku na nákup v hodnote 150 eur, ktorú do súťaže venovala spoločnosť Hornbach. Prešovčania na druhých a tretích miestach a víťazka špeciálnej ceny získali užitočné pomôcky na skrášľovanie svojich balkónov či okolí bytových domov od spoločnosti Mountfield a propagačné predmety mesta Prešov.

Fotografie všetkých víťazných balkónov a okolí vchodov si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
AKTUALIZÁCIA 13.10.2020: Jesenné upratovanie v Prešove potrvá o týždeň dlhšie. Podľa pôvodného harmonogramu by sme 13. októbra jesenné upratovanie ukončili. Pre všetkých Prešovčanov, ktorí ešte nestihli vyniesť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov však pridávame od 15.10.2020 doplnkový 5. upratovací cyklus. Druhy odpadov, ktoré nie je možné vkladať do VOK-ov zostávajú nezmenené.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Je nám veľmi ľúto, že pre nepriaznivé počasie a po prijatí nových opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 musíme oznámiť všetkým súťažiacim zrušenie pikniku spojeného s Prezentáciou návrhovej súťaže, ktorý sa mal uskutočniť už zajtra 13.10.2020 v Mestskej oáze. Aktuálne hľadáme riešenie, ako záujemcom túto príležitosť vynahradiť prostredníctvom online priestoru.
COVID-19: Ústredný krízový štáb navrhol sprísnené opatrenia od 1. októbra
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Ústredný krízový štáb SR vydal ďalšie opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19:
Pošta informuje klientov o zmene otváracích hodín
Regionálne riaditeľstvo Slovenskej pošty a.s. v Prešove oznamuje klientom, že od 1. októbra 2020 sa na Pošte 2, 3 a 4 menia otváracie hodiny pre verejnosť.
Na ul. Mirka Nešpora pribudli nové parkovacie miesta
Na ulici Mirka Nešpora na Sídlisku III v Prešove môžu vodiči zaparkovať jednoduchšie. V tejto lokalite pribudlo 21 nových parkovacích miest.
Najviac „išli“ chladničky, práčky a sporáky. Prešovčania v sobotu odovzdali dve tony elektroodpadu.
Napriek daždivému počasiu bol prvý bezplatný zber elektroodpadu v Prešove 26. septembra úspešný. Autá z Technických služieb mesta Prešov, a.s. (TSmP) počas sobotného dopoludnia navštívili 81 adries vo všetkých štvrtiach krajského mesta. Celkovo sa podarilo vyzbierať dve tony elektroodpadu. Podľa pracovníkov v teréne sa Prešovčania najviac zbavovali starých chladničiek, práčok a sporákov.
Cena Literárneho fondu pre vedcov Prešovskej univerzity
Dvaja vedci z Prešovskej univerzity v Prešove (PU) získali ocenenie Literárneho fondu vo vybraných kategóriách. Prémiu za výnimočný vedecký ohlas na jedno dielo v kategórii spoločenské vedy si odniesol doc. Štefan Vendela z Filozofickej fakulty PU. Prémia za trojročný vedecký ohlas v kategórii prírodné a lekárske vedy poputovala dr. Marekovi Chmelíkovi z Fakulty zdravotníckych odborov PU. Ide o prejav uznania za výrazný vedecký ohlas na ich diela.
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.