Nedeľa, 25. október 2020
Meniny má Aurel | zajtra Demeter

Od januára 2021 zvýhodníme rezidentov aj v širšom centre mesta

Mesto Prešov pokračuje v prípravách na zavedenie nového systému parkovania, ktorý vstúpi do platnosti od januára 2021. K spoplatneným parkovacím miestam na uliciach v súčasnej centrálnej mestskej pribudnú aj ďalšie regulované parkovacie plochy. Prinášame Vám kompletný zoznam spoplatnených ulíc a počty parkovacích miest.

V súčasnosti je regulácia statickej dopravy zavedená iba v centre Prešova. Už čoskoro sa okruh ulíc s regulovanými parkovacími miestami rozšíri, pričom benefity tejto zmeny pocítia predovšetkým rezidenti, teda Prešovčania, ktorí tu majú trvalý pobyt. Od 1.1.2021 sa centrálna mestská zóna zmení na Zónu č. 1 a pribudne k nej aj novoregulovaná Zóna č. 2. v ktorých bude k dispozícii spolu 1127 parkovacích miest. Časť z nich bude vyhradená pre rezidentov, ktorí si môžu požiadať o vydanie novej parkovacej karty už od decembra priamo na mestskom úrade.

Ohraničenie zón
Novozavedené parkovacie Zóny č. 1 a č. 2 budú ohraničené zvislými dopravnými značkami, ktoré budú umiestnené na začiatku aj na konci ulíc v každej zóne.

„Našim cieľom je v prvom rade vytvoriť prehľadný a účinný systém parkovania, ktorý doteraz v našom meste chýbal. Okrem toho chceme obmedziť cezpoľných vodičov, ktorí opakovane využívajú parkoviská mimo centrálnej mestskej zóny a zaberajú tak miesto domácim obyvateľom, čiže rezidentom. Do Zóny č. 1 a 2 sme preto zahrnuli aj niektoré lokality, kde sme predtým poplatky za parkovné nevyberali, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Zóna č. 1 je ohraničená hranou obrubníka na juhovýchodnej strane cesty I/18 na Levočskej ulici medzi ulicami Vajanského a Reimscheidská, osou miestnej komunikácie na uliciach Reimscheidská a Okružná, hranou obrubníka na juhovýchodnej strane miestnej komunikácie na uliciach Štefánikova a Grešova a osou miestnej komunikácie na ulici Vajanského. K regulovaným parkovacím miestam pribudne aj niekoľko ďalších, ktoré doteraz spoplatnené neboli. Pôjde vnútroblok Grešova – Vajanského a časť ulíc Baštová a Okružná.


Prehľad parkovacích miest v Zóne č. 1
Názov ulicePočet PM existujúciPočet PM novýPočet PM rezidentiTarifné pásmo
Hlavná - Stanovištia Taxi1215 červené
Jarková-uličné parkovanie13282 červené
Slovenská-uličné parkovanie112115 červené
Grešova-Vajanského - vnútroblok656565modré
Baštová-panelové parkovisko5574 zelené
Baštová - uličné pri Tratorii844modré
Baštová -uličné stred038 oranžové
Baštová - uličné pri múre oudorového ihriska1977modré
Baštová č. 1-7 vnútroblok01313modré
Okružná-parkovisko Okružná-Levočská3333 zelené
Okružná-parkovisko pri hale4241 zelené
Okružná- parkovisko pod Bosákovým domom911 oranžové
Okružná č. 32 - 34 uličné1544modré
Tkáčska - parkovisko2119 oranžové
Suchomlynská - panelové parkovisko2522 oranžové
Konštantínova uličné pri GK2171717modré
Konštantínova uličné3738 oranžové
Konštantínova pri MUČO2718 oranžové
Vajanského pri OR PZ7766 zelené
Metodova medzi Vajanského a Konšt.-uličné1312 oranžové
Grešova-uličné parkovanie pri súde1415 oranžové
SPOLU733709110 


Zóna č. 2 je ohraničená osou miestnej komunikácie na Vajanského ulici, hranou obrubníka na juhovýchodnej strane cesty I/18 na Levočskej ulici, hranou obrubníka na juhozápadnej strane cesty III/ 3450 na Šafárikovej ulici, osou cesty III/ 3450 na Hollého ulici, pričom do zóny č.2 patrí aj miestna komunikácia v areáli FNsP na Hollého ulici vrátane parkoviska pri Amfiteátri.


Prehľad parkovacích miest v Zóne č. 2
Názov ulicePočet PM existujúciPočet PM novýPočet PM rezidentiTarifné pásmo
Vajanského 66modré
Burianova 2424modré
Rumanova 4343modré
Puškinova 2828modré
Jána Hollého FnSP 112 hnedé
Vnútroblok Jána Hollého-Šafárikova 4545modré
Sládkovičova 48 žlté
Metodova 12 žlté
Moyzesova pri veži 25 hnedé
Vajanského pri cintoríne3434 hnedé
Krátka 41 hnedé
SPOLU34418146 
 


Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
AKTUALIZÁCIA 13.10.2020: Jesenné upratovanie v Prešove potrvá o týždeň dlhšie. Podľa pôvodného harmonogramu by sme 13. októbra jesenné upratovanie ukončili. Pre všetkých Prešovčanov, ktorí ešte nestihli vyniesť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov však pridávame od 15.10.2020 doplnkový 5. upratovací cyklus. Druhy odpadov, ktoré nie je možné vkladať do VOK-ov zostávajú nezmenené.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Je nám veľmi ľúto, že pre nepriaznivé počasie a po prijatí nových opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 musíme oznámiť všetkým súťažiacim zrušenie pikniku spojeného s Prezentáciou návrhovej súťaže, ktorý sa mal uskutočniť už zajtra 13.10.2020 v Mestskej oáze. Aktuálne hľadáme riešenie, ako záujemcom túto príležitosť vynahradiť prostredníctvom online priestoru.
Poznáme výhercov súťaže o najkrajšiu predzáhradku, balkón a okolie vchodu
V Prešove sme po štvrtý raz ocenili najkrajšiu predzáhradku, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
COVID-19: Ústredný krízový štáb navrhol sprísnené opatrenia od 1. októbra
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Ústredný krízový štáb SR vydal ďalšie opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19:
Pošta informuje klientov o zmene otváracích hodín
Regionálne riaditeľstvo Slovenskej pošty a.s. v Prešove oznamuje klientom, že od 1. októbra 2020 sa na Pošte 2, 3 a 4 menia otváracie hodiny pre verejnosť.
Na ul. Mirka Nešpora pribudli nové parkovacie miesta
Na ulici Mirka Nešpora na Sídlisku III v Prešove môžu vodiči zaparkovať jednoduchšie. V tejto lokalite pribudlo 21 nových parkovacích miest.
Najviac „išli“ chladničky, práčky a sporáky. Prešovčania v sobotu odovzdali dve tony elektroodpadu.
Napriek daždivému počasiu bol prvý bezplatný zber elektroodpadu v Prešove 26. septembra úspešný. Autá z Technických služieb mesta Prešov, a.s. (TSmP) počas sobotného dopoludnia navštívili 81 adries vo všetkých štvrtiach krajského mesta. Celkovo sa podarilo vyzbierať dve tony elektroodpadu. Podľa pracovníkov v teréne sa Prešovčania najviac zbavovali starých chladničiek, práčok a sporákov.
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.