Nedeľa, 25. október 2020
Meniny má Aurel | zajtra Demeter

Prešovskí veriaci môžu bohoslužby opäť sledovať v médiách

Ústredný krízový štáb SR vydal nové opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19, ktoré sa opäť týkajú aj verejných bohoslužieb. Prešovskí veriaci však môžu bohoslužby znova sledovať prostredníctvom médií.

Kvôli ochrane zdravia veriacich v súvislosti s pandémiou šíriaceho sa ochorenia COVID-19 sú verejné bohoslužby na Slovensku obmedzené na počet 6 ľudí, vrátane kňaza a asistencie. Informovala o tom Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska. „Hoci to nie je veľká zmena, bude predsa uskutočniteľné, aby na svätú omšu prišla napríklad aspoň rodina, na ktorej úmysel je daná bohoslužba slávená, " povedal pre TK KBS Martin Kramara.

Vzhľadom na to, že slovenskí biskupi udelili všeobecný dišpenz od povinnej účasti na nedeľných bohoslužbách, veriacim odporúčame sledovať prenosy bohoslužieb prostredníctvom médií. Jednotlivé farnosti priebežne zverejňujú liturgické oznamy na vývesných tabuliach, prípadne na webových stránkach.

Veriaci v Prešove môžu počúvať a sledovať priame prenosy sv. omší prostredníctvom Televízie LUX a Rádia Lumen či portálu http://www.bodka.tv/ , kde sú odvysielané priame prenosy sv. omší priamo z Konkatedrály sv. Mikuláša.

Na sväté omše pozýva všetkých Prešovčanov aj Farnosť Krista Kráľa Prešov-Sekčov. Z kostola bude každú nedeľu o 11.00 vysielaná sv. omša cez YouTube kanál farskej stránky www.kristuskral.sk .

Televízia Lux vysiela sv. omše denne takto:
PO – SO: 7:00, 18:30
NE: podľa programu, zvyčajne o 10.00 a o 18.30 hod.

Svätú omšu je možné sledovať okrem TV vysielania aj online na stránke www.tvlux.sk , na facebooku TV LUX a tiež na YouTube kanáli TV LUX.
Rádio Lumen prinesie priame prenosy svätých omší vždy ráno o 8:30 hod. a večer o 18:00 hod.

Gréckokatolícke liturgie v priamom prenose je možné sledovať na webovej stránke www.logos.tv .

Televízia Zemplín ( https://www.zemplin.tv/nazivo ) ponúka viacero priamych prenosov bohoslužieb, aj z Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove a z hory Zvir v Litmanovej.

Evanjelické Služby Božie môžu veriaci počúvať prostredníctvom RTVS. Viac informácií o programe prenosov Služieb Božích nájdete na webovej stránke https://www.ecav.sk/ .

Cirkev bratská vysiela bohoslužby prostredníctvom svojej webovej stránky: http://cbpo.sk/kazne/zive-vysielanie .

RTVS zaradila do vysielania mimoriadne bohoslužby. Diváci si môžu pozrieť prenosy bohoslužieb v sobotu večer o 18:00 hod. na Trojke a v nedeľu dopoludnia na Dvojke. V rozhlasovom vysielaní ponúkne Rádio Regina mimoriadne bohoslužby od pondelka do piatka od 17:30 hod. V pondelok, utorok a vo štvrtok to budú rímskokatolícke, v stredu evanjelické a v piatok sa od 17:20 hod. bude striedať gréckokatolícka a pravoslávna liturgia.

Mohlo by Vás zaujímať
Speváčka Lucia Gibarti (Hrdza) prichádza so sólovým projektom. Debutuje videosinglom WINNER
Mladá speváčka Lucia Gibarti, ktorá sa do pamäti, nie len hudobných nadšencov, vryla ako hlas titulnej skladby kino trháka SVIŇA, svojím sólovým hudobným počinom vyráža dych! Pri jej novinke, anglickej piesni WINNER sa naskytá otázka: je to skutočne tá istá speváčka, ktorej hlas vďaka hitu Slovensko moje, otčina moja, pozná celé Slovensko?
Cześć, Prešov!
V dňoch 13. – 17. októbra 2020 prebieha 5. ročník podujatia s názvom Poľské dni, ktoré tradične organizuje Poľský inštitút v Bratislave, Inštitút stredoeurópskych štúdií Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove, mesto Prešov a tento rok aj Interreg Poľsko-Slovensko. Cieľom akcie je priblížiť a spropagovať Poľsko s jeho blízkou i vzdialenou kultúrou.
Pieseň Nezhasínaj z dielne speváckej skupiny Feel3 spojila niekoľko odvetví kultúry
Spevácke trio Feel3 debutuje skladbou Nezhasínaj. Piesňou šíria posolstvo prežitia kultúry. Myšlienku podporili i desiatky známych tvárí, ktoré sa stali súčasťou videoklipu.
Spolu za kultúrou
Kultúrna obec aj naďalej považuje za potrebné upriamiť pozornosť na neúnosnú situáciu v čase Coronakrízy, spôsobenú predovšetkým nedostatočným kompenzovaním prijatých opatrení veľkej časti pracovníkov v kultúre. Niekoľko desiatok tisíc z nich je už na pokraji existenčných možností.
Do Prešova prichádza výstava „Po 2. svetovej vojne“
Mesto Prešov je novou zástavkou výstavy plnej odkazov na historické udalosti s názvom Po 2. svetovej vojne. Dejiskom výstavy je Hlavná ulica v časti medzi Konkatedrálou sv. Mikuláša a Južným parkom. Výstava potrvá od 1.10.2020 do 30.10.2020.
Prešovský filmový festival Pocity Film 2020 sa napriek obmedzeniam uskutoční
11. ročník filmového festivalu POCITY FILM sa napriek prísnym obmedzeniam a zmenám v programe uskutoční v plánovanom termíne. Festival sa bude konať od 8. do 13. októbra vo veľkokapacitných premietacích sálach Kina Scala a multiplexu Cinemax.
Akademický Prešov bojuje za záchranu umenia
Aj napriek nepriaznivej situácii sa dnes oficiálne začne 54. ročník Akademického Prešova. Bude sa konať v obmedzenom režime za dodržiavania prísnych opatrení. Väčšiu časť programu si budú môcť diváci pozrieť z pohodlia svojho domova, nakoľko organizátori zabezpečia online prenos jednotlivých vystúpení.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.