Nedeľa, 25. október 2020
Meniny má Aurel | zajtra Demeter

Mesto Veľký Šariš sa stalo Európskym mestečkom športu 2021

Veľký Šariš sa zviditeľnilo na športovej mape Európy. Mesto získalo titul Európske mestečko športu 2021.

Veľký Šariš sa pred komisiou prezentoval online
Veľký Šariš sa pred komisiou prezentoval online

Šport má vo Veľkom Šariši bohatú tradíciu, dobré výsledky i v súčasnosti a ďalšie vízie. Aj preto kandidovalo o titul Európske mestečko športu 2021. Každý rok je vybrané jedno Európske hlavné mesto športu (mesto s viac ako 499 999 obyvateľmi), ďalej niekoľko Európskych miest športu (mesta s 25 000 až 499 999 obyvateľmi) a tiež niekoľko Európskych malomiest športu (do 25 000 obyvateľov). Veľký Šariš spadá práve do tejto tretej kategórie. Mesto sa kvôli pandemickým optreniam prezentovalo pred komisiou online formou. “Šport má v našom meste bohatú tradíciu, vlani sme oslavili 100 rokov organizovaného športu v meste, aj preto som veľmi rád, že sa nám podarilo tento titul získať. Veríme, že tento titul prinesie spropagovanie a rozvoj nášho športu, klubov či športovcov. Tešíme sa, že o Veľkom Šariši bude počuť aj v Európskom parlamente, ” informoval primátor mesta Viliam Kall.

Takýto titul je udelený prvýkrát v histórii Slovenska. “Pre komisiu bolo dôležité, aby mesto vedelo zabezpečiť šport pre všetkých, každú vekovú kategóriu, pre znevýhodnene osoby a osoby so zdravotným postihnutím. Ďalšou podmienkou je aj to, aby bola v meste bohatá história športu. Komisia sledovala ako tradícia pokračuje aj v súčasnosti, či sa konajú v meste športové podujatia. A aj preto bolo v meste podujatie začiatkom septembra Šariš športuje bez rozdielu veku, ” uviedla riaditeľka Kultúrno-informačného centra Mária Gáborová.

Najväčším benefitom tohto titulu je zviditeľnenie mesta na športovom poli. “Mesto by sa mohlo aj takýmto spôsobom možno ľahšie dostať k európskym projektom, ktoré sa týkajú športu, ” povedala členka delegácie zo Slovenska Andrea Junger. Dôležité je aj to, že takéto ocenené mestečka sa na európskom poli spájajú. “Spolupracujú navzájom. Vedia medzi sebou nadviazať nové partnerstvá, komunikovať a podporovať sa v jednotlivých aktivitách. Každá kooperácia a komunikácia je určite prínosom pre mesto, ” dodala Junger.

Komisia ACES pozostáva z členov z rôznych krajín Európy. ASES je nezisková organizácia, ktorá je partnerom Európskej komisie a ma právo udeľovať tieto tituly.

Vo Veľkom Šariši bolo nedávno podujatie Šariš športuje, na ktorom športovali od najmenších detí až po seniorov

Vo Veľkom Šariši bolo nedávno podujatie Šariš športuje, na ktorom športovali od najmenších detí až po seniorov
Šport má vo Veľkom Šariši bohatú tradíciu

Šport má vo Veľkom Šariši bohatú tradíciu
Mohlo by Vás zaujímať
Čas na podanie daňového priznania je do 2.novembra
Termín pre podanie daňového priznania k dani z príjmu za rok 2019 sa blíži. Daňové priznanie musia daňovníci podať a daň aj zaplatiť do 2.novembra 2020. Finančná správa podá pomocnú ruku tým, ktorí daň nebudú schopní uhradiť. Posilní aj služby call centra a rozšíri úradné hodiny na daňových úradoch.
SODB 2021: Domy a byty sčítavali aj počas leta
Počas letných mesiacov pokračovala prvá fáza najrozsiahlejšieho štatistického zisťovania – projekt SČÍTANIA OBYVATEĽOV, DOMOV A BYTOV 2021 (SODB 2021), ktorý sa realizuje na celom Slovensku v spolupráci so samosprávami.
Uhlíková neutralita, výrazná redukcia plastov a šetrenie vody. Prazdroj mieri so stratégiou udržateľnosti do roku 2030
Plzeňský Prazdroj Slovensko pripíja Na budúcnosť! Spoločnosť prichádza s novou stratégiou udržateľného rozvoja, vďaka ktorej chce ešte viac znížiť vplyv svojho podnikania na krajinu. Okrem dosiahnutia uhlíkovej neutrality vo výrobe piva do roku 2030 sa zaväzuje využívať výlučne obnoviteľnú energiu, redukovať produkciu plastov a do líderskej pozície sa chce dostať aj v šetrení s vodou.
Osobnosťou slovenského pivovarníctva a sladovníctva sa stal Ján Čerkala
Tento ročník Pivnej korunky bol pre Pivovar Šariš výnimočným z viacerých dôvodov. Ocenenia si odniesli nielen pivné značky, ktoré sa na východe varia, ale aj Ján Čerkala, manažér pivovaru, ktorý sa stal Osobnosťou slovenského pivovarníctva a sladovníctva. Bránami pivovaru denne prechádza už takmer 40 rokov.
Kto získa Krajské srdce na dlani? Pomôžte nájsť a oceniť dobrovoľníkov
Prešovské dobrovoľnícke centrum sa už po devätnásty raz obracia na širokú verejnosť s prosbou o nomináciu skupín i jednotlivcov v Prešovskom kraji, ktorí sa bez nároku na honorár venujú dobrovoľníckej činnosti.
Prazdroj opäť zachraňuje gastro: Po 4-miliónovej injekcii z prvej vlny investuje do ďalšej pomoci pre podniky
"Slovenské gastro prežíva najťažší rok vo svojej novodobej histórii. Prvá vlna koronakrízy, ktorá všetkých prekvapila svojim rozsahom, zmietla so sebou takmer stovku našich partnerov. Mnohé ďalšie prevádzky z nej vyšli významne oslabené a aktuálne už čelia druhej vlne, počas ktorej bude pre ne situácia opäť mimoriadne dramatická.
Pomôcť chudobným môžeme spoločnými silami
17. október je Medzinárodným dňom za odstránenie chudoby. V týchto dňoch sa Fórum kresťanských inštitúcií naplno venuje téme chudoby a organizuje Veľtrhy sociálnych aktivít. Pomôcť však môže každý.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.