Nedeľa, 19. september 2021
Meniny má Konštantín | zajtra Ľuboslav, Ľuboslava

Od januára 2021 zvýhodníme rezidentov aj v širšom centre mesta

Mesto Prešov pokračuje v prípravách na zavedenie nového systému parkovania, ktorý vstúpi do platnosti od januára 2021. K spoplatneným parkovacím miestam na uliciach v súčasnej centrálnej mestskej pribudnú aj ďalšie regulované parkovacie plochy. Prinášame Vám kompletný zoznam spoplatnených ulíc a počty parkovacích miest.

V súčasnosti je regulácia statickej dopravy zavedená iba v centre Prešova. Už čoskoro sa okruh ulíc s regulovanými parkovacími miestami rozšíri, pričom benefity tejto zmeny pocítia predovšetkým rezidenti, teda Prešovčania, ktorí tu majú trvalý pobyt. Od 1.1.2021 sa centrálna mestská zóna zmení na Zónu č. 1 a pribudne k nej aj novoregulovaná Zóna č. 2. v ktorých bude k dispozícii spolu 1127 parkovacích miest. Časť z nich bude vyhradená pre rezidentov, ktorí si môžu požiadať o vydanie novej parkovacej karty už od decembra priamo na mestskom úrade.

Ohraničenie zón
Novozavedené parkovacie Zóny č. 1 a č. 2 budú ohraničené zvislými dopravnými značkami, ktoré budú umiestnené na začiatku aj na konci ulíc v každej zóne.

„Našim cieľom je v prvom rade vytvoriť prehľadný a účinný systém parkovania, ktorý doteraz v našom meste chýbal. Okrem toho chceme obmedziť cezpoľných vodičov, ktorí opakovane využívajú parkoviská mimo centrálnej mestskej zóny a zaberajú tak miesto domácim obyvateľom, čiže rezidentom. Do Zóny č. 1 a 2 sme preto zahrnuli aj niektoré lokality, kde sme predtým poplatky za parkovné nevyberali, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Zóna č. 1 je ohraničená hranou obrubníka na juhovýchodnej strane cesty I/18 na Levočskej ulici medzi ulicami Vajanského a Reimscheidská, osou miestnej komunikácie na uliciach Reimscheidská a Okružná, hranou obrubníka na juhovýchodnej strane miestnej komunikácie na uliciach Štefánikova a Grešova a osou miestnej komunikácie na ulici Vajanského. K regulovaným parkovacím miestam pribudne aj niekoľko ďalších, ktoré doteraz spoplatnené neboli. Pôjde vnútroblok Grešova – Vajanského a časť ulíc Baštová a Okružná.


Prehľad parkovacích miest v Zóne č. 1
Názov ulice Počet PM existujúci Počet PM nový Počet PM rezidenti Tarifné pásmo
Hlavná - Stanovištia Taxi 12 15   červené
Jarková-uličné parkovanie 132 82   červené
Slovenská-uličné parkovanie 112 115   červené
Grešova-Vajanského - vnútroblok 65 65 65 modré
Baštová-panelové parkovisko 55 74   zelené
Baštová - uličné pri Tratorii 8 4 4 modré
Baštová -uličné stred 0 38   oranžové
Baštová - uličné pri múre oudorového ihriska 19 7 7 modré
Baštová č. 1-7 vnútroblok 0 13 13 modré
Okružná-parkovisko Okružná-Levočská 33 33   zelené
Okružná-parkovisko pri hale 42 41   zelené
Okružná- parkovisko pod Bosákovým domom 9 11   oranžové
Okružná č. 32 - 34 uličné 15 4 4 modré
Tkáčska - parkovisko 21 19   oranžové
Suchomlynská - panelové parkovisko 25 22   oranžové
Konštantínova uličné pri GK2 17 17 17 modré
Konštantínova uličné 37 38   oranžové
Konštantínova pri MUČO 27 18   oranžové
Vajanského pri OR PZ 77 66   zelené
Metodova medzi Vajanského a Konšt.-uličné 13 12   oranžové
Grešova-uličné parkovanie pri súde 14 15   oranžové
SPOLU 733 709 110  


Zóna č. 2 je ohraničená osou miestnej komunikácie na Vajanského ulici, hranou obrubníka na juhovýchodnej strane cesty I/18 na Levočskej ulici, hranou obrubníka na juhozápadnej strane cesty III/ 3450 na Šafárikovej ulici, osou cesty III/ 3450 na Hollého ulici, pričom do zóny č.2 patrí aj miestna komunikácia v areáli FNsP na Hollého ulici vrátane parkoviska pri Amfiteátri.


Prehľad parkovacích miest v Zóne č. 2
Názov ulice Počet PM existujúci Počet PM nový Počet PM rezidenti Tarifné pásmo
Vajanského   6 6 modré
Burianova   24 24 modré
Rumanova   43 43 modré
Puškinova   28 28 modré
Jána Hollého FnSP   112   hnedé
Vnútroblok Jána Hollého-Šafárikova   45 45 modré
Sládkovičova   48   žlté
Metodova   12   žlté
Moyzesova pri veži   25   hnedé
Vajanského pri cintoríne 34 34   hnedé
Krátka   41   hnedé
SPOLU 34 418 146  
 


Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: MINI Dobrý Festival na Amfíku
Organizátorov dobrého festivalu neodradila pandemická situácia natoľko, aby nám nepriniesli aspoň ochutnávku toho najlepšieho z nášho domáceho repertoáru.
Rozsiahle dopravné obmedzenia v deň návštevy pápeža v Prešove
Počas návštevy Svätého Otca v Prešove 14.9.2021 budú na cestách v meste platiť rozsiahle dopravné obmedzenia. Niektoré ulice uzavrieme už o deň skôr v popoludňajších, respektíve večerných hodinách.
FOTO: Stromoradie začalo koncertnú sezónu vo veľkom!
Hudobný klub Stromoradie pandémia nezastavila a otvorili svoju hudobnú sezónu vo veľkom! Peter Lipa a jeho kapela sa ukázala ako neoddeliteľnou súčasťou prešovskej hudobnej scény, na koncerte sám povedal: "Som rád, že tu môžem stáť pred vami."
Parkovanie počas návštevy pápeža v Prešove
Mesto Prešov vyčlenilo parkovacie plochy, ktoré budú k dispozícii pre pútnikov v deň návštevy Svätého Otca. Zabezpečené sú parkovacie miesta pre autobusy aj pre osobné autá, vrátane záchytných parkovísk v okolí mesta. Pútnikom však odporúčame, aby pri ceste do Prešova 14.9.2021 využili verejnú dopravu.
Pešie trasy pre pútnikov počas návštevy pápeža v Prešove
Počas návštevy Svätého Otca v Prešove 14.9.2021 budú z dôvodu dočasných zmien organizácie dopravy v meste vytvorené pešie koridory pre všetkých účastníkov podujatia.
V Prešove budú čoskoro jazdiť nové parciálne trolejbusy
Mestská hromadná doprava v Prešove bude posilnená o 10 nových parciálnych trolejbusov. Zmluvu o ich financovaní z eurofondov podpísal minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal. Prvé trolejbusy dostane Prešov ešte v tomto roku.
V Prešove rastie ruža generála M.R.Štefánika
Mesto Prešov je ďalším zo slovenských miest, ktoré zdobí Ruža Generál Štefánik. Tento špeciálne vyšľachtený druh venovaný osobnosti M. R. Štefánika vysadili pri Zariadení pre seniorov Náruč v Prešove.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.